Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
host - 174.165 (?) 
15.12.2014 1:27

Nic moc, vcera jsme sklidili posledni urodu persimons (neco jsme nechali pro ptaky) a ochutnali prvni pomerance. To je vse protoze zacalo prset jako z konve. Rad bych pripsal par radku pro vas doma, vanoce jsou za dvermi a tak Vam vsem dopisovatelum popral  Vesele svatky a perfektni Novy rok.  Jara z Prahy (USA-California)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 15.12.2014 9:56

Járo, těch tomelů (persimons) máte více odrůd nebo "poslední" znamená že sklízíte postupnou probírkou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.165 (?), 15.12.2014 18:52

Ahoj Stando, To jsem rad ze ted aspon vim jak se to rekne cesky "  Tomel " Mame na nasim pozemku 2.5 ha 3 druhy: Fuyu ten je nejpopularnejsi a take ma nejvetsi urodu skoro kazdy rok, druhy je Gosho(obrovsky) Fuyu ten s tou urodou kazdy druhy rokje velka, treti je Saijo ten ma kazdy rok az moc (manzelka z toho dela krizaly)  Celkem je asi co jsem vide lna garden Expo v Las Vegas kolem 15 druhu. I u nas v zime je nekdy kolem nuly a tak pro nektere druhy je chladno. Vis ja pestuji to co jsem (pred 40 lety) pestovat nemohl hlavne trop. a subtropicke stromy a kvetiny.Take pisu knihu o stromech zde (pestovani, roubovani) snad to nekdy dopisu den ma i tady jenom 24hodin a to je pro mne velice malo.Jsem velice rad a rad ctu vseliake prispevky mate u vas doma velice dobrych lidi zahradkaru. Zdravi Jara z Prahy (USA) California

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 14.12.2014 18:55

Já jsem dnes dopoledne udělal na dvou venkovních stromcích vánoční výzdobu. Pak jsme si dali oběd, malé schrupnutí po obědě a když jsme pak odpoledne vyšli ven, tak jsme zjistili, že půlroční štěně huskyho vše zlikvidovalo, baňky srtrhalo a rozkousalo a řetězy rozkousalo na malé kousky a tak máme po výzdobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 14.12.2014 19:12

Máte po výzdobě, zato šťastné štěně. Určitě nečekalo, že mu nachystáte tolik zábavy. :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.5 (?), 15.12.2014 19:19

Za tohle bych ho odměnil zatepleným domečkem s vyhříváním a česnekovými knoflíky!!!. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 21.12.2014 16:46

Co poskytnout srnám a zajícům, aby si zakousli do něčeho jiného, než do čerstvé výsadby stromů, nevím.Bývalo kdysi zvykem, že myslivci a honci si mohli levně pořídit zajíce z honu.Dnes ani nevíme, kdy a kdo má z honební trati užitek.Škodu ale máme.Jak od srnčí, tak i od zajíců.Srnec pletivo nadzvedne a zajíc přispěchá a ohryže kůru na novovýsadbě.Má někdo nějaký návrh? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 21.12.2014 10:54

Včera jsem zalila všechny vysazené stromky a keře a trochu i ty staré. Jenže pak večer stejně pršelo. Polila jsem i jahody. Ty, co byly ze sadbovačů měly listy ohnuté, jak zvadlé. Asi je to tou zimou, ale radši jsem je zalila. Prostokořenné vytvořily nové listy, ale velmi malé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 21.12.2014 11:10

V jakem terminu jste sazela prostokorene? Prostokorene se musi predevsim ujmout. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 21.12.2014 16:29

V říjnu. Ujaly se, vytvořily nové listy, jen jsou malé oproti těm původním. Předpokládám, že na jaře vyrostou normální velké listy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika