Pochlubte se svojí zahrádkou



Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?)
16.4.2009 19:58

Tak já spíš fandím venkovským zahrádkám bez chodníčků a mulčovací kůry ale každý má svůj styl.jarka

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 152.85 (?), 7.6.2009 10:30

Příjemné. Takto si představuju tu podstatně větší polovinu zahrady.Kdo ví, jestli ta touha mít všechno jako v katalogu, žádný jakože plevel, jenom kúra a textilie a vrchol všeho, na zahradě není nic k jídlu, nepramení ze stylu našeho bydlení, který se snažíme dostat na zahradu. Pravidelný uklid, všechno relativně na svém místě, na zemi koberce, zelenina a ovoce v ledničce. Nábytek ke koupi a užívaní ihned. Stromy pomalu rostou, vysaďme tuje,     ze stromú padá listí, pryč s nimi a nasaďme tuje, soused na nás vidí, vysaďme tuje,.. a potom hledáme fórum, kde by jsme se setkávali, kde by jsme se chlubili  (v dobrém) svými zahradami a hledali nápady a inspiraci pro vlastní zahradu a těšili se, že nejsme sami... Ale že jsou pěkné ty zahrady... sgabriela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.122 (?), 3.9.2008 18:13

Je to prostě paráda, paráda a paráda.I pro ty ostatní fotky.Je to pastva pro oči.Ve skrytu duše fakt závidím.Je to lepší jak jet na dovolenou k moři.Jen si tak v klidu ve stínu lebedit a dýchat vůni a koukat a říci si "a mám to zadarmo"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 3.9.2008 19:28

Tak to jste přesně vystihl(a).Když přijede rodina nebo známí z města tak říkají totéž.My jsme na vesnici přišli z města z paneláku(13 pater) a už by jsme se nevrátili.Je to pohoda, klídek,soukromí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.1 (?), 14.4.2009 7:51

Dalibore, co jste dali na rozhraní záhonků a trávy? Vypadá to dobře, je to zámková?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
midimidi - (19) - 244.146 (?), 14.4.2009 8:33

Dobrý den,

Řešili jsme to dost dlouho co tam dát, trávník se nehezky rozrůstal a nešlo to dost dobře udržovat. Nakonec jsme se rozhodli pro betonové palisády 30x10x10 cm. Vykopala se rýha hluboká cca 40 cm. Do ní cca 10cm písku a tam se celé zapustily. Je vidět jen vrchní hrana 10x10cm, po které jezdím kolečkem sekačky. Udělali jsme to v roce 2007 a osvědčilo se to, trávník drží tvar a jen občas něco málo vyroste mezi nimi, to už se dá ručně odstranit. Chodníčky jsou také ze zámkovky 10x10x6 cm, takže to k sobě ladí.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 16.4.2009 19:58

Tak já spíš fandím venkovským zahrádkám bez chodníčků a mulčovací kůry ale každý má svůj styl.jarka

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.26 (?), 16.4.2009 20:06

Máte pravdu raději jdu do přirozené, trochu bujné přírody. Na zahradě s chodníčky bych si připadal jako ve městě. Já z města prchám do přírody. Ani v Rajské zahradě bych nečekal chodníky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 16.4.2009 20:34

No, je to pravda, že každý máme trochu jiný vkus.Ale když jsem si prohlédla znovu všechny obrázky, ať s chodníčky nebo bez nich, se zvířátky i bez nich, všechny bez rozdílu jsou moc krásné! Je vidět jak si zahrádek všichni hledí a co tam udělají práce.Je to prostě paráda!Zdravím vás B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 16.4.2009 20:56

Samé nádherné obrázky a kus poctivé práce. Pouze mám jeden kacířský názor a to ten, že je dnes móda mít abslolutně odplevelený anglický trávník. Já jsem stoupencem trávníku charakteru louky s kvetoucím plevelem jako je sedmikráska a pampeliška. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.1 (?), 17.4.2009 8:48

Díky Dalibore za odpověď. Ohraničení trávníku od záhonku budeme muset taky vyřešit. U tebe ten okraj je dobrý, ale dávat po 10 cm asi 1 km jako u nás, tak to asi nepůjde.  A jak tady někteří píšou, že je hezčí zahrada bez kůrek. To může napsat jen ten, kdo má miniaturní zahrádku. Chtěla bych je vidět u nás. To by pleli asi 18 hodin denně od března do listopadu.

A chodníček, když ho není příliš, je fajn. Ocení to tráva, děti na kole i já s kočárkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika