Vrúbľovanie - marhule



host - 58.199 (?)
29.2.2020 22:11

Roub vypada uplne v pohode. Spis mne to pripada jako "odrudova vlastnost". Nektere merunky z vychodu jako treba Forum, nebo Suphany maji presne takove drevo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 101.32 (?), 16.2.2020 16:52

A zde je ořešák, prstencové roubování, délka přírustku je 100cm. Jelikož pro moje hraní si, je dvojkudla k tomuto účelu určená, u Pasiče za jednoho masaryka, tak jsem si potřebný nástroj vyrobil z vysloužilova nejlepšího roubováku, to je z ulamováku. Upozorňuji, že je to pouze z nouze ctnost.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 251.154 (?), 16.2.2020 17:08

Ale však já vím, že dělám něco špatně. Taky jsem to zcela jasně napsal. wink Jsem si toho vědom, protože teorie naopak očkování doporučuje. Vaše výsledky vám můžu jen závidět. wink A protože něco dělám špatně (a těžko říct co - když je očko ujmuté, tak je to nejspíš provedeno dobře), používám už pouze jarní roubování angl.kopulací, která mi funguje výborně a přírůstky po naroubování jsou obvykle přes metr (u moruše dokonce 2 m). A právě proto, že něco nevědomě dělám špatně, neodvážím se očkování doporučit naprostému amatérovi, který ještě nikdy nic neštěpoval (mohl by mít podobné problémy), a raději mu doporučím kopulaci, na které se nedá nic zkazit. Navíc pokud už má připravené rouby, je v předjaří kopulace vhodnější způsob.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.199 (?), 16.2.2020 20:10

Ale, já nejsem profík. Vždy se snažím načerpat a osvěžit vědomosti, dnes z internetu, je to velice snadné. Pro amatéra je vždy vhodné, osvěžit si techniku řezu na měkkém dřevě a doladit na odpadu z průklestu. Při práci používám kosmetické tampony a dřevný líh, k očištění operačního místa a k desifekci nože. Oblíbil jsem si očkování na spící očko. Důvodem je lenivost a pohodlnost. Pracuje se za pěkného letního počasí, v kraťasech a tričku s úspěšností 100%. Nevyhýbám se ani letnímu roubování, tady je to vhodné ochránit roub před přílišnou dehydratací, krytím z mikrotenového pytlíku, má to jednu nevýhodu, že to jede, se prakticky dozvíme, až příští rok zjara, protože lehce odpadající zbytky řapíků, nemusí být známkou úspěchu. Nakonec se dá očkovat forketem, prakticky celý rok a dnes máme na to speciální očkovací kleště. Mi jako amatérovi stačí přiostřený obtažený mikováček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.155 (?), 29.2.2020 11:24
Idem dnes na to. Tie bodky na vrubli su priznakom nejakeho skodcu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 29.2.2020 12:19

Roub je vyschlý, tudíž nepoužitelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JZFK - (7) - 234.155 (?), 29.2.2020 14:37
To len tak vyzera, bol zeleny na reze.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.2 (?), 29.2.2020 21:05

Bodky-čočinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.199 (?), 29.2.2020 22:11

Roub vypada uplne v pohode. Spis mne to pripada jako "odrudova vlastnost". Nektere merunky z vychodu jako treba Forum, nebo Suphany maji presne takove drevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 1.3.2020 8:39

Ty bílé puntíky jsou lenticely - dýchací průduchy v kůře. Je odrůdovou vlastností, jak výrazné jsou. Některé mají málo velkých, jiné hodně malých,... a i v bělosti/kontrastu proti barvě kůry jsou rozdíly. Jsou borci, co podle letorostu určí druh ovocného stromu a pak jsou borci ještě větší, kteří ke třem jménům odrůd dokáží přiřadit správné letorosty na 66% a víc přesně.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.211 (?), 14.2.2020 20:34

Pane Mimmo, nebylo by vám proti srsti, se pochlubit svým „operačním nádobíčkem“. Prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika