Rozkvétání meruněk v letošním roce



host - 125.72 (?)
2.4.2015 10:07

soused vedle me ma skorou, ma plody tak 10 dni pred Goldrich, ale ma asi jen 3procenta nakvetenou, jinak je jen holy strom.. moje goldrich je nakvetena ze 3/4, vcera jsem na to cucel.. jeste mam vedle Karolu, ta je taky zavrena, ale to jedvoulety stromek...  budu muset prostudovat internet a nejakou vybrat..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
host - 199.222 (?), 1.4.2015 21:41

Jsem od Vyškova... do Brna jezdím každý den... pár meruněk hlavně v okolí spalovny už tam kvete... spousta je v polokvětu asi dle odrůd... no snad nám ty napučené vydrží co nejdéle jen napučené... teprve ty chladná rána přijdou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 1.4.2015 23:08
Brno-Slatina a Vyškov nekvete nic. Bílý je tu pouze sníh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.72 (?), 2.4.2015 8:08

..tak u nas-zidlochovicko-dneska rano 2stupne, na autech namraza... chjo... vcera jsem to sice vzal championem, ale nevim nevim... Goldrich jsem koupil proto, ze mi to kdysi, jako neznalkovi, poradila pani v kvetinarstvi... ovsem letos ma posledni moznost, pokud omrzne jde bez milosti ven a koupim jinou.. muzete mi prosim poradit,,skorou,, marhulu, ktera nakveta pozdeji nez goldrich? Chtel bych radku nebo auroru..

co vy na to?? diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 2.4.2015 9:07

Pokud máte dost místa kupte obě, kvetou později.Goltrich a Sylvecot to mají u mně taky spočítané!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 2.4.2015 9:22

Radka mně rozkvétá stejně jako Goldrich na myrobalánu, což je právě teď a Aurora není o moc pozadu. Kvůli debilně obrácenému průběhu počasí mám letos asi po sezóně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.72 (?), 2.4.2015 10:07

soused vedle me ma skorou, ma plody tak 10 dni pred Goldrich, ale ma asi jen 3procenta nakvetenou, jinak je jen holy strom.. moje goldrich je nakvetena ze 3/4, vcera jsem na to cucel.. jeste mam vedle Karolu, ta je taky zavrena, ale to jedvoulety stromek...  budu muset prostudovat internet a nejakou vybrat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.163 (?), 2.4.2015 11:09

Praha, na meruňce, v posledních dnech rozkvetla též tak 2%-3% květů. Soused má meruňku rozkvetlou již z 90%.

Vypadalo to, že rozkvete komplet již tento týden, zima to pozastavila, ne ale úplně, každý den přibývají sem tam další květy.

Zajímalo by mne, jestli teď cca 10-14 studených dnů by mohlo být bez následků na pupeny, kterým chybělo tak 2 dny do plného rozkvětu?

Zatím skoro nemrzne, na vikend hlásí až -4, no v Praze asi bude trochu tepleji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 2.4.2015 11:31

nevim, zda je to odrudou nebo podnozi, ale Leskora a Golden Sun - obe na myrobalánu maji velke zpozdeni - oproti merunkam na waxwa a zelene renklode, neco na tom bude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 2.4.2015 12:42

Jak je vidět, tak svůj vliv má i to kontinentální klima. Třeba Milanovi u Trnavy Goldrich ještě nekvete a přitom jsem měl za to, že je u nich tepleji. Přes zimu zřejmě ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 2.4.2015 23:09

Mate pravdu. Zima je na Morave mirne chladnejsi nez v Cechach. Jaro, leto a podzim jsou zde ale teplejsi. V Cechach je vice jarnich vpadu studenehoa vlhkeho vzduchu. Bavim se o prumernych teplotach. Pro merunky je pochopitelne vyhodnejsi kontinentalnejsi klima. Tady u nas rostou na kazde zahrade i v sadech vsude okolo a uroda je v 8-9 letech z 10... moniliozu neznam. Vcera jsem pro zajimavost zmeril obvod kmene nasi 40 lete merunky... 113 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika