Rozkvétání meruněk v letošním roce



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?)
18.3.2014 12:35

Postupné nakvétání je na jaře výhodné.Ponejprv nakvétají květy na hlavních větvích, které jsou lépe vyvinuté,a mají více mízy, potom dochází k postupnému nakvétání na bočních větvích, kolcích,kde míza proudí později.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 115.144 (?), 17.3.2014 21:08

"Pincot už jede, tak jsem ho dnes postříkal Horizontem, nezmrzne?" Ja si myslím, že Horizon nemá protimrazové účinky. Pokiaľ je striedavo oblačné počasie, občas zaprší a teploty dokonca mierne stúpajú, je to v pohode, mrazov sa nebojím. Horšie by bolo, ak by predpovedali vyjasnenie. V priebehu dňa sa občas ukáže slniečko, takže aspoň čmeláci si "vyhrnú rukávy" a pustia sa do zberu nektáru a opeľovania rozkvitnutých korún. Pre istotu úrody je vždy dobré, keď sa v blízkom okolí nachádza iný kultivar marhule, aj keď kvitne neskôr. Časy kvitnutia sa zvyčajne aspoň na krátku dobu prekryjú. Vlhkosť vzduchu podporuje klíčivosť pelu a teploty nad 10 stupňov umožňujú aktivitu hmyzu...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 17.3.2014 21:24

Už to kvete. I ten hmyz se najde. To je tak krásné, že ikdyby z toho nebyly plody, stálo by to za ten pohled.


GOLRICH 17.3.2014
GOLRICH 17.3.2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.3.2014 11:15

Je zajímavé sledovat počátek kvetení u Radky a Leskory. Zatímco Radka už má "bílé špičky", tak Leskora má květy stále ještě zcela uzavřeny. Goldrich na myrobalánu je také mírně opožděn oproti Goldrichu na broskvoňovém semenáči typu B-VA. Přitom Goldrich na myrobalánu má celodenní sluneční expozici. Tady platí, že podnož ovlivňuje (mírně) dobu kvetení více než stanoviště. Včera v podvečer jsem vyfotil špatně vyvinuté květy meruněk. Někde jich je více, někde nejsou vůbec. Také jste se s tímto jevem už setkali? A co myslíte, že na to má největší vliv?
 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 18.3.2014 11:48

Přesně takhle nevyvinuté květy mám sem tam také na neznámé meruňce. Všiml jsem si toho poprvé letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 18.3.2014 12:14

Mám to i já na Pinkcot a Kioto - kvetou letos poprvé- taky jsem si říkala čím to může být- ty nedobře vyvinuté květy- nemůže se jednat o důsledek poškození mrazem v minulém týdnu? V noci bývalo -2 až -3.Teprve mi začínají kvést, ale některé květy vypadají jako na předchozím obrázku. Proti moniliose se chystám stříkat dnes. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 18.3.2014 12:35

Postupné nakvétání je na jaře výhodné.Ponejprv nakvétají květy na hlavních větvích, které jsou lépe vyvinuté,a mají více mízy, potom dochází k postupnému nakvétání na bočních větvích, kolcích,kde míza proudí později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.3.2014 13:55

To jistě, pane rostislavíku, otázka je, jestli ty špatně vyvinuté květy s chybějícími okvětními plátky budou později "plně funkční". Zjistil jsem, že tyto postižené květy jsou na všech stromech, nejenom někde. Ovšem těch "normálních" zbývá i tak dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 19.3.2014 10:04

Tak u mne je to u Pinkcotu a Kiota opravdu asi součást postupného nakvétání. Protože včera v odstupu asi 2-3 dní se ty květy, co vypadaly nefunkčně a nedobře vyvinuté jako zázrakem spravily a vypadají už stejně. Takže žádný mráz...:-) B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 162.96 (?), 19.3.2014 15:24

Dnes sa nám počasie rapídne zhoršilo. Studený vietor a preháňky bránia včelám a čmeliakom, aby pokračovali v práci. Napriek tomu Leskora pokračuje v otváraní kvetných pukov. Deformácie kvetov popisované v tomto vlákne som zatiaľ nezbadal. Jedinou prištepenou inou sortou v korune Leskory, ktorá sa mi ujala, je vrúbeľ odrody Radka. Vlani z vrúbľa vyrástla halúzka bez kvetov, tento rok sa ukázali- bohužiaľ  až na jej konci- prvé 3 kvetné puky. Na rozdiel od Leskory, ktorá solídne obrastá plodonošmi a kvitne aj na starom dreve, Radka, zdá sa, bude rodiť na dlhom dreve. Tož to som teda veľmi zvedavý- ak sa tie 3 kvietky opelia a nezmrznú- čo je to za "pardubický zázrak"?laugh

Keď už tu bola spomínaná moníliová spála, zažil som ju u Leskory iba raz- niekedy pred 5-6 rokmi. Bolo vtedy postihnutých asi 10% kvetov a odumretá kôra na konároch 2.rádu. Napriek tomu, že som fungicídnej kuratíve nevenoval žiadnu pozornosť, Leskora sa sama z choroby "vylízala" a doteraz nie sú s moniliózou aj bez chemickej prevencie najmenšie problémy. Máme za sebou teplú a suchú zimu, začiatok jari nie je u nás studený a mokrý. Podmienky pre rozvoj moniliózy sú teda oveľa menej priaznivé ako v minulých ročníkoch. Po skúsenostiach s 12- ročnou Leskorou a s prihliadnutím na vývoj počasia v našej lokalite nevidím teda jediný rozumný dôvod, prečo by som mal do koruny prskať Sporgon, Baycor, Horizon a podobné organické fungicídy. Že Záhoří není Pardubicko, na to už dúfam prišiel aj p.Petr.smileyDúfam.

Leskora po 24 hodinách.
Leskora po 24 hodinách.
Halúzka prištepenej Radky konečne zakvitla. Kvetné puky na konci halúzky sa nezmestili do objektívu.
Halúzka prištepenej Radky konečne zakvitla. Kvetné puky na konci halúzky sa nezmestili do objektívu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 19.3.2014 15:56

Máte tu Leskoru příliš hustou, musí být v koruně doslova tma. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika