Pincot - neopadaly listy



r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?)
14.12.2014 20:27

Baťov :p)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?), 14.12.2014 13:37, zobrazeno: 7789x

viz foto přitom za ní je Bergeron a bez listí, Harogem a Kyoto taky bez lístku.

Co se děje, že nespadnou ví někdo?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 14.12.2014 16:36

Běžně se mi stává, že meruňky ve výborné půdě s dostatkem pravidelné sezonní závlahy shazují listy hodně pozdě za pomocí mrazíků.Koncem listopadu... začátkem prosince shazují i opozdilci.Přitom vidím rozdíly i v odlišné podnoži... na mer.semenáče přichází listopad rychleji, než na slivoňové podnoži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.33 (?), 14.12.2014 16:57

Stromky myrobalánu, které jsem chtěl zesílit pro jarní roubování a tak jsem je i v srpnu a září zaléval (s přídavkem hnojiva) měly listy ještě koncem listopadu v plné zelené svěžesti. Teď je listí uvadlé (po přízemních mrazících), ale drží na podnožích.

Jen pro info - konce větviček a vršek jsem v říjnu zaštípl pro zastavení růstu a opravdu se (díky vhodnému počasí) podařilo stromky zesílit, zdá se, že je vršek zdřevnatělý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 14.12.2014 18:24

Listí drží na podnoži?...ako to?zřejmě se jedná o listí na budoucích podnožích, což?...a jedná se o myrobalán, nebo meruňku na myrobalánu?

Meruňky chodí spát(dormance)časně už v září, nejpozději začátkem řijna, a probouzecí proces pomaličky startuje v prosinci, proto se stává, že za unorových mrazů dřevo trpí.Neznám odpověď na otázku zda prodloužením vegetačního období se uměrně oddálí taky nástup probouzení, nebo jen zkrátí doba spánku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.33 (?), 24.12.2014 10:32

Ten myrobalán - to je ta podnož. A je určen pro jarní roubování - tedy není zatím naroubován.

Protože byl hodně štíhlý (slabý) a vysoký, byl zaléván a přihnojován i počátkem podzimu. Byla to sázka na počasí. Prodloužením vegetační doby o cca 2 měsíce (což se podařilo) a zaštípnutím vršku došlo k zesílení celé podnože. Takže místo 2 letého růstu do požadované síly jsem ho zapěstoval za 1 rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 14.12.2014 18:49

Co se děje? Málo mrzne.

Mám taky ještě pár stromků, na kterých se ještě drží nějaké listy: jabloň, broskev, nějaké slivoně, plno vrb, plno zlatic. Jsou to hlavně listy na výhoncích, které narostly někdy pozdě v létě, případně ještě přirůstaly na podzim. Blbé je, že tyto výhonky pak někdy nestačí vyzrát a v zimě zmrznou. Nestává se to každoročně, ale v případě, že je teplý podzim jako letos to nebývá nic neobvyklého. Podle mne na stav pučení na jaře to nemá žádný vliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 14.12.2014 19:23

Mě taky Pinkcot shazovala listy celkem pozdě, mám ju na podnoži wagenheimova. A jestli se můžu zeptat R0ma, Vaše poloha je od Zlína směrem na jih nebo sever? Jen mě zajímá poloha z pohledu polohy pro meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?), 14.12.2014 20:27

Baťov :p)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 15.12.2014 20:31

Děkuji, to znám :-) Tak jsou celkem dobré podmínky pro meruňky že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.73 (?), 24.12.2014 0:15

Mám Harcot a ten letos také shazoval listí velmi pozdě - snad počátkem prosince (nějak jsem to speciálně nesledoval, ale všiml jsem si toho), kdy ostatní stromy byly bez listí. Bergeron a Hargrand už bez listí byly mnohem dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika