Mráz



host - 147.130 (?)
15.4.2017 15:16

Asi by pomohly ty protimrazové svíce, hřejí prý 10hodin, ale stojí skoro 200kč, kdyby mě je někdo daroval(stačí 20ks),rád je zkusím a dám vědět výsledek:-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 179.168 (?), 15.4.2017 12:22
Mám malou meruňku, poprvé kvete. Navěsím blízko květů vánoční žárovky. Když už blázinec tak pořádný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.85 (?), 15.4.2017 12:33
Katoo: Skúste radšej lampióny (tie lepšie hrejú), a potom ich využijete aj na 1.mája. 😃IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.130 (?), 15.4.2017 15:16

Asi by pomohly ty protimrazové svíce, hřejí prý 10hodin, ale stojí skoro 200kč, kdyby mě je někdo daroval(stačí 20ks),rád je zkusím a dám vědět výsledek:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.195 (?), 15.4.2017 15:45

Zdravím kamaráda Zdenka... svíčky na hřbitov cc 50 kusů pod menší meruňkou bez úspěchu... ono i v noci pofukuje... netkaná textilie potřebuje kostru jinak více škody než užitku.Mráz co předpovídají bude potřebovat speciální trysky na mlžení se spotřebou vody cca 40 l za hodinu, jinak stromy,,utopíme,, ledu bude moc a hrozí polámání... mlžit se musí průběžně až do oteplení.ochrana borem působí jen částečně... bohužel.kdo má jeden či dva stromy... postavil bych konstrukci a chránil polykarbonátem... pokud není na myroblánu.mlžení pomáhá ale je to akce na celou noc a roku 2012 se úroda zachránila... ale už mi pomalu mrzla voda i v hadicích.Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 15.4.2017 16:10

Mlžení je řešení pro profíky nebo rentiéry, ještě napište, že trysky jsou vysouvací a automaticky je spouští teplotní čidla jako někde v Bavorsku-to by se mi taky líbilo, to samé platí pro sucho nebo nedostatek nějakého prvku v půdě dle rozboru. Jakékoliv jiné svíčky než ty protimrazové podle mě nepomohou, u pár stromů bych asi natáhl na pár kůlů nějakou ALU fólii, nic lepšího a levnějšího mě nenapadá, třeba někdo poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 144.252 (?), 15.4.2017 17:14

Chápemsnahu zachrániť úrodu. 

Ale ak by to malo stáť len cca 1000 CZ /30€ tak tam už začína strácať zmysel podľa mňa. Toľko si na kompót alebo, aj jedenie kúpim ak už nič nezachránim. 

Pochopím vo veľkosadoch kde z toho žijú, ale doma?

Ešte by to dávalo zmysel ak by to malo byť jednu noc- zopár hodín. 

Ale nie dva tri či viac nocí. A problém bude hlavne s vetrom. Teda aspoň u nás. Teraz to nebude klasická situácia s utíšením vetra a vyjasnením. 

Teraz tam bude doslova dofukovať ten studenáč niekoľko dní.

Bude ako má byť.  Ja to nechám na vyššiu moc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 228.114 (?), 15.4.2017 18:20
Znal jsem kdysi nějakého Jaroslava (snad) Pražáka z Hodonína, kteý si říkal odborný učitel včelařatví. Bylo to v roce 1971 či 1972, kdy mě požádal o pomoc při jarních mrazech. On celý rok střádal olej, jak byla někde nějaká výměna anebo "přebytek", ihned domů. Když bylo nebezpečí mrazu, tak olej vlel do 5 litrových plechovek, knot z lojové šňůry či co to bylo, a šup s tím do sadu. On a nejbližší sousedi (podle toho, kam vál vítr) sklidili, ostatní měli smůlu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 15.4.2017 18:29

Takto loni chranili Francouzi pred mrazem svoje vinice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.117 (?), 15.4.2017 18:42
Predpovedi moc neverim. Pred tydnem hlasili teploty na tento vikend kolem deseti a bylo patnact vcelky litaly. Ma smysl sledovat predpoved dva dny dopredu max. Snad jim to zase nevyjde. Uz ted norskej web v noci bez mrazu pristi tyden. Vsechno bude jinak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.62 (?), 16.4.2017 13:59

dle rady Českého zahrád.svazu:

U jednotlivých menších stromů v rizikových dnech je možné překrytí koruny netkanou textilií, kterou při větším chladu můžeme navíc jemně zakropit vodou - ta opět dodá určité množství skupenského tepla. Určitou ochranu poskytne i překrytí mikrotenovou fólií s tou nevýhodou, že již většinou nejde sejmout bez poškození.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika