Mráz



host - 8.117 (?)
15.4.2017 18:42
Predpovedi moc neverim. Pred tydnem hlasili teploty na tento vikend kolem deseti a bylo patnact vcelky litaly. Ma smysl sledovat predpoved dva dny dopredu max. Snad jim to zase nevyjde. Uz ted norskej web v noci bez mrazu pristi tyden. Vsechno bude jinak.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 179.168 (?), 15.4.2017 12:22
Mám malou meruňku, poprvé kvete. Navěsím blízko květů vánoční žárovky. Když už blázinec tak pořádný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.85 (?), 15.4.2017 12:33
Katoo: Skúste radšej lampióny (tie lepšie hrejú), a potom ich využijete aj na 1.mája. 😃IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.130 (?), 15.4.2017 15:16

Asi by pomohly ty protimrazové svíce, hřejí prý 10hodin, ale stojí skoro 200kč, kdyby mě je někdo daroval(stačí 20ks),rád je zkusím a dám vědět výsledek:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.195 (?), 15.4.2017 15:45

Zdravím kamaráda Zdenka... svíčky na hřbitov cc 50 kusů pod menší meruňkou bez úspěchu... ono i v noci pofukuje... netkaná textilie potřebuje kostru jinak více škody než užitku.Mráz co předpovídají bude potřebovat speciální trysky na mlžení se spotřebou vody cca 40 l za hodinu, jinak stromy,,utopíme,, ledu bude moc a hrozí polámání... mlžit se musí průběžně až do oteplení.ochrana borem působí jen částečně... bohužel.kdo má jeden či dva stromy... postavil bych konstrukci a chránil polykarbonátem... pokud není na myroblánu.mlžení pomáhá ale je to akce na celou noc a roku 2012 se úroda zachránila... ale už mi pomalu mrzla voda i v hadicích.Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 15.4.2017 16:10

Mlžení je řešení pro profíky nebo rentiéry, ještě napište, že trysky jsou vysouvací a automaticky je spouští teplotní čidla jako někde v Bavorsku-to by se mi taky líbilo, to samé platí pro sucho nebo nedostatek nějakého prvku v půdě dle rozboru. Jakékoliv jiné svíčky než ty protimrazové podle mě nepomohou, u pár stromů bych asi natáhl na pár kůlů nějakou ALU fólii, nic lepšího a levnějšího mě nenapadá, třeba někdo poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 144.252 (?), 15.4.2017 17:14

Chápemsnahu zachrániť úrodu. 

Ale ak by to malo stáť len cca 1000 CZ /30€ tak tam už začína strácať zmysel podľa mňa. Toľko si na kompót alebo, aj jedenie kúpim ak už nič nezachránim. 

Pochopím vo veľkosadoch kde z toho žijú, ale doma?

Ešte by to dávalo zmysel ak by to malo byť jednu noc- zopár hodín. 

Ale nie dva tri či viac nocí. A problém bude hlavne s vetrom. Teda aspoň u nás. Teraz to nebude klasická situácia s utíšením vetra a vyjasnením. 

Teraz tam bude doslova dofukovať ten studenáč niekoľko dní.

Bude ako má byť.  Ja to nechám na vyššiu moc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 228.114 (?), 15.4.2017 18:20
Znal jsem kdysi nějakého Jaroslava (snad) Pražáka z Hodonína, kteý si říkal odborný učitel včelařatví. Bylo to v roce 1971 či 1972, kdy mě požádal o pomoc při jarních mrazech. On celý rok střádal olej, jak byla někde nějaká výměna anebo "přebytek", ihned domů. Když bylo nebezpečí mrazu, tak olej vlel do 5 litrových plechovek, knot z lojové šňůry či co to bylo, a šup s tím do sadu. On a nejbližší sousedi (podle toho, kam vál vítr) sklidili, ostatní měli smůlu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 15.4.2017 18:29

Takto loni chranili Francouzi pred mrazem svoje vinice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.117 (?), 15.4.2017 18:42
Predpovedi moc neverim. Pred tydnem hlasili teploty na tento vikend kolem deseti a bylo patnact vcelky litaly. Ma smysl sledovat predpoved dva dny dopredu max. Snad jim to zase nevyjde. Uz ted norskej web v noci bez mrazu pristi tyden. Vsechno bude jinak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.62 (?), 16.4.2017 13:59

dle rady Českého zahrád.svazu:

U jednotlivých menších stromů v rizikových dnech je možné překrytí koruny netkanou textilií, kterou při větším chladu můžeme navíc jemně zakropit vodou - ta opět dodá určité množství skupenského tepla. Určitou ochranu poskytne i překrytí mikrotenovou fólií s tou nevýhodou, že již většinou nejde sejmout bez poškození.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika