Mráz



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
14.4.2017 9:04

Tak to se, Jirko, spolehni, že Ti ten nový recepisek zase moc dobře pomůže. Ale máš pravdu, "kdo nehraje, nevyhraje".smiley Já si raději "namaluju" pěkného, poctivého čertíka na zeď a trochu s ním podebatuju.laugh Taky se pojedu podívat do Pejřimova, do krematoria, ať vím, do čeho jdu. Nebo si koupím pár žehliček a nažehlím stromům puky, jako Kuky.laugh "Sorry jako", trocha humoru přece nemůže uškodit. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 13.4.2017 21:16

Doufejme. Vloni jsme ale neměli jedinou meruňku, tak letos zkusím vymyslet nějaké vytápění. Stromky mám menší, tak uvažuju, že na ně hodím takovou tu lehkou zakrývací fólii a vytápět budu žehličkamiwink. Mám to vyzkoušeno (i letos) v pařeništi s rajčaty a parikami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.133 (?), 13.4.2017 21:45

Já v sobotu zaleju meruňky a broskve roztokem Boraxu a stříknu směsí Champion + Borax. Snad to trochu pomůže, určitě to neuškodí.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 13.4.2017 22:49

Zálivku Boraxem můžete klidně vypustit, bór je totiž rostlinými pletivy rozváděn velmi pomalu, takže zítřejší zálivka Boraxem by teoreticky mohla zabrat proti mrazu v příštím rocewink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 49.196 (?), 13.4.2017 22:27

Aj tento rok to vyzerá na mrazovú pohromu na konci apríla. U nás hlásia tiež budúci týždeň -3°C a sneženie, višne, čerešne a slivky sú tesne pred rozkvetom, na marhuli a nektarinke nemá vďaka tuhej zime čo kvitnúť. Najviac je ohrozené kiwi-arguta s vyrašenými lístkami (sú zimným mrazom dobre odolné, ale jarným vôbec-skoro rašia a pokles pod 0°C je devastačný)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.38 (?), 13.4.2017 22:50
Nespomínaj čerta, lebo sa ti zjaví... Nelamentujme dopredu, aby sme ten mráz napokon neprivolali. Čo má prísť príde, aj tak si nič proti mrazu nepomôžeme. Vis maior. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 54.253 (?), 14.4.2017 7:31
Pro Kyjovsko předpovídají příští pátek -0,5. Používám aplikaci Klára, ta bere data z norského meteo institutu. To by nemuselo být až tak zlé. Uvidíme, jak se bude předpověď zpřesňovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.4.2017 9:04

Tak to se, Jirko, spolehni, že Ti ten nový recepisek zase moc dobře pomůže. Ale máš pravdu, "kdo nehraje, nevyhraje".smiley Já si raději "namaluju" pěkného, poctivého čertíka na zeď a trochu s ním podebatuju.laugh Taky se pojedu podívat do Pejřimova, do krematoria, ať vím, do čeho jdu. Nebo si koupím pár žehliček a nažehlím stromům puky, jako Kuky.laugh "Sorry jako", trocha humoru přece nemůže uškodit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 14.4.2017 9:35

Vpohodě Petře, trochu srandy neuškodí, ba naopak.Taky kdo nic nedělá nic nepokazí.winkDo Pejřimova jezdit nemusíš, třeba budeš mít kliku, jako "mladej Drápalík"laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 14.4.2017 10:01

Inu, je snad už všeobecně známo, že v Pe. žádné není. Ale u vás v Pu přece je krásný... Já jsem už přestal doufat, že se někdy dočkám "normálního" jara, po kterém se pod úrodou ohýbaly stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 14.4.2017 10:35
Možná začnu být rád, že bydlím v severnější části. Meruňka je v polovině rozkvětu, slivoně zatím nic, jabloně, třešně a višně taky nic. Réva slzela, ale až na Somerset seedless jsou očka ještě spící. Od poloviny příštího týdne má být k ránu až -2, tak uvidíme co se vyplní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika