Příspěvky uživatele - 49.196

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mráz, 13.4.2017
Aj tento rok to vyzerá na mrazovú pohromu na konci apríla. U nás hlásia tiež budúci týždeň -3°C a sneženie, višne, čerešne a slivky sú tesne pred rozkvetom, na marhuli a nektarinke nemá vďaka tuhej zime čo kvitnúť. Najviac je ohrozené kiwi-arguta s... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 8.4.2017
Máte pravdu... po minuloročnej jarnej pohrome bola nádej na úrodu M+B tento rok, ale nečakane zakročila zima (-30st) a zase nič nebude. Mne vymrzli kvetné pupene aj u marhule, všetky pupene u novo vysadenej krásnej veľkej nektarinky Shraz... celý příspěvek >
Zakrslá broskvoň v květu už z obchodu, 7.4.2017
Ja by som Vám poradil, ak ste z chladnejšej oblasti, ešte prečkať možné mrazíky, ktoré by mohli zničiť prvú úrodu. V našej extrémnej klíme nikdy neviete, či zase nepríde na konci apríla nejaký silnejší mráz, ako aj v nížinách minulý rok. Aj teraz sa... celý příspěvek >
Radosť, 3.4.2017
Máte pravdu, som v tej južnejšej skoro najteplejšej časti Kysúc...niekde pri polských hraniciach bolo aj -35°C
Veharda, Veselka, Barbora, 3.4.2017
Pán Petr, jediné pozitívum je, že mi to už nezmrzne na jar...a štve ma ešte nová nektarinka Shraz, ktorá ešte neraší... drevo má OK, ale púčiky?..neviem, uvidím...
Veharda, Veselka, Barbora, 3.4.2017
Nič hrozné - v 400m na Kysuciach, Velita je ešte k tomu pri stene. Ale takýto arktický mráz tu nebýva - normál tak do -23°C, minulú zimu bolo minimum len do -14°C. Pán Jano u Vás bolo ako?
Radosť, 3.4.2017
Ďakujem obidvom za reakcie. V popise sa uvádza: "Kvitne neskoro, kvety sú samoopelivé", tak ak to mravci nezožerú komplet niečo možno bude. Skúšal som odtrhnúť kvet, kde bol mravec a normálne chýbal piestik a bolo vyžraté zo zárodku... celý příspěvek >
Radosť, 2.4.2017 Obsahuje fotku
Od 30.3. mi začala kvitnúť v skleníku broskyňa Radosť. Má zvonkovité kvety, no nie ružové ako Redhaven, ale bielo-ružové. Mám ale problém, že mi po nej lozia mravce (bez vošiek) a schovávajú sa v kvetoch - bojím sa, že ich vyžierajú, čo by tam inak... celý příspěvek >
Veharda, Veselka, Barbora, 2.4.2017 Obsahuje fotku
Úroda teda ani tento rok nebude, v zime vymrzli kvetné púčiky pri -30°C. Už rašia listové púčiky a kvetné sú KO.
Rozkvétání 2017 M+B, 2.4.2017
Zdravím Zdenek, neni Ste sám, dnes som pozeral marhulu Velita, ktorá by mala minulý rok prvú úrodu, ale na jar zmrzli malé plôdiky. Už rašia lístky ale všetky kvetné púčiky sú KO, okrem jedného kvietku na spodnej vetvičke, ktorú som zasypal snehom... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika