Meruňka Tsunami



host - 234.2 (?)
12.6.2015 13:38

Dobrý deň,ako je táto odroda marhule odolná voči mrazu v kvete? Ďakujem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 29.3.2015 12:50

Ja som ju sadil na jesen takže koštovat budem možno za rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.2 (?), 12.6.2015 13:38

Dobrý deň,ako je táto odroda marhule odolná voči mrazu v kvete? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 12.6.2015 17:48

V květu snese mrazík jako ostatní odrůdy, kolem -2 stupňů.Malé plůdky poškodí teploty kolem nuly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.147 (?), 13.6.2015 21:41

Ďakujem Vám za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.152 (?), 2.7.2015 6:55

Tak letos mi Tsunami dozrála cca 25. června, přikládám pár foto, zdá se, že to bude pravidelně rodící odrůda.Na takovou ranost jsou plody vzhledově zajímavé a chutné.Martin




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 196.17 (?), 2.7.2015 16:12

Tak Vám blahopřeju, Martine. Škoda, že mě s tím Tsunami podvedli, jinak bych už mohl porovnávat. Těžko považovat za Tsunami falešnou Rubistu. Tvarem snad ano, ale neměla žádný podíl červené barvy na slupce. Na těch reklamních fotkách z Ostrohu tam taky není, ale jinak všude ano. Myslím u Tsunami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 9.7.2015 21:57

Zdravím, letos už máme dávno po Tsunami, je lepší chuťově a pevnější než Aurora, jež může nahradit, ovšem zůstávám opatrný, letos po velice mírné zimě a příznivém jaru plodila dobře, i když měla fialové květní pupeny již koncem února. loni neplodila vůbec- díky mrazíkům. Tak uvidíme, jak jí to v naší poloze půjde. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 10.7.2015 20:45

Taky zdravím, Dejve. Já jsem byl tedy osobně s Early Blush (from Drozdin), tedy Aurory velice překvapen. Jednak má dost velké plody a jednak má taky velmi osobitouˇ, výraznou meruňkovou chuť. Řekl bych, že dosti originální a nezaměnitelnou, i když s trochu ostřejší kyselinkou. Bohužel v dalším porovnávání velmi raných odrůd mně zabránila Zoja Semily naprosto skandální záměnou snad všeho, co mně poslali. Nejen Sylredu a Tsunami. Z broskvoní nedokázali poslat ani "obyčejný" Harbinger, který je všude k mání, jelikož všechny jejich zaslané broskvoně měly zvonkovité květy. Přesně ve stylu, jak o tom psal pan Miloš Vysloužil. Požadované zboží nemáme, tak pánovi pošleme to, co tady zbylo a fixou napíšeme cedulky s názvy odrůd, které pán požadoval, pověsíme je na stromky a šup s nimi na poštu. Hlavně, že to roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.7.2015 13:14

Zdravím, Tsunami dozrála začátkem července, chuťově je vynikající, cukernatost 17 Brix, šťavnatáyesnemá chybu.

meruňka Tsunami
meruňka Tsunami


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 11.7.2015 14:01

Jirko, mohl bys rozkrojit plod a vyfotit ho rozkrojený i s peckou? Zajímalo by mě, co Ti v příštím roce dozraje dříve, jestli falešná Rubista, nebo Tsunami.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika