Meruňka z pecky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.90 (?) 
21.1.2016 22:51

Stando, tak přidejte taky nějakou ze svého repertoáru ;-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 21.1.2016 22:55

Když já mám pro dnešek jen horor...

jak mi letos myši sežrali stratifikované pecky myrobalánů a ZR.

... takže by se mi docela hodila pohádka o tom, jak když zítra namočím další pecky a dám je stratifikovat, že budou zjara klíčivé blush.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.90 (?), 21.1.2016 23:41

No, až jsem se z té hrůzy otřásl.

Ale dal jsem si sklenku dobrího vína z Velkých Bílovic a je pohoda, měsíc jak zlatá bula sicilská :-), venku krásný mráz a světlo jak ve dne, a za chvíli zalehnu a mohou se mi zdát krásné sny ;-)

Někdy se i v životě pohádka stane skutečností...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 22.1.2016 7:40

Já ten horor zažil loni. Rouby jabloní, které mi přišly poštou v lednu spolu s peckovinami mi (zapíchnuté v zemi) ohryzaly hraboši. Rouby z vlastních jabloní to nebyly, ty řežu až před rašením, takže šlo o ztráty nevratné.
To mám zato, že jsem se vysmíval všem, co schovávají rouby v lednici...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.41 (?), 15.3.2018 10:27

Příroda je mocná čarodějka. Já bych ty předchozí příspěvky nepodceňovala. Jeden případ z mnoha může vyjít :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadhu - (10) - 99.2 (?), 17.11.2020 14:19

Jednu z pecky jsem dostal matecni strom jizni morava uz davno vysazene s toho stromu a nektere davaji krasne a dobre ovocejJe to risk ale porad lepsi nez roubovane ze skolky na myrobalanech a podobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.246 (?), 14.10.2023 22:20

Zdravim, ja jsem cca 10řijna vysadil asi 50 semen merunek den namočenych ve vodě a po tydnu uz asiu 30 vyklicilo a narostlo do 10 cm.Pecky byly stare asi 2 roky a v hodne horkem prostredi stare auto za sklem a svete div se po rozbiti pecky a 1 dnu ve vode jsem je dal do hliny obyc krticak a za tyden to roste.Uvidim co stoho casem bude ale treba budu prekvapen a vznikne neco noveho.Pokud chce nekdo poradit nebo chce nejaky stromek staci napsat na mail, bonton777@seznam.cz stromky jsou zdarma a jen za dopravne pokud nemuzete prijet osobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 15.10.2023 10:19

Zkoušel jsem uchovat pecky z meruněk v kartonové krabici, byly v zahradním domku v suchu, tak po měsíci už byly všechny jádra uvnitř uschlé. Z toho jsem usoudil, že pecky nesmí nikdy uschnout jinak je po nich. Nevím jak vám mohli v horku a suchu přežít 2 roky?

Pro vypěstování nových stromků dávám pecky hned do bedýnky do hlíny a nechám bedýnku venku přirozeně na dešti, při větších mrazech přenesu bednu k domu. Po zimě jsou stratifikované a klíčí. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.246 (?), 22.10.2023 11:40

Opravdu po 2 letech v aute za sklem mi merunky rostou jen jsem zapomel napsat ze jsem je rozlouskl a jadra jsem namočil.Podle fora MIČURIN to co z pecky naroste reč je o merunkach a ma uzke a dlouhe listy vyhodit nebo naroubovat a naopak co ma listy krasně široke a kulate bude nova a dobra odruda.Ja osobně mam z těch cca 50 jaderek pouze 1 merunku ktera ma opravdu krasny kulaty list ostatni uzky a dlouhy tak na tom asi něco bude ale jen zkouším a treba bude něco noveho a lepšiho nebo nic ale určite to bude plodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 22.10.2023 12:20

Dřív se sadili meruňky hodně z pecek většinou ve dvoře u domu, často jen jeden strom a plodil vždy dobré plody i když kvalitou nemusely být tak ušlechtilé jako koupená odrůda to je pravda. Že by to byl tak jednoduchý trik jak poznat předem tu nejlepší odrůdu podle listů?

Část pecek příště zkusím rychleji usušit na vyšší teplotě na slunci yes, to by odpovídalo těm podmínkám v autě. Pomalu sušené pecky k krabici na podlaze mi opravdu všechny jádra uvnitř uschly - možná na napadení houbama, kdo ví. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika