Je toto moniliový úžeh?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?)
25.4.2011 16:35

Baycorem se stříká asi šest týdnů před sklizní. Více na www.agromanual.cz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 24.183 (?), 25.4.2011 16:54

Mě minulý rok odešla na monilii celá meruňka, stáří asi 25 roků. Během sezony nenarostl ani jeden list, rostl jen asi dvouletý vlk, který jsem zapoměl odstranit. Před měsícem jsem strom uřízl těsně nad výhonem, viz. foto - kmen byl kompletně suchý. 

Vlk roste jako z vody, dnes už je obsypaný malými plody a je beze stop po monilii. Vzhledem k tomu, že jsem moc nevěřil v úspěšný konec, strom jsem ani nestříkal.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 12.4.2011 19:13

Baycorem nic nepokazíte, je to lepší než nic nedělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 20.4.2011 18:06

Obhlédl jsem ted švestky Stanley a monilia laxa je zasáhla zřejmě už naplno.Horní polovina letorostů jen pukly pupeny na cca 2cm velikost a STOP.Dolní polovina už má polorozvinuté lístky.

 Již minulá léta jsem pozoroval nepatrné uschnutí cca 10-20 větvičky v květnu-červnu ale to jsem nevěděl co to je.(vždy jedna dvě na stromě)Loni jsem na 100% zjistil laxu na jabloních, doloženo Státní rostlinolékařskou správou.

A letos se takto specificky pro zřejmě jen švestky laxa projevila masívně už při rozpuku, jako Vám na fotech.Je to katastrofa, co vše za choroby dnes likviduje stromy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michall - (1) - 162.120 (?), 20.4.2011 19:26

Loni jsem všechny napadené větve na meruňkách vyřezal, přes léto vyrašily nové větvičky s listy a udělaly opět pěknou korunu. A letos jsou skoro všechny větve asi znovu napadené. Nepamatuju se, že bychom tuto chorobu v zahradě, kdy měli. A to kromě 3 deštivých a chladných dní minulý týden bylo suché počasí. Mám takový pocit, že bez chemie to už asi nepůjde. Když jsem se ptal sousedům, tak je to stejná tragédie.

Michal z KM







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.220 (?), 25.4.2011 11:29

Dobrý deň, prosím myslíte si, či to je na marhuli monilioza?Nie som si istá, našla som tam i malé sivé húsenice. Ďakujem


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 25.4.2011 14:23

Nejenom květy a listy ale i dřevo je napadnuté monílií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 25.4.2011 14:56

Housenky nejsou prvotní příčinou. Je to monilový úžeh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 25.4.2011 16:10

Já mám meruňku po Baycoru docela dobrou, sem tam nějaký plodonoš je chycený, ale velmi málo. HK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.151 (?), 25.4.2011 16:31

U nas je to tiez chytene, pretoze prislo kratke ochladenie s dazdom do rozkvitnuteho stromku. Minuly rok bol velmi zly, mozno preto nepomohol tento rok ani postrek. Potrebujem poradit. Chcem postriekat aj plody proti hnitiu. Neviem, kedy je vhdny postrek. Plody maju, teda niektore, velkost az malej slivky. Ani sam neviem, kedy vlastne plody marhule dozrievaju. Pod marhulou mame jahody a mal by som brat ohlad aj na ochrannu dobu pri zasahu jahod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 25.4.2011 16:35

Baycorem se stříká asi šest týdnů před sklizní. Více na www.agromanual.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika