Jaké máte zkušenosti s e-shopem "prodej stromků" (býv. Jukka)



Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 165.19 (?)
3.12.2011 10:38

Dobrý den.

Fi. Juka prodává (dle mých informací) vesměs stromky z Polska.Mají celou škálu odrůd a hlavně novinek, po kterých se zahrádkáři shání.Jediné co mě vadilo bylo to, že prodejci, kteří zajíždějí se stromkama po vesnicích Jihom.kraje je mají prostokořenné, volně ložené na autě a po příjezdu na ohlášené stanoviště prvně polejí kořeny konvou vody.Stromky nepatří k nejlevnějším, ale samozřejmě se tam promítá práce navíc, včetně dopravy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 220.182 (?), 15.9.2011 11:17, zobrazeno: 26885x

Dobrý den, pročetla jsem ohledně firmy nějaké diskuze tady, ale protože bych si od nich letos chtěla objednat dva stromky, které jsem jinde v nabídkách nenašla, ráda bych znala současné zkušenosti zdejších přispívajících. Díky!    Lída

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.70 (?), 17.9.2011 6:21

Od Jukky jsem kupoval stromky 2 x a jsem spokojený. Sromky přišly poštou, byly pokaždé dobře zabalené a bez problémů rostou.  PaR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.222 (?), 12.6.2017 8:20

Jesti můžu, připojím vlastní zkušenost laugh Mám vzrostlý stromek od Solitera Plant, a můžu jen doporučit. Jde o opravdu solidního prodejce, podívejte se, jestli vás jejich prodej vzrostlých stromů bude zajímat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
radekbill - (1) - 22.181 (?), 2.12.2011 6:47

1*

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.216 (?), 2.12.2011 8:23

Přečtěte si příspěvek - chválím Jukku a uvidíte na čem jste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 165.19 (?), 3.12.2011 10:38

Dobrý den.

Fi. Juka prodává (dle mých informací) vesměs stromky z Polska.Mají celou škálu odrůd a hlavně novinek, po kterých se zahrádkáři shání.Jediné co mě vadilo bylo to, že prodejci, kteří zajíždějí se stromkama po vesnicích Jihom.kraje je mají prostokořenné, volně ložené na autě a po příjezdu na ohlášené stanoviště prvně polejí kořeny konvou vody.Stromky nepatří k nejlevnějším, ale samozřejmě se tam promítá práce navíc, včetně dopravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.216 (?), 3.12.2011 11:23

Z Polska, ale i ze zmiňovaného Plantexu. Takových mám několik. Jak jsem psal dříve, i když stromky přišly na sucho(na jaře), tak se ujaly všechny, i ty horší. Pamatuju se jak jsem jednou na jaře k příbuzným donesl broskvoně a zasypal jsem je hromadou hlíny, že je za pá dní přijdu zasázet a když jsem tam potom přišel, hlína byla rozhrabaná slepicemi a kořeny stromků byly na slunci, možná i více dní. Přesto se oba stromky ujaly a přinesly později kvalitní ovoce. Takže to nejspíš nebude tak zlé. Rozvoz stromků po kraji v pojízdné prodejně je dobrý nápad. Je tady ale stále ta hrozba se záměnou odrůd, jak o ní píše Palo. Jinak by byla s Jukkou spokojenost. 

(Přitom v nedalekém zahradnictví zakoupené stromky, do půlhodiny přesazené z hlíny do hlíny se kolikrát na jaře vůbec neujmou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 165.19 (?), 3.12.2011 12:13

Dobrý den.

Na stromcích jsou zdá se jmenovky dobře připevněny.Jde jenom o správné zadání údajů o stromku a odrůdě.Je to v lidech, jejichž rukama stromky prochází, než se prodají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.4 (?), 5.12.2011 22:28

Dobrý den,

moje zkušenosti nejsou vyloženě špatné - co jsem si objednal, to mi přišlo. Ale velikost tvaru kmene byla tak o řád nižší, z půlkmenu je tak čtvrtkmen atp.. To by mi ani tak nevadilo, kdyby mi stromky nepřišly do mrtě ofikané (aby se vešly do krabice). Hlavně že v přiloženém letáku je napsané stříhat až na jaře, ale nebude co stříhat. 2 ze 3 stromků bylo z cedulkou Plantex.

Objednával jsem letos ještě ze Starých odrůd, ta kvalita byla úplně o něčem jiném. Stromky jsem dostal neostříhané, v mnohem větší krabici (sice za větší poštovné) a celkově se mi zdály více "hezčí". Byl jsem mnohem více spokojený.

To je můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.200 (?), 5.12.2011 23:30
Dobrý deň! Tie 3 stromky Vám zasielal Plantex alebo iný distribútor? Plantex totiž nemusí mať s ofikaním korunky nič spoločné. Tiež sa mi páči, keď je korunka v pôvodnej dĺžke, trebárs stočená v krabici či silónovom vreci. Podobne seriózne pristupuje k baleniu aj firma Jural. Nekupujete predsa časť stromku ale kupujete za nemalé peniaze celú rastlinu. So zásielkovým predajom stromkov nemám skúsenosti. Prídem vždy za predajcom, dobre popozerám a ukážem, ktorý mi má vytiahnúť zo záhonu so školkárskymi výpestkami. Ak sa mi nepáči koreňový systém, vyberiem susedný, lepší. Dobrý predavač je trpezlivý a nepredaný stromček opäť prihrnie zeminou. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika