Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 172.139 (?) 
8.4.2012 8:20

Přeji hezký den.Na zahradě mám dvě středně velké meruňky.Včera večer jsem pod oběma zapálil oheň a po utvoření dostatečného množství žhavých uhlíků jsem oheň zasypal polosuchou trávou, kterou jsem vyčesal vertikutátorem ze zahrady a přidal trochu zeminy aby to hned neshořelo.Byl z toho pořádnej kouř, který však vydržel až teď do rána.Bohužel, nebo naštěstí u nás na dnešek mráz nebyl.Na zítra hlásí opět mrazíky a tak vše zopakuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 8.4.2012 11:03

Dnes na velikonoční neděli je u nás na ostravsku pod mrakem a dokonce ani v noci nemrzlo. Meruňky jsou těsně před květem, do třech dnů budou zase jako princezny. To už bude snad po akutní hrozbě mrazíků. Zatím to tady u nás, i přes značné zimní ztráty, vypadá celkem dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 8.4.2012 11:55

Sněží, a hrozba ranního mrazu se neúprosně blíží. Rozhodující bitva o letošní meruňkovou úrodu se každou hodinu přibližuje. Alespoň kdyby byla už poslední. Zkusím rozmístit pod stromy žhavé uhlí, z před tím rozdělaného ohně. Ale jak psala Melisa: Chlapi, neblbnete už trochu? Odpovídám: Blbneme Meliso, blbneme.

laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.128 (?), 8.4.2012 12:32

Má někdo vypozorované v kolik hodin v noci je nejnižší teplota?

24,00 nebo 3,00 nebo 5,00? Medituji že opět udělám v krbu oheň a vezmu plechové kýble a do nich dám pod stromy žhavé uhlíky.

Včera teda byla spotřeba Frankovky velká při tom udržování ohně, meruňky ani neví co pro ně objetuji :p)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.192 (?), 8.4.2012 12:39

Nejchladněji bývá k až ránu řekla bych tak od 3. Vztávám v půl 5 a do 6 hod. teplota stále klesá. Pak už jde nahoru. Štěstí že mám meruňku odkvetlou a ráno tady byly 2 nad nulou. Vy ale budete mít letos drahé meruňky. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.213 (?), 8.4.2012 13:06

Nejnižší teploty bývají nad ránem, v zimě obvykle až když vychází slunce. To však platí, pokud je bezvětří. Pokud je vítr, nemá denní doba žádný význam, záleží kdy vítr přižene masu chladného vzduchu. Na Ostravsku v noci foukalo a bylo něco kolem nuly. Ten vítr je spása pro mrazové kotliny, chladný vzduch se tam nekumuluje. Za větru však bude bez efektu lokální přihřívání.  Mi zatím nekvete nic, ani meruňka.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.18 (?), 8.4.2012 17:36

Předpověď na noc je -3 až -7, tak meruňky už odepisuju(po odkvětu), broskve jsou v plném květu(zvonkovitý typ), tak tam mám ještě naději. České Budějovice. Aktuální teplota venku +2,2st.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 8.4.2012 18:03

V HK je přesně + 2°C, půjdu vypustit vodu ze zahradního vodovodu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 8.4.2012 18:05

angry Taky jsem na to koukal. Tvrdohlavě si trvají na svém. U vás v Budějkách je chladněji. Tady teplota dokonce stoupla až k pěti nad nulou. Na některých stanicích, jako např. ve Svratouchu, už vesele mrzne. Dnes ráno bylo tady údajně nejchladněji kolem páté -1°C. Nějaké zmrzlé květy jsem našel, ale je to naprosté minimum. Kdyby se tak alespoň nechtělo vyjasňovat. Bohužel se ale vyjasní. A zítra se vyjasní i ohledně zmrzlých meruněk.

crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 8.4.2012 19:21

To nevadí, vlastně je to docela sympatické. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika