Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?) 
6.4.2012 14:21

Paľo se na mě bude zřejmě zlobit, že podporuji chemizaci zahrad, ale snažíme se jen zabránit mrazu v likvidaci plodů meruněk a přírodě v záhubě oslabených stromů meruněk (úžehem). Příroda, jak známo, všechno slabé likviduje. Meruňky by pravděpodobně bez chemie na některých místech už nepřežily

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 182.227 (?), 6.4.2012 14:43

Jestliže na jaře postříkáte nějakým postřikem třeba očka broskvoní očkované v srpnu a postřik nestačí do noci zaschnout a přijde v noci mráz, výpadek oček je pořádný.Je to celkem logické.Voda, nebo spíše již led sublimuje a dále odebírá teplo.Takže rada postříkat hadicí meruňky je rada k nezaplacení.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 6.4.2012 14:52

To logické není. Pokud voda neuschne, při nástupu mrazu zmrzne a tím uvolní velké množství tepla (nebo pohltí velké množství zimy, což zní srozumitelněji). Odebírání tepla při sublimaci je oproti tomu minimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 6.4.2012 14:52

Po své vlastní zkušenosti tohle dělat nebudu. Pokud Vás úžeh netrápí, tak mě ano. A že byl strom po té sprše silně napaden, tak na to "vemte jed". Nebudu to dělat ani teď, po důkladném ošetření chemií. Jeden průšvih mně už stačil. Pokud by se člověk nepoučil ani z vlastních chyb, tak to by bylo smutné. Pokud si to můžete dovolit Vy, vzhledem k absenci výskytu choroby, tak prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 6.4.2012 16:16

Zalévání celých rostlin na jaře před nástupem nočních mrazů je nebezpečné i pro okrasné rostliny.Zkuste zalét třeba v této době navečer smrček koniku.Když přijde v noci mráz, nové,rašící výhony můžete třeba z poloviny zničit.

To uvolnění tepla z vody co píšete, je v noci do několika minut pryč.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.2 (?), 6.4.2012 16:46

Pokud si z moudrých knih pamatuju, provádí-dělo se to ve velkovýrobě. Ale ne pouhým zalitím, nýbrž zamlžováním celého sadu rosícími tryskami. Pak mrznoucí voda vydává skupenské teplo, atd. atp. Ale už si nepamatuju, zda to funguje u meruňek. Jednorázové zalití, či polití sice jakous zásobu tepla dodá, ale je to nepatrné.

A ještě O.T. Pánové, vzpomínáte jak vehementně jste nedávno jisté paní radili jak pěstovat meruňky na Vysočině? Že je to brnkačka? (skoro)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 6.4.2012 17:26

Co se týče té vody, já to úplně za nesmysl nepovažuju. Zvlhčená zem může přízemní mrazík otupit a někdy rozhoduje i jediný stupeň po krátkou dobu. Svoji roli hraje i samotná rosa.
   V tuto chvíli jserm docela rád, že u nás v "mrazovce" ještě nic nevykvetlo, takže doufám, že ani nic neomrzne. Samolzřejmě za předpokladu, že příroda si s námi nepohraje a nezopakuje mrazy za pár týdnů opět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.174 (?), 6.4.2012 19:20

Na venku u Prahy jsem zastínil kmínky prkny a zatím nekvetou. V Praze (tepelný ostrov) je vše rozkvetlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.192 (?), 7.4.2012 15:49

No já v Praze už mám meruňku odkvetlou tak tenhle problém řešit nemusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 7.4.2012 16:25

Odkvetlé meruňky v nížině mohou dopadnout ještě hůře než nerozkvetlé meruňky na Vysočině. Věřím, že to však nebude tak zlé, jak ukazovala předpověď před několika dny a že meteorologové ještě nějaký stupeň přidají. Při minus 6 by bylo opravdu moc zle. Důležitá je nejen nejnižší teplota, ale také jak dlouho (kolik hodin) působí a do jaké výšky na stromě. Utěšuji se tím, že když část květů pomrzne, bývají zbylé plody obrovské, nad 100 gramů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika