Goldrich meruňka



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
19.7.2015 13:54

Zdravím všechny příznivce Goldricha - meruňky, respektive prozatím jen pana Kukyho. Ahoj. Mám ještě v zásobě strom na B-VA, který je kupodivu se zráním oproti povalenému Goldrichu na MY, opožděn. Goldrich na B-VA se mně odvděčil za úsilí v ochraně proti moniliovému úžehu a mrazu, velmi pěknou úrodou velkých plodů.

Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (MY)
Goldrich (MY)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 18.7.2015 18:32

A jako každý rok, tak i v tom letošním jsem doma slyšel: "Stejně jsou nejlepší ty sytě oranžové, velké a pevné meruňky". Ano, u nás doma opět vítězí Goldrich - meruňka, jak zní název tohoto vlákna. Nakonec i ty plody na povaleném stromě se pěkně opálily do červena. Může se zdát, že Goldrich - meruňka je definitivně poražen, ale není. Pod zlomem je již dávno zapěstovaný nový kmínek. Takže Goldrich žije a žít bude. Sláva Goldrichu.

Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 18.7.2015 19:00
Jakou vlastností u Vás ta odrůda vítězí?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 18.7.2015 21:51

Tak to já je ještě tak krásně vybarvené nemám... Pardubice jsou jižněji a nížejiwink. Ale má letos poprvé a jsou pěkné, macaté...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.7.2015 13:54

Zdravím všechny příznivce Goldricha - meruňky, respektive prozatím jen pana Kukyho. Ahoj. Mám ještě v zásobě strom na B-VA, který je kupodivu se zráním oproti povalenému Goldrichu na MY, opožděn. Goldrich na B-VA se mně odvděčil za úsilí v ochraně proti moniliovému úžehu a mrazu, velmi pěknou úrodou velkých plodů.

Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (MY)
Goldrich (MY)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 20.7.2015 17:42

Moje manželka zatím zavařovala jen Goldrich, protože tyto meruňky jsou úplně nejkrásnější a jsou dost pevné. Vyzrálé plody jsou i velmi chutné. Přitom rozdala VP i Maďarku a nechala si je jen na džem. V mých podmínkách (210m) nejsou Goldrich ani citlivé na mrazíky. Mám i malý stromek v 520m, ale plody dozrají asi až za 2 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 22.7.2015 16:26

Dnes jsme ochutnali a je výborná. Ještě tak dva, tři dny nechat na stromě. Uvidím podle počasí. Zatím nehnije! Ale naemám ji moc vybarvenou, nemá líčko. Je jen oranžová...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 25.7.2015 2:00

Taky mám pěkné kousky. Přeju dobrou chuť všem příznivcům Goldricha meruňkysmiley

Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 25.7.2015 6:41

Je to pravda, urostlé plody Goldrich nemají líčko, pokud jsou na výluní.Ty, které jsou ve stínu, líčko mají a dozrávají také později.Vůně této velkoplodé meruňky je nádherná.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 9.8.2015 15:24

Ještě něco ke Goldrichu meruňce. Jen nepatrně zaměklá utržená ze stromu je ještě dosti nakyslá, ale po pár dnech skladování, či transportu se chuť změní na příjemnou a co je hlavní - v tomto stavu vydrží, aniž by se kazila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.61 (?), 21.8.2015 7:22

Dobrý den, také mám tyto problémy, ale rada žádná, již znáte odpověď? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika