Goldrich meruňka



host - 178.235 (?)
25.7.2015 6:41

Je to pravda, urostlé plody Goldrich nemají líčko, pokud jsou na výluní.Ty, které jsou ve stínu, líčko mají a dozrávají také později.Vůně této velkoplodé meruňky je nádherná.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.7.2015 18:32

A jako každý rok, tak i v tom letošním jsem doma slyšel: "Stejně jsou nejlepší ty sytě oranžové, velké a pevné meruňky". Ano, u nás doma opět vítězí Goldrich - meruňka, jak zní název tohoto vlákna. Nakonec i ty plody na povaleném stromě se pěkně opálily do červena. Může se zdát, že Goldrich - meruňka je definitivně poražen, ale není. Pod zlomem je již dávno zapěstovaný nový kmínek. Takže Goldrich žije a žít bude. Sláva Goldrichu.

Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 18.7.2015 19:00
Jakou vlastností u Vás ta odrůda vítězí?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 18.7.2015 21:51

Tak to já je ještě tak krásně vybarvené nemám... Pardubice jsou jižněji a nížejiwink. Ale má letos poprvé a jsou pěkné, macaté...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.7.2015 13:54

Zdravím všechny příznivce Goldricha - meruňky, respektive prozatím jen pana Kukyho. Ahoj. Mám ještě v zásobě strom na B-VA, který je kupodivu se zráním oproti povalenému Goldrichu na MY, opožděn. Goldrich na B-VA se mně odvděčil za úsilí v ochraně proti moniliovému úžehu a mrazu, velmi pěknou úrodou velkých plodů.

Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (MY)
Goldrich (MY)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 20.7.2015 17:42

Moje manželka zatím zavařovala jen Goldrich, protože tyto meruňky jsou úplně nejkrásnější a jsou dost pevné. Vyzrálé plody jsou i velmi chutné. Přitom rozdala VP i Maďarku a nechala si je jen na džem. V mých podmínkách (210m) nejsou Goldrich ani citlivé na mrazíky. Mám i malý stromek v 520m, ale plody dozrají asi až za 2 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 22.7.2015 16:26

Dnes jsme ochutnali a je výborná. Ještě tak dva, tři dny nechat na stromě. Uvidím podle počasí. Zatím nehnije! Ale naemám ji moc vybarvenou, nemá líčko. Je jen oranžová...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.7.2015 2:00

Taky mám pěkné kousky. Přeju dobrou chuť všem příznivcům Goldricha meruňkysmiley

Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 25.7.2015 6:41

Je to pravda, urostlé plody Goldrich nemají líčko, pokud jsou na výluní.Ty, které jsou ve stínu, líčko mají a dozrávají také později.Vůně této velkoplodé meruňky je nádherná.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 9.8.2015 15:24

Ještě něco ke Goldrichu meruňce. Jen nepatrně zaměklá utržená ze stromu je ještě dosti nakyslá, ale po pár dnech skladování, či transportu se chuť změní na příjemnou a co je hlavní - v tomto stavu vydrží, aniž by se kazila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.61 (?), 21.8.2015 7:22

Dobrý den, také mám tyto problémy, ale rada žádná, již znáte odpověď? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika