Chci novou meruňku



host - 183.242 (?)
30.1.2011 16:00

Ještě omluva za zkomolení jména a překlepy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 30.1.2011 14:42, zobrazeno: 44182x

Tak jsem se rozhodl, vysadím si odrůdu meruňky, odrůdu si ještě řádně rozmyslím, podmínky by měly snad i vyhovovat, jediný roblé spatřují v pH-navíc pokud tam přidám kompost tak ten je kyselý a také zem na zahradě je cca 6-6,5 pH, navíc neznám jak vysoký je obsah CaCO3, na který jsou prý citlivé, dělat si test kvůli jedné nebo pár meruňkám je jistě fin.náročné, proto to asi těžko zjistím, nicméně pH jsem zde uvedl, proto poraďte prosím jak nelépe připravit zem pro meruňky, díky M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.242 (?), 30.1.2011 15:58

Pane Mičuriče, mám občas silný pocit, že všechna tato zjišťování a půdní rozbory a nevím co ještě se berou přííliš vážně. Je jasné, že pro pár stromků nepoletí zaahrádkář nechávat udělat rozbor půdy, navíc každý rok je to trošku jinak. Nebudete jeden stromek dělat na velkovýrobu, ale pro radost. Vím z Vašich stránek, že umíte náádherné kytky, proč by, probůh, neměla u Vás růst meruňka. Koukněte v okolních zahradách zda rostou, pokud ano, jakoukoliv. Já osobně bych (po zkušenostech s novými odrůdami) našla na mezi myrab. podnož, vyryla, zasadila a poprosila o roub z nějaké letité meruňky v okolí. I když Bergeron je prima, docela pozdní. Elena P.S. Teď se na mne vrhnou ostatní sadaři, omlouvám se tedy předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.242 (?), 30.1.2011 16:00

Ještě omluva za zkomolení jména a překlepy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 30.1.2011 16:30

soused ma mnoho broskvoni, ale bohuzel kaderavost jim dela zle, merunku ma jednu-nevi nic co je to za odrudy, take jeden z vesnice mel velikou vzrostlou merunku, plodila a vsechno OK..jenze ji zachvatila apoplexie a toho se ja nejvic obavam, nevim cim to bylo-mohl spatne orezat nebo take nikdy nestrikal,...ale mohlo to byt i pudou, podlozim tu je bridlice a ta pry je kysela, stejne tak puda-u te jsem zjistil, ze je kyselejsi-viz min.muj prispevek, kvetinam i zeleninam docela rozumim, diky za uznani kvetin :-) jen to ovocnictví me nikdy nebralo a taky jsem se nikdy nestaral o teploty a klima jake tu je...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 30.1.2011 16:38
merunek je velka spousta odrud - my mame v 320 mnm Vecot a jsem spokojeny s nasadou i rustem - horší je to s opylovanim chybí včelky... pudu mam težšší jilovitou - vykopat jamu 60x60x50 kompost s nejakou lepší hlinou a hotovo spíš nemaji rady vysokou vodu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 30.1.2011 17:08

spis tu vodu u nas budou muset vyhledavat s tou zemi se ptam, protoze jsem vahal zda nemam trosku s kompostem promichat dolomiticky vapenec... kompost i nase zem je kyselejsi a navic v dolomit.vapenci je i Mg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 30.1.2011 22:38

Já bych tu půdní kyselost tolik neřešil. Půda dobře zásobená humusem má určité pufrovací schopnosti a stejně tak strom sám dovede tolerovat určité odchylky od ideálu. U meruněk považuji za nejdůležitější, aby byla půda dobře zásobená kyslíkem (provzdušněná), tedy aby kořeny netrpěly asfyxií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 30.1.2011 22:42

udelam samozrejme maximum pro vysadbu, tedy i dukladne provzdusneni jamy... nicmene, doporucte mi nejodolnejsi podnoz, merunkovy semenac to jiste nebude, udajne je choulostivejsi-tak nevim co je na tom pravdy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 31.1.2011 7:27
podnož bych taky moc neřešil pokud to budete kupovat vmístni školce budou určo vědět jakou podnož použít na místni podminky - aspon u nas to tak funguje...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 31.1.2011 7:44

no budu to kupovat u firmy v Plzni - jiste asi vite jake a klima Plzne se lisi trochu v tom, ze tam je lehce chladneji nez u me, ale urcite tam nemaji břidlice jako my... takže mi asi doporučí semenáč, St Julien nebo Wgh. ci myrobalán - a teď který má lepší odolnost na mrtvici, že? - prave, ze se nebojim, ze by mi merunky neplodily nebo nedozravaly apod, ale hlavne se obavam te mrtvice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika