Chci novou meruňku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?) 
6.2.2011 10:04
Já na podzim zakoupil tuto odrůdu: KJOTO Veľkoplodá, veľmi atraktívna, červeno sfarbená a spoľahlivo rodiaca odroda. Vytvára kompaktné rozložité koruny tvoriace predčasný obrast. Odroda je poloskorá, samoopelivá, veľmi mrazuodolná v období kvitnutia. Kvitnutie je veľmi intenzívne. Do plodnosti vstupuje skoro, rodí bohato a pravidelne, vyznačuje sa veľmi vysokými úrodami. Plody sú veľmi veľké, dosahujú veľkosť AAA až AAAA. Intenzívne žiarivo červené sfarbenie pokrýva celý povrch plodu. Dužina je veľmi pevná, dobre oddeliteľná od kôstky. Chuť je dobra, harmonická. Plody veľmi dobre znášajú prepravu a skladovanie. Odroda je vhodná pre priamy konzum, výnimočne vhodná je však vďaka 14% cukornatosti aj na spracovanie. Odroda je odolná k chorobám a vďaka dlhej perióde kvitnutia spoľahlivo rodí. Vhodná je aj do okrajových oblastí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 6.2.2011 10:42

Já mám kromě Vecotu, Bergerona, Dariny a Kompakty i Pincot, zatím se jeví velice dobře, loňské první plody byly super a to přesto, že loňský rok stál za prd. Měla prvních pár plodů, které vydržely až do dozrání na stromku, oproti Darině, kde spadly snad skoro všechny 2cm plůdky. Pravdou je, že počasí bylo neuvěřitelně špatné. 
Já doporučuji za sebe Pincot, avšak Kjoto a Sylvercot jsou ze stejného šlechtění a budou mít podobné vlastnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 6.2.2011 10:55

Minulý rok jsem z meruněk a švestek nesklidil vůbec nic, doufám že letošní rok bude pro meruňky dobrý. Čekám první úrodu od přeroubovaných i nově vysazených stromů, snad se tento rok dočkám!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 6.2.2011 11:06

Stát se může ledacos, ale loňský extrém se snad nebude opakovat. Vše zlé je ale pro něco dobré, stromy si odpočinuly, nahodily hodně nového dřeva a úrado by mohla být letos dobrá. Koukal jsem na jádroviny a mají nasázeno opravdu spoustu květných pupenů. Je to v rukou božích...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.2.2011 15:29

muzete mi tedy prosim poradit na ten dotaz s listovkou-text viz výše...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.183 (?), 6.2.2011 15:41

Co se listovky týče, pokud jí dáte hodně, bál bych se, že zemina bude lehká až moc a stromek bude po vysazení trpět suchem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.2.2011 15:45

takze promichat s kompostem a dat tam trochu dolomit.vapence tak by to melo byt asi nejlepsi, ze? jinak diky za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 6.2.2011 19:26

Já na lehké půdě přidávám do zásypu jámy kromě směsi původní zeminy a kompostu také půdní kondicionér nebo jíl (tj. několik hrstí bentonitového steliva do kočičích záchodů). V horkém létě bych musela nově vysazené stromky zalévat častěji než o víkendech, a to nemohu. Takhle má vlhkost v půdě určitou setrvačnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 6.2.2011 21:09

Ničeho nebojte, meruňka nemá ráda moc vody a když zakoření, tak si vodu vždycky najde. Já bych to neřešil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.2.2011 21:37

tim lip, ze vodu moc nemusi, nase vesnice jakozto vitez nejsussi obce na okrese je na srazky chudá, ale samozrejme ten jeden stromek clovek uhlida

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika