Chci novou meruňku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?) 
31.1.2011 8:03

Přiznám se, že s místními prodejci mám jiné zkušenosti. Ovocnou sadbu většinou sami nepěstrují, vozí stromky často z velké dálky. O podnožích mnohdy nevědí nic, někdy je ani nemají uvedené na štítku. 
   Podnože se liší vzrůstem a trochu půdními nároky. Nemám informaci, že by některá byla výrazně odolnější vlůči mrtvici

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 31.1.2011 8:20

tato skolka v Plzni si pestuje stromky, rekl bych, ze to je v ČR hlavni ovocna skolka, kde lze sehnat nove odrudy, ovsem taky jsem si vloni koupil broskvon a podnozi je B Mont, o ktere nevim ani ň :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 31.1.2011 8:58
jasne že neni školka jako školka... a ja abych pravdu přiznal jsem při nákupu merunky neřešil podnož, ale mam dve veecot a jednu lescora - tato překonala rustem i plodností veecot, akorat je citlivejší na klejotok..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 31.1.2011 9:00

nejvic uvazuji o Kioto..je samosprasna tak vezmu ji, navic novejsi odruda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.2.2011 9:20

jeste mam jeden dotaz, dnes chci udelat jamu pro stromek a zem vylepsit kompostem, mam moznost tam pridat jakekoliv mnozstvi listovky-z buků, bude vhodna nebo je moc kysela a mel by ji,,naredit¨ dolomit.vapencem? Tim, ze je to lehka zem tak by mela byt vhodnejsi... poradte prosim, dekuji M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamen - (2) - 148.254 (?), 21.3.2011 19:12

Dobrý den, taky se poohlížím po nové meruňce místo neznámé odrůdy ne moc dobrých chuťových vlastností a malých plodů- asi 20-ti leté, nadm. výška asi 320 m, kyselost půdy jsem teda zatím nikdy neřešila. Líbila se mi podle referencí Karola a Leskora jako ranné druhy, dobré reference má taky Bergeron. Pak byl ještě k dostání Hargrand, Lemeda a Goldrich. Jsem zahradník amatér bohužel vůbec netuším jaké to má podnože, určitě před vysazením dodám do jámy i kompostu.  Může se Karola a Leskora navzájem sobě stát opylovačem? Nebo radši koupit Bergeron? Na Kjoto zmiňovanou v diskuzi jsem na ostravsku nenarazila, ale chtěla jsem původně rannější odrůdu. díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.40 (?), 21.3.2011 21:54
Pestujem viac rokov Leskoru. Potrebuje opeľovača. V rovnakom čase kvitne tuším Goldrich. Konáre Leskory rastnú do ostrého uhla. Inak je zdravá, bez glejotoku, rez znáša výborne. V kvete mrazuodolná. Dozrieva už koncom júna. Plody má menšie, sladké, Veselka ich má väčšie a kyselkavejšie. Ako druhú sortu "do páru" odporúčam o trochu neskoršiu Kioto. Tým sa Vám natiahne obdobie zberu marhúľ. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamen - (2) - 148.254 (?), 22.3.2011 20:18

Pokud může být Kioto jako vhodný opylovač pro Leskoru, zkusím tuto kombinaci, nad oběma odrůdama jsem uvažovala. Akorát Kioto jsem tu v okolí nikde nesehnala, mají kde co jen tu ne. Ale snad ji najdu. Díky za radu. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.187 (?), 23.3.2011 20:13
Dostal som vrúble Kioto, tak idem naštepiť niečo do koruny Leskory aj do semenáčka Leskory, Klíčivosť kôstiek Leskory je vynikajúca. Stačí nechať ich v pôde pod stromom či niekde v ornici. Navyše je takýto semenáč mrazuodolný. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.142 (?), 19.5.2011 20:09

Já bych se pod to mohl podepsat. A někteří pěstitelé se v touze po snadném zisku ani nenamáhají korunku zapěstovat a místo toho za korunku vydávají výhony předčasného obrostu, které vyrůstají v ostrých úhlech a proto v době jejich plodnosti hrozí vylomení, kořeny osekají tak, aby se vešly do 5kg pytlíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika