-1 Celsia v noci zde hlásí - přežijí meruňky dnešní noc?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?) 
10.5.2017 0:52

Voda se na hladině může ochlazovat výparem i sáláním, takže pži nízké vlhkosti vzduchu se utvoří povrchový led.

Byl bych radši, když bude vzduch vlhký a bude se tvořit rosa/jinovatka chránící před suchým mrazem.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 172.42 (?), 10.5.2017 1:06
JZ SK ZAHORIE 200mnm teraz miestami na tráve už krištály ladu, tak zmrznuté bude
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 10.5.2017 6:51

Dneska to byl radiační mráz, takže se velmi lišil v dolíku, na kopci, u země. Ráno v 5h jsem měl 0,1st ve 2metrech, ale všude jinovatka, dokonce i na okně (trojsklosmiley), na zdi teploměr +2st. Fukar pod meruňkou nastavený 00-6h zachraňoval co zbylo - a opravdu na meruňce byla voda, zatímco na okolních stromech kapky ledu. Přikryl jsem jahody a jeden tomel - netkanka byla přimrzlá, led v miskách jen tenký...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.182 (?), 10.5.2017 7:10

Opět připojuji odkaz na průběh teplot CHMU

Takže na většině míst mrzlo, hlavně nad ránem. Také jsem tuto noc už nic nedělal, uvidíme co na to větší plůdky meruněk, které jsem předtím zachránil kyblíky naplněnými uhlíky a briketami...

Asi se ale nemůžu řidit svými teploměry. Ráno o půl sedmé oba ukazovaly -2 a přitom vedle v bečce nebyl ani škraloup, na trávě jen lehké příznaky jinovatky. Přitom jsou made in ČR, možná je oblblo sálání do jasné oblohy...?

Nemáte zkušenost s tímto teploměrem - dejte do googlu "teploměr maximálně minimální", který je klasický kapilární (ne digitální) a přesto dokáže zaznamenat, jaké byly maximální a minimální teploty...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.5.2017 8:57

Ano, přesně, jak je to v názvu vlákna: Hlavně, aby přežily vzácné marhuľky. Já jsem se na to v klidu vyspal a žádné škody vidět nejsou, i když pro Pce je uvedeno, že byla mezi 4 a 6 hodinou mínus jednička. Fúriky taky nebyly zamrzlé, takže snad ok. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.5.2017 11:50

A jak dopadl s meruňkami pan Hasman? Potvrdila se příznivá předpověď?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pcnatko - (17) - 37.210 (?), 10.5.2017 13:19

Já se již bohužel obávat nemusím. Moje asi 7-mi letá meruňka si svoji daň vybrala již v dubnových mrazech. Několik let za sebou byla vždy krásně "obsypaná" plody, tak si letos alespoň odpočine.

Tedy doufám, že jsou příčinou tyy mrazy a ne nějaká nemoc :-(Přišlo to cca týden po mrazech.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 10.5.2017 13:40

Jsem přesvědčen, že se jedná o ukázkovou monilii. Vy proti ní nestříkáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.210 (?), 10.5.2017 16:03

Tak to jste mě nepotěšil :-(

Ne, nestříkám žádné stomy a nikdy je (kromě vrtule na třešních) nic nenapadlo. I tá meruňka vždy měla krásné plody bez nemocí. Moc chemií nemusím.

Teď ještě jde zachránit, nebo již odejde celá?  Ořezat,? Pomůže ještě nějaký postřik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pcnatko - (17) - 37.210 (?), 10.5.2017 16:07

Ups: omlouvám se, v předchozí reakci mě to nepřihlásilo, tak jsem odpověděl jako host.

Jdu hledat diskuze o monilii, jestli s tím ještě něco udělám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika