-1 Celsia v noci zde hlásí - přežijí meruňky dnešní noc?



host - 44.1 (?)
11.5.2017 9:33

Na tříletém Kiotu jsem o víkendu objevil tři půdky. Radoval jsem se z nich do včerejška, kdy jsem zjistil že zešedly a změkly. Teplota -1 pro ně byla likvidační. Dám jim ještě příští sezonu a potom zvážím zda si nenechám jen jednu meruňku.  Zdenek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 86.101 (?), 10.5.2017 13:20
Doposud přeživší meruňky dnes ráno. Jsem zvědavá, kolik jich přežilo dnešní mrazík.Odrůda Hargrand.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 10.5.2017 16:44

K té monilii se přidám, neb jsem na tom stejně, jako pan Vladimír(ostatně i s těma zmrzlýma meruňkama) a přesto, že jsem stříkala, už mi takto odešlo půl stromu. Dá se ještě něco udělat?? Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 10.5.2017 16:53

Jak jsem psal už několikrát, je třeba dodržovat agrotechnické lhůty, já jsem nedodržel dobu postřiku při dokvétání a pak jsem se nestačil divit. Další dva postřiky nový výskyt monilie zastavily. Musíte odstranit napadený porost a znovu ošetřit ten dosud nenapadený. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 10.5.2017 16:58

Zdravím paní Konvalinko, půl stromu to už je dost.Ještě můžete zkusit ořezat mrtvé větve až do živého a stříknout Horizonem nebo Signumem.Bergeron reaguje na řez celkem pozitivně, měl by to zvládnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 50.113 (?), 10.5.2017 21:01

Pokud se monilie dostane az do stareho dreva, houba ucpa vodiva pletiva a vystrnadite ji asi jedine krompačem. Muj soused takhle oživuje meruňku asi 5 let, zbývá z ní jen kmen a kosterní pahýly... Ale naděje samozřejmě umírá poslední

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 51.21 (?), 10.5.2017 21:51

V Třebenicích byla mezi pátou a šestou ranní nula. Žádné další škody na meruňkách už snad nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.244 (?), 10.5.2017 22:08

ak plody marhule a slivky sú na špičke čierne tak to znamená, že to je ich jasný koniec? crying   strašne som sa tešil, že mam stromy obsypané ovocím a dnes ráno, keď som to videl som si myslel, že sa rozrevem priamo pri stormoch. ani jeden plod nie je zelený všetky sú na špičke čierne. prežijú to alebo je to ich definitívny koniec? ak opadnú tak rezignujem.. každý rok strihám, postrekujem a teraz keď sa urodilo príde takéto počasie sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 11.5.2017 9:33

Na tříletém Kiotu jsem o víkendu objevil tři půdky. Radoval jsem se z nich do včerejška, kdy jsem zjistil že zešedly a změkly. Teplota -1 pro ně byla likvidační. Dám jim ještě příští sezonu a potom zvážím zda si nenechám jen jednu meruňku.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika