Zkušenost se sekačkou Partner 553 CM (P53-625D)



host - 215.208 (?)
6.9.2008 7:33

Tak tohle se mi stalo taky a nakonec jsem Partnera prostě buransky překlopil na bok a olej vylil do starého hrnce.  Neptejte se mě, jak hloupě jsem se při marném hledání toho vypuštěcího šroubu cítil... Nechápu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 60.3 (?), 1.7.2008 18:14, zobrazeno: 24519x

Jakou máte zkušenost s touto sekačkou, popřípadě kterou by jste mi doporučili.

Děkuji Novák J.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.198 (?), 21.7.2008 8:49

Koupil jsem tuhle sekačku před rokem a jsem spokojený.Měl jsem trochu obavy, protože značku Partner neznám a nemám vyzkoušenou, ale nelituju.Váhal jsem mezi sekačkou stejných parametru od Husqvarny, ale ta vyšla ještě dráž. Tuhle jsem koupil v akcni slevě. Stejně je nejdůležitější motorová část a ta je od B&S, což jsou kvalitní motory.

Jediné co mužu této sekačce vytknout je boční výhoz, jenž patřil mezi hlavní důvody mé koupě. Seču velké plochy, a sběr do koše většinou nepřichází v uvahu.Taktéž neseču každý týden. Boční výhoz se hodí jen pro sekání nízké trávy, protože daný otvor se při větší trávě ucpává. A taky si myslím že tento boční otvor v procesu sečení je nepřirozený pro výhoz trávy a část trávy není vyhozena, ale mulčována. (Je to asi jen nedořešená konstrukční záležitost)  Proto boční výhoz už nepoužívám a řeším to, že poklop od koše nechám pootevřený, což jsem takhle vůbec původně nechtěl, ale nakonec to tak dopadlo. Ale není to problém, je to jen nepraktické kvůli zašpinění obuvi. Jinak el. startér je fantastická věc a cení to hlavně má manželka, jakožto žena s menší silou se nemusí trápit tahaním startovací šnůry. A motor je dostatečně silný, nedusí se. Jinak doporučuji je to dobrý stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.208 (?), 21.7.2008 13:29

Mám předchozí model - 553 - a po dvou a půl sezónách v plné akci bez problémů.  Myslím, že Partner nebízí velice dobrý poměr cena - kvalita. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.126 (?), 5.9.2008 21:57

Sekačku mám v záběhu, pracuje bez problémů.Nyní mi ale nastal problém- po cca 5 hodinác h provozu jsem chtěla vyměnit olej. V návodu bylo, že výpustný šroub se nachází na spodní straně.Odšroubovali jsme všechny šrouby na spodní straně, ale žádný z nich není výpustný.Může mi někdo poradit, kde ho najít? Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.208 (?), 6.9.2008 7:33

Tak tohle se mi stalo taky a nakonec jsem Partnera prostě buransky překlopil na bok a olej vylil do starého hrnce.  Neptejte se mě, jak hloupě jsem se při marném hledání toho vypuštěcího šroubu cítil... Nechápu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.91 (?), 11.12.2008 18:10

Přátelé, ten šroub jsem po cca půlhodinovém hledání objevil. Nechtěl jsem jím olej vypustit, ale začal mi okolo tohoto šroubu unikat. Je nutné odšroubovat dva samořezné šrouby č. 6, které drží plastový kryt, pod nímž běží řemen k pojezdu. Po této "akci" šroub uvidíte, ale bohužel, zmíněný plast. kryt se dá jenom minimálně odehnout a nelze se tam dostat klíčem (čtyřhranem). Pokud by někdo věděl, jak tento kryt odstranit (sjet s ním směrem k noži), dejte mi, prosím vědět, jinak musím sekačku vést do servisu, který mám nepříjemně vzdálen. Můj mail: pdurt@seznam.cz. Jinak se strojem spokojenost, zvlášť kvalitní můlčování poměrně vysoké trávy bylo překvapením. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.40 (?), 3.6.2010 16:18
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak Vám funguje nastavování výšky. Po roce používání se mi objevily vůle u nastavování výšky a to zapříčiní odháknutí té páky/rukojeti a sekačka klesne úplně dolů. Zkoušel jsem to demontovat ale neúspěšně, amíci mají jiný velikosti vercajku. A ještě se mi zdá, že motor točí malé otáčky ale nevím jestli to není vlastnost těchto sekaček. Porovnávám to s elektrickou která točí jak blázen. Snad to tu někdo sleduje a bude reagovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.123 (?), 12.9.2021 19:41

Zdravím, řešil jste někdo výměnu klínového řemene? pro mě je nepochopitelné dostat zpět na své místo plastový kryt, který je nad nožem a má být převlečen přes řemenici na unašeči, tak, aby řemen při "povoleném" pojezdu nevypadl z řemenice (a taky aby se do těch míst nedostávala tráva...). Krat jsem při demontáži starého řemene násilím přetáhl z řemenice směrem dolů..., ale je mi záhadou jak hodostat zpět, když nemá na hřídeli potřebnou vůli k odsunutí na jakoukoli stranu... Napadlo mě pouze kus krytu u hrídele nějak odříznout a tím si pomoci, ale pak tam bude díra a bude se tam dostávat tráva. Znáte někdo správný postup?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika