vyvažovačka na nože



host - 113.29 (?)
9.4.2008 14:30

Vypadá to dobře, ale vysvětlete ještě jak lze udělat ve středovém otvoru rysku a vrub.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
rzamazal - (10), 4.4.2007 20:10, zobrazeno: 30594x

Prosím nemáte někdo jednoduchý plánek na vyvažovačku na žací nože na sekačku?? Pošlete mi ho na rzamazal@volny.cz. Potřeboval bych si ji vyrobit.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.149 (?), 9.4.2008 3:56

Princip je velice jednoduchý. Jde o dutý kužel s osazením podle otvoru v noži, posazený na hrot. Vyvažovačka musí stát na rovině.Pokud se k tomu dostanu, připojím foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.254 (?), 9.4.2008 8:11

Já to dělám tak, že ve středovém otvoru nože označím přesně (posuvným měřítkem a úhelníkem) rysku na které lehce vypiluji trojhranným jehlovým pilníken vrub. Při broušení nože si do svěráku upnu nějaký břit, třeba odlamovací a na něj při zkoušce nůž pověsím do vrubu. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 9.4.2008 14:05

už se to tady probíralo snad dvakrát...  dělaj se i plastové...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.69 (?), 19.5.2018 16:10

tato vyvažovačka je na h--------o koupil jsem za 134kč a průměry nepasují měl jsem 4 různé nože

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.29 (?), 9.4.2008 14:30

Vypadá to dobře, ale vysvětlete ještě jak lze udělat ve středovém otvoru rysku a vrub.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 211.66 (?), 9.4.2008 21:43

Udělal jsem vložku na malé ložisko dle otvoru v noži, protože vrchní průměr ložisek není žádný shodný s otvorem v noži a do svěráku upnu hřídelku na kterou nasunu to ložisko. Je to jednoduchý na výrobu (pro soustružníka) a až moc citlivý na vyvažování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 9.4.2008 22:23

Podívejte se na jednoduchou vyvažovačku nožů k sekačce.Použil jsem přední vidlici od jízdního kola, protože mírně pruží a při vyjmutí náboje či opětovném nasazování nemusím seřizovat šrouby.Chcete to udělat ostřejší hroty na šroubech a malé dirky v náboji, aby byl co nejmenší valivý odpor.V žádném případě ložisko.

Vyvažovačka
Vyvažovačka
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.15 (?), 10.4.2008 8:56
V navodu od me starsi sekacky se pise: demontovany nuz nasadit na kulatinu od klice na svicku, zatocit s nozem.Nuz se musi zastavit pokazde v jine poloze. pokud se jedna polovina noze zastavuje stale dolu tak je tezsi a mate odbrousit a potom opakovat :-) Ja osobne nevyvazuju nic pouze rovnomerne brousim. (mam dle oka obe brusne plochy stejne odbrousene) ten nuz je puvodni odbrouseni cca 6mm a sekacka stara 14 let olej menim pravidelne atd udrzba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 247.44 (?), 21.6.2023 21:48
Pokud by to někdo vyráběl dnes, místo důlků v náboji doporučuji vlepit malé neodymové magnety. Síla taková, aby, že udržely hmotnost nože. Prakticky bez odporu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika