Výběr sekačky



Michal ze Sudic - (17) - 11.143 (?)
2.1.2015 13:18

Dobrý den,

nenapsal jste zda chcete benzínovou nebo elektrickou, toto by považoval za základní rozdělení. 

Pokud by jste chtěl elektrickou, určitě by chtěl vidět motor, tak ať se dají vyměnit ložiska. Já mám doma asi 15 let starou elektrickou sekačku z mountfieldu, každý rok po sezóně ji rozeberu a vyčistím šasí vystříkám rozředěným benzínem s olejem (mám plechové) a co dvě sezóny měním ložiska, nejčastěji odchází spodní ložisko u nože, horní vydrží déle. Výhodou je mít ložiska i v kolech.

Tím chci říct, že nezáleží až tak na výrobci, ale na tom, jak se o ní staráte...

V benzínu jsem vždy preferoval STIGU, tam by jste se s cenou nevešel, ale v poslední době se STIGA strašně pokazila, jen pro příklad uvedu pohon na pojezd, vždy byla skříňka z hliníku, teď je z plastu. 

Michal

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 101.47 (?), 2.1.2015 13:01, zobrazeno: 36354x

Chtěl bych poprosit o radu při výběru sekačky na nadcházející sezonu.Možná se to zdá být brzy ale dneska čas tak rychle letí tak to nechci nechávat na poslední chvíli.Cena sekačky by neměla přesáhnout 10 000kč vím není to žádna sláva ale snad se podaří vybrat ten nejlepší poměr cena/výkon v téhle třídě.Sekačka bude sloužit k sečení kolem RD a to o výměře do 1000m2.Záběr pokud možno max.48cm kvůli váze a manipulaci mezi záhonky a stromky.Děkuji za rady a názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal ze Sudic - (17) - 11.143 (?), 2.1.2015 13:18

Dobrý den,

nenapsal jste zda chcete benzínovou nebo elektrickou, toto by považoval za základní rozdělení. 

Pokud by jste chtěl elektrickou, určitě by chtěl vidět motor, tak ať se dají vyměnit ložiska. Já mám doma asi 15 let starou elektrickou sekačku z mountfieldu, každý rok po sezóně ji rozeberu a vyčistím šasí vystříkám rozředěným benzínem s olejem (mám plechové) a co dvě sezóny měním ložiska, nejčastěji odchází spodní ložisko u nože, horní vydrží déle. Výhodou je mít ložiska i v kolech.

Tím chci říct, že nezáleží až tak na výrobci, ale na tom, jak se o ní staráte...

V benzínu jsem vždy preferoval STIGU, tam by jste se s cenou nevešel, ale v poslední době se STIGA strašně pokazila, jen pro příklad uvedu pohon na pojezd, vždy byla skříňka z hliníku, teď je z plastu. 

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.47 (?), 2.1.2015 13:25

To se omlouvám a doplňuji že požedavek je na benzinovou včetně pojezdu jak jsem psal vím že to nebude žádná hitparáda všechno se dneska šidí ale snad se najde mezi tou záplavou čínských šmejdů alespoň nějaká lepší čína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.218 (?), 3.1.2015 7:16

Co takhle STIGA Combi 48 SQ? Sice má převodovku se skříní z plastu, ale jedná se o osvědčeného výrobce General transmissions z Francie, navíc z plynulým rozběhem, velká zadní kola, koš s ukazatelem naplnění a podobně, motr s autosytičem. Cena 10 290. Nebo o dva tisíce levnější 48 S, kterou jsem měl taky v ruce. Výroba obou modelů Slovensko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.47 (?), 3.1.2015 11:07

Díky za radu popravdě já pří výběru už jsem prošel všechny značky a stále více se v tom strácím.Když jsem začínal vybírat tak jsem si říkal že podmínka je motor briggs and stratton ale někde tady na foru jsem četl že ani ty čínské motory nejsou upně špatné takže se mě výběr značně rozšířil protože spousta sekaček právě do těch 10 000kč je osazena těmito motory.Ta stiga 48S se mě hodně líbí má jednoduchou konstrukci nějaký komaxitový nátěr a i manipulace s ní je solidní.Já jsem měl jěšte ve výběru Weinbang WB 456SKLV která má variátorovou čtyřrychlostní převodovku a hodně výkoný motor KOHLER nevím jaké kvality.Pak jsem měl vybrány nějaké sekačky od Hechtu přes Vegu a jak jsem psal zčínám se v tom strácet.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.218 (?), 4.1.2015 9:49

On je Kohler XT7 kvalitní, blbě se na něj ale shánějí díly i spotřebka ajko je vzducháč... Přeci jen Briggs tady má zastoupení na každým rohu. Navíc ta STIGA je za ty prachy bezkonkurenční myslím. Pokud budete sekat vlhčí nebo vyšší trávu, určitě si řekněte o sběrací nůž! Já si ho poručil při koupi 48 SQ a ta potvora neuvěřitelně plní koš :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.175 (?), 4.1.2015 13:54

stiga a BS není záruka že stroj bude hypersuper, motor BS jsem urputně několikrát reklamoval až k jeho výměně, zato Béďa s BS bezvadně funguje už 7 let pouze za výměnu oleje a doplňování paliva,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.218 (?), 4.1.2015 14:34

jenže Béda a STIGA je jedno a to samé, jen v jiných barvách a s lepšími motory. To že jste natrefil na špatný kus ještě neznamená, že se jedná o šmejd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.135 (?), 4.1.2015 14:53

Vážený pane, chtěl bych se s vámi podělit o své dlouholeté zkušenosti s různými typy sekaček (elektrickou plechovkou bez pojezdu od Mountfieldu se záběrem 46 cm, Hondou HRB 476 C1 s rotostopem a pojezdem a plastovým šasi, které mě mělo dle názoru prodejce přežít a zaplať Bůh nepřežilo a současným Weibangem. Ty první dvě sekačky ač cenově naprosto rozdílné (cca 4.5tis.Kč Mountfield a 24 tis.Kč Honda s mulč. sadou) měly přibližně stejnou životnost 10 let. Nebudu hodnotit proč s tak rozdílnou pořizovací cenou vydržey obě stejně, nebudu hodnotit obslužný komfort sekaček či kvalitu mulčování u Hondy, která je myslím bezkonkurenční, ale výrobce si tu kvalitu nechá zaplatit ať u nového stroje, tak i u náhradních dílů a servisu, který pokud chcete mít 5 letou záruku musíte každoročně po 5 let absolvovat. Obě posekaly to, co bylo třeba a nebylo toho na ně málo, spíš víc než dost. Co 14 dnů tak kolem 3000m2 v kopcovitém a členitém terénu. Hodnotit obslužný komfort sečení elektrickou sekačkou bez pojezdu s benzínovou Hondou s pojezdem, s rotostopem a s velmi dobrým mulčováním, to by bylo tlučení prázdné slámy a nakonec to vyjadřuje i pořizovací cena sekaček.                       A tak před dvěma roky, kdy jsem na sečení měl už jen cca 1300m2 nově založeného trávníku, staré Hondě po 10 letech došel dech jsem za novou dát více jak 20 tisíc odmítl. A tak mě na základě studování zkušeností různých vlastníků na internetu a zejména na Heuréce zaujala sekačka Weibang.  Je to vyjma motoru celkem poctivá Čína do ČR dovážená firmou V-Graden ze Smiřic. Dojednal jsem si ve Smiřicích návštěvu, aby si sekačku osahala i žena, zkusila si, zda bude schopná jí nastartovat a jak se jí s ní bude manipulovat a při cestě z Náchoda do HK jsme to vzali přes Smiřice a bylo za 20 minut vybráno. Vybrali jsme sekačku WB 506 SKL s motorem Kohler. Sekačka se nejen tváří, ale je - šasím počínaje, přes kovovou převodovku pojezdu, dvěma ložisky v každém kolečku a pořádným nožem konče, opravdu bytelná. Vše je opravdu poctivě šroubované šrouby, minimum plastů a o motoru Kohler není třeba mít pochybností. Dobře startuje, spotřeba bych řekl je na úrovni Hondy a koš nabuší tak, že se zvedají přední kolečka a žena má co dělat, aby ho zvedla. A že nemá rotostop, na to jsem si zvykl a nechybí mě. Mulčování je proti Hondě ale nedokonalé. Druhá věc proti Hondě je přece jen o něco málo slabší motor Kohler, což se projevuje zejména z jara při prvních dvou sečeních, kdy je trávník mladý, nahnojený a já ho při zakládání taky dost "usel" tak je i hustý a to sekačka dost "kručí". A tak když tohle nastane, prostě zaberu menší šíři a jede se dál. Je pravda, že motor Briggs DOV má výkon o něco větší. V době koupě cena kompletní převodovky jako náhradního dílu na tuto sekačku typ 506 byla 2350,-Kč na větší typ 536 s čtyřrychlostní převodovkou 2690,-Kč. Za ty dva roky provozu závady nula. Jak jsem si všiml, asi od loňského roku na tyto sekačky, resp. poněkud modernizovanější verzi dávají 4 roky záruky, ale myslím, že je nutné jezdit každý rok do servisu. Já měl záruku 2 roky a zatím koupě nelituji. Kupuji u svého stálého prodejce, který mě dá vždy ještě nějakou obchodní slevu a sekačka mě stála něco málo přes 9 tis. Kč. I kdyby vydržela jen 5 let, jako že předpokládámm, že vvdraží víc,  za těch více jak 20 tisíc proti Hondě si můžu koupit novou. Přeji Vám šťastnou ruku při výběru. Miroslav Pohl, pohl.m@tiscali.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.47 (?), 4.1.2015 17:58

Mockrát děkuji za příspěvek který mě jenom utvrdil v tom že není pravidlem pokud si člověk připlatí tak ještě neznamená to že získá očekávanou kvalitu.Měl jsem možnost si uvedenou sekačku Weinbang WB 456 SKL osahat v obchodě a taky na mě udělala dobrý dojem.Ony ty sekačky vypadají na oko všechny pěkně ale praxe vždycky ukáže není všechno zlato co se třpytí je spíše důležité najít nějakou kvalitu která ještě u některých výrobců zůstala a proto budu rád a snad nejenom já za každý poznatek i postřeh.Ještě se vrátím k těm motorům měl jsem motor B/S skoro patnáct let bez jakých koliv problémů ale to neznamená že jsou dokonalé jistě se najdou vyjímky kdy máme s nima jenom problémy.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika