Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vážený pane, chtěl bych se s vámi podělit o své dlouholeté zkušenosti s různými typy sekaček (elektrickou plechovkou bez pojezdu od Mountfieldu se záběrem 46 cm, Hondou HRB 476 C1 s rotostopem a pojezdem a plastovým šasi, které mě mělo dle názoru prodejce přežít a zaplať Bůh nepřežilo a současným Weibangem. Ty první dvě sekačky ač cenově naprosto rozdílné (cca 4.5tis.Kč Mountfield a 24 tis.Kč Honda s mulč. sadou) měly přibližně stejnou životnost 10 let. Nebudu hodnotit proč s tak rozdílnou pořizovací cenou vydržey obě stejně, nebudu hodnotit obslužný komfort sekaček či kvalitu mulčování u Hondy, která je myslím bezkonkurenční, ale výrobce si tu kvalitu nechá zaplatit ať u nového stroje, tak i u náhradních dílů a servisu, který pokud chcete mít 5 letou záruku musíte každoročně po 5 let absolvovat. Obě posekaly to, co bylo třeba a nebylo toho na ně málo, spíš víc než dost. Co 14 dnů tak kolem 3000m2 v kopcovitém a členitém terénu. Hodnotit obslužný komfort sečení elektrickou sekačkou bez pojezdu s benzínovou Hondou s pojezdem, s rotostopem a s velmi dobrým mulčováním, to by bylo tlučení prázdné slámy a nakonec to vyjadřuje i pořizovací cena sekaček.                       A tak před dvěma roky, kdy jsem na sečení měl už jen cca 1300m2 nově založeného trávníku, staré Hondě po 10 letech došel dech jsem za novou dát více jak 20 tisíc odmítl. A tak mě na základě studování zkušeností různých vlastníků na internetu a zejména na Heuréce zaujala sekačka Weibang.  Je to vyjma motoru celkem poctivá Čína do ČR dovážená firmou V-Graden ze Smiřic. Dojednal jsem si ve Smiřicích návštěvu, aby si sekačku osahala i žena, zkusila si, zda bude schopná jí nastartovat a jak se jí s ní bude manipulovat a při cestě z Náchoda do HK jsme to vzali přes Smiřice a bylo za 20 minut vybráno. Vybrali jsme sekačku WB 506 SKL s motorem Kohler. Sekačka se nejen tváří, ale je - šasím počínaje, přes kovovou převodovku pojezdu, dvěma ložisky v každém kolečku a pořádným nožem konče, opravdu bytelná. Vše je opravdu poctivě šroubované šrouby, minimum plastů a o motoru Kohler není třeba mít pochybností. Dobře startuje, spotřeba bych řekl je na úrovni Hondy a koš nabuší tak, že se zvedají přední kolečka a žena má co dělat, aby ho zvedla. A že nemá rotostop, na to jsem si zvykl a nechybí mě. Mulčování je proti Hondě ale nedokonalé. Druhá věc proti Hondě je přece jen o něco málo slabší motor Kohler, což se projevuje zejména z jara při prvních dvou sečeních, kdy je trávník mladý, nahnojený a já ho při zakládání taky dost "usel" tak je i hustý a to sekačka dost "kručí". A tak když tohle nastane, prostě zaberu menší šíři a jede se dál. Je pravda, že motor Briggs DOV má výkon o něco větší. V době koupě cena kompletní převodovky jako náhradního dílu na tuto sekačku typ 506 byla 2350,-Kč na větší typ 536 s čtyřrychlostní převodovkou 2690,-Kč. Za ty dva roky provozu závady nula. Jak jsem si všiml, asi od loňského roku na tyto sekačky, resp. poněkud modernizovanější verzi dávají 4 roky záruky, ale myslím, že je nutné jezdit každý rok do servisu. Já měl záruku 2 roky a zatím koupě nelituji. Kupuji u svého stálého prodejce, který mě dá vždy ještě nějakou obchodní slevu a sekačka mě stála něco málo přes 9 tis. Kč. I kdyby vydržela jen 5 let, jako že předpokládámm, že vvdraží víc,  za těch více jak 20 tisíc proti Hondě si můžu koupit novou. Přeji Vám šťastnou ruku při výběru. Miroslav Pohl, pohl.m@tiscali.cz.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika