Vazelina na uhlove prevody krovinorezu



host - 136.162 (?)
23.7.2015 20:58
...jsou vidět kuličky.... Jaké, které, čí?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 76.37 (?), 23.7.2015 15:14

Máte recht PP, zase někdo vyškrabuje hovadiny. Každý převod ozub koly se musí mazat a je jedno jestli je vaselina sered, nebo nesered. Stana potřebuje zahřát debatu k bodu varu a přímo se tím vyžívá. Nejlepší bude, když nebude na takové vejšplechty reagovat reagovat nikdo. Je úplně jedno jestli jsou, nebo nejsou vidět kuličky. Platí kdo maže ten jede a kdo nemaže, taky jede, ale do servisu, nebo se ptá a vymýšlí hovadiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.249 (?), 23.7.2015 20:35
Měl jsem oba typy od stihlu-1.domazávat převod- po vymontování šroubu se namontovala tuba s mazivem a domázlo se cca 2cm maziva, šlo to přes ložiska na tyč.2.stálá náplň,ložiska zapouzdřené, bezúdržbové,jen pokud se sundává motor, nebo hlava z trubky, je vhodné namáznout pohonnou tyč vazelínou na úhlový převod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.162 (?), 23.7.2015 20:58
...jsou vidět kuličky.... Jaké, které, čí?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.90 (?), 12.10.2020 8:31

Ono s těmi úhlovými převody je to stejně zvláštní. Známý si těsně po otevření hranic po revoluci koupil v Rakousku malou flexu Black a Decker (černou). Po několika leteh používání otevřel skříň, aby zkontroloval a případně promazal převod a zjistil, že je úplně suchá - od výroby. Tak žádné mazivo nedával a zase ji zavřel. Bruska jede dodnes a používá ji téměř denně na broušení svárů. Takže když je převod dobře udělaný, vydrží i bez maziva. Jak je to u křovinořezů však nevím - nějaké zkušenosti se zničenými převody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.138 (?), 12.10.2020 10:28

Co jsem měl v ruce křoviňáky - Stihl/HQ/Honda/Dolmar, tak všechny měly převod promazaný. I levné modely bývají extrémně vytížené - hodiny denně, několik dní v týdnu přes celou sezónu. A taky jsem převod odepsal. Na prvním hobby Stihlu jsem odpálil převod tak, že jsem ho prostě vylámal. Měl jsem plný výkon, roztočený trojzubec na max a přejel jsem kus staré plotové tyčky, kterou někdo chytře uříznul těsně u země a nebyla vidět. Nasekal toho ale opravdu hodně a převod opotřebený nebyl, "pouze" jednoduše zlomený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.139 (?), 14.10.2020 4:35
Ono se úhlové převody mazaly i kvůli ložiskům, dnes je mám u stihlu zapouzdřena a převod se nedomazává.Když jsem se nato ptal, tak prý jedině kdyby se sundával dole převod, tak trochu máznout do tyče náhon, ale jinak nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika