Vazelina na uhlove prevody krovinorezu



host - 8.138 (?)
12.10.2020 10:28

Co jsem měl v ruce křoviňáky - Stihl/HQ/Honda/Dolmar, tak všechny měly převod promazaný. I levné modely bývají extrémně vytížené - hodiny denně, několik dní v týdnu přes celou sezónu. A taky jsem převod odepsal. Na prvním hobby Stihlu jsem odpálil převod tak, že jsem ho prostě vylámal. Měl jsem plný výkon, roztočený trojzubec na max a přejel jsem kus staré plotové tyčky, kterou někdo chytře uříznul těsně u země a nebyla vidět. Nasekal toho ale opravdu hodně a převod opotřebený nebyl, "pouze" jednoduše zlomený.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 76.37 (?), 23.7.2015 15:14

Máte recht PP, zase někdo vyškrabuje hovadiny. Každý převod ozub koly se musí mazat a je jedno jestli je vaselina sered, nebo nesered. Stana potřebuje zahřát debatu k bodu varu a přímo se tím vyžívá. Nejlepší bude, když nebude na takové vejšplechty reagovat reagovat nikdo. Je úplně jedno jestli jsou, nebo nejsou vidět kuličky. Platí kdo maže ten jede a kdo nemaže, taky jede, ale do servisu, nebo se ptá a vymýšlí hovadiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.249 (?), 23.7.2015 20:35
Měl jsem oba typy od stihlu-1.domazávat převod- po vymontování šroubu se namontovala tuba s mazivem a domázlo se cca 2cm maziva, šlo to přes ložiska na tyč.2.stálá náplň,ložiska zapouzdřené, bezúdržbové,jen pokud se sundává motor, nebo hlava z trubky, je vhodné namáznout pohonnou tyč vazelínou na úhlový převod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.162 (?), 23.7.2015 20:58
...jsou vidět kuličky.... Jaké, které, čí?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.90 (?), 12.10.2020 8:31

Ono s těmi úhlovými převody je to stejně zvláštní. Známý si těsně po otevření hranic po revoluci koupil v Rakousku malou flexu Black a Decker (černou). Po několika leteh používání otevřel skříň, aby zkontroloval a případně promazal převod a zjistil, že je úplně suchá - od výroby. Tak žádné mazivo nedával a zase ji zavřel. Bruska jede dodnes a používá ji téměř denně na broušení svárů. Takže když je převod dobře udělaný, vydrží i bez maziva. Jak je to u křovinořezů však nevím - nějaké zkušenosti se zničenými převody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.138 (?), 12.10.2020 10:28

Co jsem měl v ruce křoviňáky - Stihl/HQ/Honda/Dolmar, tak všechny měly převod promazaný. I levné modely bývají extrémně vytížené - hodiny denně, několik dní v týdnu přes celou sezónu. A taky jsem převod odepsal. Na prvním hobby Stihlu jsem odpálil převod tak, že jsem ho prostě vylámal. Měl jsem plný výkon, roztočený trojzubec na max a přejel jsem kus staré plotové tyčky, kterou někdo chytře uříznul těsně u země a nebyla vidět. Nasekal toho ale opravdu hodně a převod opotřebený nebyl, "pouze" jednoduše zlomený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.139 (?), 14.10.2020 4:35
Ono se úhlové převody mazaly i kvůli ložiskům, dnes je mám u stihlu zapouzdřena a převod se nedomazává.Když jsem se nato ptal, tak prý jedině kdyby se sundával dole převod, tak trochu máznout do tyče náhon, ale jinak nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika