T4 K14 vs TZ4 K14



Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?)
2.1.2008 22:11

Pak už to udělá nový majitel, který se na vaší chybě poučí!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 7.146 (?), 2.1.2008 20:53

Zajimalo by mě jestli vadí otočené kola (větsi rozteč). Jestli to není namahané. Dekuji Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.122 (?), 2.1.2008 22:04

nebude to problem, jedine ziskate lepsiu stabilitu... ja tiez uvazujem, ze to prehodim, ale prilis vela prace, prehodim az ked sa niekde prevratim :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 2.1.2008 22:11

Pak už to udělá nový majitel, který se na vaší chybě poučí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.122 (?), 2.1.2008 22:29

ja sa nechystam s nim prevratit :) ani ho predavat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 3.1.2008 6:06

Bylo myšleno tak, že otočit čtyři kola je méně práce, jak opravovat převrácený malotraktor, nebo zotavovat se z následků úrazu, který při převrácení můžete utrpět. V tomto případě odklady nejsou na místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.201 (?), 3.1.2008 11:10

Jiří Kohoutek - xxx.xxx.211.38 (15), 3.1.2008 6:06

vy ste na mna nejaky nabruseny odkedy som vam napisal, ze bruska na retazove pily je hlupost :D

ale ved 15r som jazdil bez rozsirenych kolies, tak hadam to zvladnem aj teraz... tie kolesa su vypustene co najviac von, teda ten traktor zase az tak uzky nie je... a otocenie diskov by ho este trochu rozsirilo, ale nie je to nutne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 3.1.2008 14:49

Abych se přiznal, ani jsem si nevšiml, že se jedná právě o Vás, toto fórum určitě nevzniklo proto abychom se na něm vzájemně napadali. Nám snahu poradit jak umím nejlépe a v případě převrácení traktoru jsme už jednou řešili to známé (kdyby), ale po účinku zlá rada. Nikomu jeho názor neberu, má na něj nárok, neznáme ani jeden z nás podmínky toho druhěho, čímž se pohled na danou věc může lišit.

Pokud jste měl pocit, že jsem si na Vás (zasedl), tak věřte NIKOLI VÉK'

Vlastním TZ4K 14, již 12 let, koupily jsme jej jako nový, nebyl jsem vůbec spokojen s provedením tohoto stroje. Očekával jsem, že malotraktor bude co se týče spolehlivisti a vývoje na vyšší úrovni. Překvapila mne zeména malá účinnost brzd a drobné poruchy vznikající špatnou technologijí výroby. Nevím co výrobce těch 30 let dělal. (doba výroby TK).

Dnes už se podařilo dát stroj do takového stavu, aby vyhovoval našim potřebám, k čemuž nejvíce pomohla montáž servořízení. Teď ještě - vyměním bubnové brzdy za kotoučové a nebude na co naříkat. Možná snad jen na stále praskající lanko spojky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.120 (?), 3.1.2008 17:35

Jiří Kohoutek - xxx.xxx.211.38 (15), 3.1.2008 14:49

no neviem potom ci ja nemam nahodou TK, lebo je urcite starsie ako 15 rokov, kupoval som ho uz stare... (ma predne svetla gulate)

co sa tyka tych brzd tak mate pravdu, ucinnost je velmi velmi slaba... nona brzda mne nefunguje vobec, ak treba, tak brzdim rucnou, to byvam v extremne hornatom kraji, teda traktor ide bud hore alebo dole kopcom, ale rovinku tu v podstate nemame... cudujem sa, ze sa vam "kazi" lebo ja za tie roky som mal jedinu poruchu, inac ide ako hodinky (tie brzdy nepocitam, som s tym zmiereny, ze to jednoducho brzdit nebude)

vyjadrim sa velmi velmi laicky (odborne ani neviem)... jedneho dna traktor nemohol vytiahnut niekolko matrov palivoveho dreva na vlecke, predtym v pohode tehal, ale zrazu smykal... tak som polovicu zhodil dole a traktor smykal... skusil som odpojit vlecku a do mierneho kopca vyjst s pradnym traktor, ale smykal... vykon nestratil, ale jednoducho nesiel... po rovinke isiel normalne, akonajle prislo stupanie, tak mu smykalo... potom som si vsimol, ze za zadnym lavym kolesom je taka tycka (pripevnena s drotom, zrejme v minulosti sa to kazilo), tak som po tom udrel kladivom, tycka sa zasunula dnu a traktor zase tahal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 3.1.2008 18:58

Pane Kohoutru, nedovedu si představit vaše závady, když nejvíce pomohla montáž servořízení, ale budiž. Pokut namontujete kotouče zrušíte možnost mněnit šířku kol a lze jen doufat, že se vám někde v lese nevzpřící placek a neurve trubku. Jinak nechápu problémy s mech.  brzdamy. Já na svém malotraktoru mám též mech. brzdy a zablokovat bržděná kola není problém a pokut jedu s vlekem, pak celou soupravu brzdí on. Je teda pravda, že nemám TKčko, proto asi to divení. Asi kdo nepoznal nevěří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.120 (?), 3.1.2008 19:21

ale to TK ci TZ ci co to je skutocne zle brzdi :) a neda sa to ani bohvieako nastavit, jedine vychodisko je brzdit motorom a brzdit vlecku... nerad by som sa dozil chvile, kedy by ma naklad roztlacil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika