T4 K14 vs TZ4 K14



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.180 (?) 
4.1.2008 11:51

takze to tahlo vzadu, vypinac zadnych kolies bol vyskoceny vtedy, preto je na nom aj drot, aby to nevyskakovalo...

co sa tyka tej packy vlavo,ktora chyba, tak to neriesim, funguje to dobre asi 15 rokov, teda nie je dovod na zmenu... a pri predaji ma nikto neoklamal, cely malotraktor stal 3000skk, bol to vyradeny podnikovy kus... teda za tu cenu sa oplatil...

navod mam samozrejme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 117.131 (?), 4.1.2008 11:55

Nemůžu si pomoci - já tam tu páku vidím - je na ní nasazena svorka baterier. To co chybí je převodní táhlo do prázdného oka (foto 3).I takto může být volba závisloti funkční, pouze s horším přístupem k páce. Je třeba to vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.180 (?), 4.1.2008 12:27

to co vidite a je na tom nasadena svorka baterie nepouzivam, ci je to uz v polohe vpredu alebo vzadu, tak to nerobi nic, teda robi... v jednej polohe traktor je nervoznejsi a ako keby sa chcel prelomit v krbe... teda to mam v tej polohe, kedy je to ok... ale chyba tam packa, na fotke 3, ta diera co tam je je urcite na nejaku paku... ale ta tam nebola od zaciatku, teda od kupi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 4.1.2008 12:57

Můžete mi to někdo vysvětlit? Tak bunny návod má, malotraktor používá patnáct roků a neví co je k čemu jaký táhlo? Jsem blbej já, nebo to připadá divný i někomu jinýmu? A bunny - a brzdit vlecku... nerad by som sa dozil chvile, kedy by ma naklad roztlacil... toto je nejhloupější věta kterou jste napsal. Vy jste se s brzdící vlečkou asi nesetkal, že? Pokut se při brždění na vás vysype náklad je to jen vaše neschopnost naložit pezpečně náklad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.131 (?), 4.1.2008 14:17

Ano, je to přímo prapodivné. Tak Vám ta "levá páka" pane Bunny asi funguje. To, že to v jedné poloze chce zlomit traktor v kloubu - to Vám zadní kola chtějí předběhnout ta přední - to je ta motorová závislost, při které musí být odpojen náhon zadních kol! Ale to už se tu vysvětlovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.146 (?), 4.1.2008 15:15

Franc:  Bunny ti panove maji pravdu! Jak sem koukal na tu fotku, zda se ze ta prevodovka je z TK-10,12 ti  to takle tu packu mivali. U TK-14 je to tahlo na boku v ti objimce. 1 poloha - motorova zavislost, 2 poloha - vypnut zadek, 3 poloha - zapnut zadek. Bylo by dobre udelat sranky www.TZ4-14.cz  z chatem. Ujmite se to ho znalejsi, prosim!!!¨ Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.240 (?), 4.1.2008 16:51

host - xxx.xxx.4.243 (?), 4.1.2008 12:57

pozrite, to ze navod mam, neznamena, ze mu rozumiem, nie je pisane az tak podrobne a je v cestine, predsa len tie vyrazy su ine a nie je to pozerat vecerny serial...

dalsia vec je, bunny pouziva 15 rokov malotraktor a skutocne nevie na na co su niektore "packy"... moj otazka je, ze skutocne potrebujem to vediet, ked traktor je bezporuchovy, svoju pracu si urobi??? zdoraznujem, ze ziadna porucha na nom nebola za celych 15 rokov...

mimochodom, urcite ste pouzivatelom programu Word a ste si isty, ze ovltadate vsetky jeho funkcie, uplne vsetko? asi nie, ale to co potrebujete viete, to iste aj ja... ja nie som kutil, neviem sa ani vyjadrovat, lebo mna nezaujimaju terminy a vsetko volam packa alebo ta vec, je mi to jedno... vysledok je ten, ze traktor sluzi a funguje... a o to ide, vsak?

A bunny - a brzdit vlecku... nerad by som sa dozil chvile, kedy by ma naklad roztlacil... toto je nejhloupější věta kterou jste napsal. Vy jste se s brzdící vlečkou asi nesetkal, že? Pokut se při brždění na vás vysype náklad je to jen vaše neschopnost naložit pezpečně náklad.

preco tu pisete o mojej neschopnosti, vysypanom naklade a pod. nechapem :(  budte tak dobry a vysvetlite mi toto...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 4.1.2008 18:13

Bunny co chcete vysvětkovat ohledně bržděné vlečky a popřípadě nákladu, který by vás roztlačil. Já malotraktor mám a k němu mj. bržděný vlek, který má někdy s nákladem až dvě tuny a i při jízdě z kopce, šláphu-li na provozní brzdu, ta vlečka ubrzdí malotraktor, protože brzdy vlečky mají dřívější nástup účinnosti jak na malotraktoru a i díky tomu se nemůže stát, že by vlek "žduchal" do malotraktoru a souprava se začala neřešitelně lámat. Pokut takové náznaky jsou a i motor to neubrzdí, stačí přišlápnout provozní brzdu a je cítit (počuť) v závěsu jak vlek brzdí i malotraktor. Podle toho co píšete dál a jak jsem to pochopil já, máte jisté problémy s překladem návodu do slovenčiny. Pak bylo možná vhodnější se zde ptát po výrazech co znamenají (pokut vás to ovšem zajímá), než psát dosavadním stylem  hento a toto vyťal som po tom kladivom atd. atd. Samozřejmě to není citace něčeho, co jste napsal, ale tak nějak mi to připadá. No a pokut vás tyto stroje vlastně nezajímají a stačí vám, že vrčí a zatím bez problémů fungují nechápu vaše účinkování zde. Mimochodem, vy asi nepoužíváte rotavátor, že? Protože pokut ano, tak odpojování pohonu zadních kol a řazení náhonu na motorovou závislost je přesně ten úkon, bez kterého se neobejdete. Dovolím si ještě poznamenat, že k vaší motorové pile se taky tak chováte a návod vás moc nezajímá? I když asi ne on může být ve vašem mateřském jazyce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.240 (?), 4.1.2008 20:04

rotovator skutocne nepouzivam, bol by mi na nic... hydraulika mi nikdy nefungovala, nepotrebujem ju... nemam brzdenu vlecku, v tom zmysle, ze brzdim traktor a brzdila by aj vlecka, ale brzdi sa tak, ze brzdim vlecku, teda vysadnut z traktora, resp. zastat a druhy zabrzdi kolesa... nemam k tomu originalnu vlecku, lebo ju nepotrebujem... ta, ktoru mam skutocne staci...

viete, nie kazdy ma malotraktor ako mazlicka, nie kazdeho zaujima vsetko okolo toho, pre mna je hlavne, ze to ide bez poruchy, ze to taha, viac jednoducho nepotrebujem riesit... jednoducho pochopte, ze ked nepotrebuje rotovator, nepotrebujem hydrauliku a pod. ze mna nezaujima na co je ktora "packa", jednoducho ma to nezaujima...

co sa tyka motorovej pily, tak momentalne mam novu HQ372XP, pred tym som mal 262XP, to ako som sa o nu staral som pisal uz panovi Sekaninovi, ked som chcel poradit s vyberom novej a nevedel som sa rozhodnut aku... teda to zhrniem:

262XP 9 rocna pila, prvych 8 rokov rezana "hobby" 150-200 kubikov rocne, posledny rok cca. 300 kubikov mesacne...

starostlivost o nu:

olej do benzinu M2T, teda olej na nizkootackove motory, raz tam bol Mogul pre vysokootackove motory...

v podstate ziadna urdzba okrem pravidelneho cistenia filtra a starostlivosti o listu a najma retaz (vzdy ostra a spravne napnuta - na to som si daval vzdy zalezat)

olej na mazanie retaze - prepaleny Castrol alebo Shell s M6AD (tusim sa tak vola) v pomere 1:1, nikdy nebol ani najmensi problem s olejovym cerpadlom...

pila nie mojou chybou, v podstate nestastnou nahodou skoncila pod stromom... rozbita kompletne, rozbity blok motora...

po tak tvrdom zaobchadzani bol valec v dobrom stave, kruzok bol nezniceny, pila mala stale svoj vykon... preto som sa vzdy cudoval, ze niekto tu pise o zadretej pile, o problemoch s cerpadlom a pod. ked ja som tu pilu nesetril, nicil som ju ako sa dalo a nebol tam naznak poskodenia valca, klukovky, kruzkov, cerpadla ... (to v akom stave bol motor a sucasti nemam z vlastnej hlavy, ale pozreli sa na to 3 ludia z mojho okolia, automechanik, servisak a clovek 20r pracujuci ako pilcik, lebo ja by som nedokazal zhodnotit objektivne stav)

o novu pilu sa uz staram, ziadny prepaleny olej na mazanie retaze, do benzinu original HQ olej...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 4.1.2008 20:25

Dobrá, beru na vědomí. Konečně je to každého věc. To, že vám nefunguje hydraulika je ale škoda, protože při tahání dřeva na krátký úvazek by jste si kmen mohl pozvednout. Jednak by neryl v zemi a taky by zatížil zadní kola, což by mohlo přispět ke zvíšení tažné síly a nesmýkal by. To vše za předpokladu, že je zapojen pohon i na zadek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika