T4 K14 vs TZ4 K14



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?) 
4.1.2008 7:27

Chytáte mne za slovo, montáž serva udělala z TK, konečně traktor, který je obratný a ovladatelný. Pokud si můžete vypůjčit TK v provedení se standartním řízení učińte tak a dáte mi za pravdu. Právě toto provedení řízení bylo často poruchové, dokonce i praskla skříň řízení. O tom, že se neustále něnila vůle v řízení ani nemluvím. Od montáže serva nic takového neznám, dokonce jsem demontoval držák na masážní krém, který byl potřeba, zhruba po půlhodině práce, protože jste ruce necítil.

Dalším problémem se ukázaly třmeny, které dovolují měnit šíři TK. Docházelo k povolování malek čepů, dokonce i dva praskly. Po výměně za větší průměr a zajištění matek, tento problém ustal.

Dále se vyskytla série menších závad, jako např. prasklá řídel řazení, tekoucí olej z portálů do bubnových brzd, prasklý buben a pakny, často praská lanko spojky. Lanka na ovládání brzd, také dostala vyhazov a nahradila je táhla... dál už se mi vzpomínat ani nechce, kdybych si měl každou závadu dát opravit někde do opravny, tak už to TK nevlastním. Teď začla téct převodovka, tak mám zase o zábavu postaráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 114.21 (?), 23.8.2008 20:17

Pán Kohoutek

V prvom rade by som Vám chcel poďakovať za veľké množstvo nápadov na vylepšenie nedostatkov malotraktoru TK14. Napriek tomu by som Vás chcel poprosiť o bližšie informácie k montáži servoriadenia. Potreboval by som zistiť kde sa dá kúpiť alebo zohnať servoriadenie a čo je k tomu všetko potrené zohnať. Ďalej by som chcel vedieť kde by sa dal kúpiť katalóg ND pre TK 14. Ďakujem jef@atlas.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.47 (?), 9.3.2009 17:46
Prosím, mohl by jste mi zaslat návod jak brzdy předělat na táhla?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 9.3.2009 22:42

Trochu to nafotím a dám do placu, myslím,že by to mělo stačit pro inspiraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
boros - (3) - 212.38 (?), 20.3.2009 9:21

obrazok brzdoveho mechanizmu

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stanislav.b - (21) - 232.64 (?), 17.11.2013 7:37

ZADNÉ BRZDY

TZ4K14
TZ4K14
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.64 (?), 17.11.2013 18:18

TZ4K14

TZ4K14
TZ4K14
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.146 (?), 3.1.2008 19:21

Franc: Prave jsem si sedl k pocitaci a co nectu. Pred 3 hodinami jsem prijel z lesa. V lese se mi utrhlo lanko od spojky - smula. Doporucuji sundat priklopku, a srobovakem opatrne vymacknout tu pacicku k sobe. Zaradit 3 stupen z 3 m dreva a upalovat domu. Zitra mam co opravovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.2 (?), 3.1.2008 20:19

Dobrý den můj otec je také vlastníkem TK upravil si zadní brzdy tak, že lanka nahradil táhly se závitem na seřízení záběru brzdy. Obě táhla jsou připojena přes váhu krátkým táhlem k pedálu. Kola zablokovat není problém kdykoliv si vzpomenete. MM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.131 (?), 3.1.2008 21:05

Po přečtení několika posledních příspěvků musím reagovat. Nechci se nikoho dotknout, ale používat kladivo na táhlo přípojení pohonu zadní nápravy mi případá hrůzné a ještě hroznější neznalost stroje, který používá. Je jasné, že v kopcovitém a kluzkém terénu pouze přední hnaná náprava nestačí - to byl důvod "smýkání". I já mám na TK mechanické brzdy. Pokud jsou dobře seřízené, bubny čisté, čelisti pohyblivé - tak brzdí! Samozřejmostí ale musí být bržděný přívěs a jízda z kopce se zařazenou rychlostí. Bez tohoto nezastaví s nákladem sebelepší traktor. Malotraktory řady TK  se výrábí a modernizují více než 30-let. Pro někoho je to důvod zastaralosti, pro jiné nadčasová konstrukce stroje, která vydržela ve výrobě do dnešních dnů.  Není problém sehnat nový náhradní díl i na prvním verze T4-k10. Poptávka po starších strojích převyšuje nabídku, také proto se ceny drží poměrně vysoko - což je špatné pro kupujícího, ale dobré pro majitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika