Sekání mokré trávy



Stránky: 1,  2,  3   
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 194.73 (?) 
15.5.2010 19:00, zobrazeno: 55814x

Konečně jsem pořídil benzínovou sekačku, bohužel venku stále prší a prší. Mám se pustit to sekání mokré trávy, hned jak přestane pršet? Nebo to nechat až bude tráva suchá? Jsem naprostý amatér, proto se ptám "trochu" hloupě. Nerad bych nechal trávu moc přerůst.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 15.5.2010 19:07

Tak i tak. Taky jsem dneska sekal trávu, sice od rána nepršelo, ale tráva byla vlhká. V neděli bych nesekal a pak bych se k tomu nejdříve dostal ve čtvrtek. Docela to dneska šlo, trošičku hůře sekačka ukládala trávu do koše, ale za 5 dnů by to bylo ještě horší. 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.38 (?), 15.5.2010 19:11

Lilo celý uplynulý týden.Kosím vždy soboty, někdy pátek, vyjímečně pondělí.Od včerejšího večera neprší.Dnes to trochu obeschlo tak jsem zkosil.Výhradně mulčuji, tzn.nikdy jsem nekosil s košem.Vše v pohodě.Sekačku nedusilo.Zvládlo se to.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 194.73 (?), 15.5.2010 19:22

Přesně to jsem si říkal, Mokrá tráva se bude do koše špatně skládat, tak bych mulčoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.11 (?), 15.5.2010 19:19

Zkuste to a uvidíte nejlíp sám. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.236 (?), 15.5.2010 19:24

V holínkách se mokrá seče nejlíp.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 194.73 (?), 15.5.2010 19:28

To už vím. Malinko jsem se potloukl v botkách s nějakou plastovou podrážkou. Jel jsem po zadku, v ruce lopatu, přes celou zahradu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 194.73 (?), 15.5.2010 19:26

No, abych se přiznal, mám z toho docela vítr :-))) Moje první benzínová sekačka, zkušenosti žádné. Z manuálu moc moudrý nejsem. Mám tuto sekačku: Partner P51-625CMDW. Nějak mi není jasná ta páčka na levé straně a ty dva velké spínače nebo táhla (žluté a černé) u rukojeti. Původně jsem myslel, že když sekačku nastartuji, jede na volnoběh a tou páčkou nastavuji rychlost otáčení nože. Ale tak to prý není. Po nastartování se nůž rovnou točí. No, prostě v tom mám zmatek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.38 (?), 15.5.2010 19:37

Díval jsem se na obrázek.Co se týče páček, tak neporadím.Ale moje rada, co se týka čištění sekačky.Nečištěte sekačku vodou, tzn.hadicí.Mám s tím špatné zkušenosti.Sekačku pořádně nevyčistíte, a při skladování se tvoří plísně, které sekačce ubližují.Sekání jdemnohem hůře.V mém případě sekačku sklopím, klacíkem vyškrábu zbytky, metlou očistím.Čistil jsem vodou, ale už to nedělám.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.62 (?), 15.5.2010 19:37
Tahlo blize k motoru je bezpecnostni motorova brzda. Pri provozu musi byt stale zmacknuta. Tahlo blize k vam je spinani pojezdu a packa slouzi k regulaci otacek motoru. Sekat klidne muzete, alespon poznate jak dobre sbira mokrou travu. Nektere sekacky mokrou travu sbiraji bez problemu. R. PS: Stahnete si navod na nejakou sekacku at neublizite sobe nebo nekomu v okoli. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika