Kupit bubnovku k Terra MJ-5 (1984) ale radsej nieco ine?



host - 215.208 (?)
9.1.2009 16:20

Řeším stejný problém, koupil jsem starší Vari s 2t motorem Jikov a chtěl bych nějakou bubnovou sekačku. Zatím jsem na nic zajímavého v inzerátech nenarazil, kromě sekačky Lakr, která se mi ale zdá dost primitivní oproti např Samson 56.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 208.20 (?), 4.1.2009 20:54, zobrazeno: 17238x

Zhanam kvalitnejsiu bubnovu kosacku na kosenie cca 3 000 m, mala by zvladnut kosit aj hustejsi a vysi porast (cca 1 m) a nie len obycajnu travu, ale aj rozne vyssie buriny s hrubsou stonkou... a ktora by zaroven zvladla aj svahovitejsi teren - vihohrad a medzi stromami - teda lahko ovladatelna.

Po tatkovi mi zostala Terra s motorom MJ 5 1984 (s prevodovou skrinou T 20), dvojtakt 1Z11 typ 1417. Takmer nepouzivane, najazdenych do 100 hodin.  Ak je to este vhodne, rad by som vyuzil... 

Viete mi prosim niekto poradit, co zvolit z nasledovnych moznosti (informacie som cerpal na internete, nevyznam sa v tom inak):

1. Kupa prevodovej skrine DSK-316 (pre dvojtakt) a adaptera Samsom 56 od Vari.

2. Kupa sekacieho podvozku BDR-600.2 (pre dvojtakty) od Vari.

3. Kupa sekacieho podvozku inej znacky - poradite nejaky?

4. Alebo je vzhladom na tie roky a pokrok od MJ 5 lepsie kupit uplne nieco ine - napr. jednoucelove bubnovky od Vari ako napr Liza, Adela, atd... Alebo odporucite nieco ine inej znacky?

Mate vlastnu skusenost s niecim z vyssie spomenutym? Ktoru z uvedenych alternativ by ste si zvolili vy na mojom mieste? Pripadne ked mate nejaku lepsi napad, budem vdacny za tip... 

Dakujem, Juraj

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.44 (?), 4.1.2009 21:15
Již šest let používám bubnovou sekačku Dakr rzs 69w s dvoutaktem Jikov.Sekačka je velmi kvalitní a jednoduché konstukce, za celou dobu prakticky měním a brousím ostří, jinak naprosto bez závad.Sekačku jsem zkoušel i na seč náletů a drobného mlází a vše bez problému.Soused si ji na moje doporučení koupil taky a nemůže si ji vynachválit.I se starším typem motoru který máte vy, budete bez problému.Převodovka od vari na sečení je docela těžká a velkou nevýhodou je úzký rozchod kol.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.178 (?), 5.1.2009 14:18

Protože mám Terru a něco už jsem s tím najezdil, podělím se. Mám celkem 4 motory (Vari + 3x Terra) různého stáří a stavu - jezdí všechny, dvě převodovky T-19, Samson, lištovka a spoustu dalšího... Loni (2008) jsem udělal tři sklizně sena na cca 0,5ha. Posekáno Samsonem, obraceno dopravníkovým obracečem OP-1. Co se týče výkonu, bál jsem se, ale utáhne to bez problémů. Sekačka s bubnem má poměrně malý záběr, takže se člověk dost najezdí, ale jak je úzká, vejde se všude, ale je taky trochu vratká (ve svahu se člověk dost nadře). S hustým porostem si poradí, i nálet do průměru cca 2cm není problém.
Výhoda stavebnicového systému je, že nemusíte mít tolik nářadí (na T-19 - předchůdce DSK-316 lze připojit Samsona, lištovou sekačku, obraceč, zametací kartáč, radlici na sníh atd.).

Jen bych chtěl upozornit na velký nedostatek motoru MJ-5: Omezení otáček je řešeno plechovou lopatkou, do které se opírá proud vzduchu od ventilátoru. Velmi rychle to ve vyšším porostu nasaje trávu a ucpe se to. Pak nezbývá, než odmontovat nádrž a vyčistit to. My jsme si kvůli tomu udělali takovou "boudu" na motor, aby tam nešla tráva a hlavně seno při obracení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.208 (?), 9.1.2009 16:20

Řeším stejný problém, koupil jsem starší Vari s 2t motorem Jikov a chtěl bych nějakou bubnovou sekačku. Zatím jsem na nic zajímavého v inzerátech nenarazil, kromě sekačky Lakr, která se mi ale zdá dost primitivní oproti např Samson 56.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?), 11.1.2009 14:55

Nemáte někdo informace o výrobcích firmy Lakr?  Firma snad už neexistuje, ale sekačky se pořád objevují v inzerátech...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 14.7.2009 22:48

Mám LAKR ZS-65  se záběrem 65 cm na netu se dají najít i seznamy náhradních dílů na garden-technik ;)  15 let běhá při základní udržbě celkem dost spolehlivá letos již musím vyměnit některé drobné díly pojezdu a 2* mi odešla zapalovací cívka samozřejmě že neřeším spotřební zboží jako jsou nože a 2* kotouč po tom co s ním byl přeražen betonový sloupek ;) jinak samozřejmě pravidelné čištění filtru a chlazení motoru jenom mě na ní štvaly vibrace tak jsem upravil řidítka tak že jsem je přeřízl a vložil silenbloky a je to tak o polovinu lepší. Dnes se divím co všechno zvládla a to s ní sekal kde kdo.A docela mě na všech motorech vari štve jejich strtovací mechanismus který je šíleně poruchový takže mám teď nádrž na 2 šroubech a na druhé dva tento mechanismus přikládám jenom kvuli startování.

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.116 (?), 19.5.2017 6:21

Já mám doma jednoůčelovou sekačku VARI Adéla a už ji máme cca 5-6 let a zatím žadná větší porucho jenom přetržený bowden, ochozený plyn a pak vyměňování kudel.Ale za mě osobně 10z10 pro Adélu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika