Krystaly v benzínu



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?)
18.11.2009 20:49

Je to možné, že to tak je. Ale tazatel to napřed vysvětlil, že to dělá v nádržce, potom na víčkách, která vyměnil a dál se k tomu vyjádřil tak, jak napsal. Ohledně Vašich připomínek, ty mě opravdu nezajímají, neboť tohle by nemuselo být, kdyby se dotaz napsal hned na začátku jasně. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Jao - (28) - 28.201 (?), 18.11.2009 20:43

Pan J.S., ja som to pochopil, tak, že sa zátky prehodili navzájom, aby sa otestovalo, či sa to bude opakovať aj s inou zátkou. O nalievaní benzínu do olejovej nádržky nebolo ani slovo. Keďže majiteľ profi píly ju má od roku 2003 a používa HQ XP olej, až taký amatér asi nebude. Neviem prečo, ako píšete, to zľahčujete a dávate pocítiť neprofesionálom akí sú neschopní, a vytvárate iluzórny priepastný rozdiel medzi profesionálom a občasným užívateľom drevoobrábajúceho stroja.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 18.11.2009 20:49

Je to možné, že to tak je. Ale tazatel to napřed vysvětlil, že to dělá v nádržce, potom na víčkách, která vyměnil a dál se k tomu vyjádřil tak, jak napsal. Ohledně Vašich připomínek, ty mě opravdu nezajímají, neboť tohle by nemuselo být, kdyby se dotaz napsal hned na začátku jasně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jao - (28) - 28.201 (?), 18.11.2009 21:04

Nikdo nieje dokonalý a už ani ten benzín.  Mňa by skôr zaujímalo, v akých podmienkach sa píla skladuje, alebo či sa neprehrieva pri práci. Vedy sa vytvára biely mastný povlak na viečkach. Ale nekryštalizuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.249 (?), 19.11.2009 16:18

Ne do olejové nádrže benzín nedávam jen sem uvedl že když zaměním víčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 17.11.2009 22:01

Jak znám pana JS (vlastně ho neznám ) tak je výborný analytik. No ale na tohle stačim i já :) I se mi líbila ta pana JS hláška :)

Podle mně, pokud to nikdy nedělalo, dělá to i na olejovém i na benzínovém víčku, ta víčka jsou nová a od té doby to dělá :)

Chlapi, jdem spát, tohle je vyřešený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.65 (?), 18.11.2009 10:42

Nevím jak v dnešní době, kdy se do benzínu míchá biosložka , ale kdysi jsem si sám pro sebe pro zajímavost dělal test v plastové lahvi s cukrem do benzínu Specíál. Cukr krystal se v benzínu nerospustil ani po týdnu, stále zůstával v krystalické podobě na dně v původním množství které jsem tam nasypal. Možná že cukr moučka by s rozpustností v benzínu byl úspěšnější, to jsem však už nezkoušel. Závěr jsem si udělal asi takový, že řeči o cukru a benzínu jsou povídačky.

Včera jsem ale potřeboval zhruba vyčistit kus potřísněné umělé hmoty olejem a vzal jsem na to čistý hadr namočený v Naturalu. Plast se po několikerém otření začal rozpouštět a jeho stopy zůstaly na hadru znát. Složení plastu však neznám, byla to vnitřní stěna profilovaná na lahve ze dveří chladničky Zanussi. Mám jí v dilně zavěšenou na zdi jako držák na pití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 143.167 (?), 18.11.2009 12:26

Povídačka to určitě není, muj tatík to jako malej syčák udělal strejdovi do motorky a vzpomíná na to jako na najvětší sekec svýho života. Jakej přesně cukr použil neříkal...

Jasný, dneska by strejdu zažaloval za fyzický týrání a ještě by vysoudil kapesný :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.168 (?), 18.11.2009 13:32

S tím cukrem šlo o ty krystalky, žádný rozpouštění :-) Ucpalo to všechno možné cestou do motoru a pěkně blbě se dostávaly pryč ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rnk - (18) - 11.83 (?), 18.11.2009 17:20
Pokud je to z ledničky tak to bude asi polystyten (neplest s tím pěnovým) a ten se rozpustí kdečím, benzinem myslím taky. Schválně zkuste technický benzin. Ony plasty, když jsou dost staré a zvětralé tak je lze rozpustit nečekanými látkami. Mě se podařilo rozpustit 30 let starý plastový sifon pod vanou kyselinou chlorovodíkovou. Chemici to nechápou. Nádrž pily by měla být z jiného plastu. Takové podobné krystalky dělají přísady do benzínu, které nahrazují olovo. Kupujete opravdu natural a nic do něj nepřidáváte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.37 (?), 18.11.2009 19:35

Zdravím. Mám dojem že to dělá větší množství parafinu, co se přidává do benzinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika