Jakou sekačku?



host - 26.58 (?)
17.8.2009 14:49

Už jste si odpověděla sama. Píšete, že nejste technický antitalent. Tzn., že asi umíte dodržovat návod výrobce, ikdyž jej nemusíte pochopit celý. Jednoznačně motorovou sekačku. Je sice dražší provoz, ale má samé výhody. A proti mě, chlapovi, který na takové rozhodnutí potřeboval zničit 3 el. sekačky, než pochopil, že na 900m2 má koupit motorovou, vám stačilo zničit jen jednu. Když obsluhu zvládne i moje paní (důchodkyně) a má při tom váhu menší než sekačka, tak to jistě zvládnete i vy. Nejtěžší na tom je vysypání trávy z koše. Při objemu třeba 65 litrů může vážit i 20 kg. Ostatně řídit auto nebo mopeda je složitější. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
sahale - (1) - 116.74 (?), 17.8.2009 13:10, zobrazeno: 4504x

Dobrý den,

prosím o radu: Mám zahradu cca 900 m2, mírný svah. Doteď jsem sekala AL-KO sekačkou - tu již nechci ani vidět, protože neexistuje klíč k odšroubování nože (nemají jej prý ani v servisu) - takže jediná cesta, jak ten nůž nabrousit je - naložit sekačku do auta a odvézt do servisu - takže AL-KO nikdy.Chci si koupit sekačku výkonnější, moc se mi nechce pořád hlídat šňůru (a ten problém s tím ji pak navinout bez překroucení) - tak uvažuji od benzínové s pojezdem nebo AKU. Četla jsem mnoho příspěvků pro a proti - benzínová je asi lepší, ale děsí mne hlídání oleje a benzinu a jánevímčeho - AKU zas není tak výkonná. Poraďte prosím. Nejsem sice technický antitalent, ale nejsem muž a není mi 30.

S.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
krtek25 - (2) - 78.38 (?), 17.8.2009 13:43

Zdravím, jestli se mohu podělit o svůj názor, tak bych rozhodně šel do benzínové sekačky. Jsou výkonnější a poradí si s hustějším porostem. Dosahují také vyšších otáček, než elektrické a tím pádem mají čistí střih. Podle velikosti pozemku bych volil sekačku se záběrem minimálně 50cm. Pojezd je v dnešní době samozřejmostí a jestli jste psala, že je pozemek do mírného kopce, tak to bych si bez pojezdu ani nedokázal představit :-) S tou údržbou bych to zase tak černě neviděl. Doplňuje se akorát benzín a vše ostatní zkouknou v zimě v servisu kam jí pravidelně vozím. Mám poměrně starou sekačku a nesetkal jsem se s tím, že by žrala olej. Ještě k těm aku sekačkám. Nejsem si jist, že je to pro sečení tak veliké plochy ideální. Akunářadí se hodí spíše na menší práce a dodělávky. Snad jsem trochu pomohl a přeji šťastnou ruku při výběru…

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.58 (?), 17.8.2009 14:49

Už jste si odpověděla sama. Píšete, že nejste technický antitalent. Tzn., že asi umíte dodržovat návod výrobce, ikdyž jej nemusíte pochopit celý. Jednoznačně motorovou sekačku. Je sice dražší provoz, ale má samé výhody. A proti mě, chlapovi, který na takové rozhodnutí potřeboval zničit 3 el. sekačky, než pochopil, že na 900m2 má koupit motorovou, vám stačilo zničit jen jednu. Když obsluhu zvládne i moje paní (důchodkyně) a má při tom váhu menší než sekačka, tak to jistě zvládnete i vy. Nejtěžší na tom je vysypání trávy z koše. Při objemu třeba 65 litrů může vážit i 20 kg. Ostatně řídit auto nebo mopeda je složitější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika