Drvič záhradného odpadu



centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?)
18.8.2012 22:45

Drtič má nožovou hlavu a hodí se spíše na kompostování, protože dělá drobný materiál. Štěpkovač má hlavu válcovou a jeho produkt se hodí lépe na topení, protože je několikanásobně větší. V kompostu se rozkládá několok let.

Nemám ani jeden z vámi jmenovaných. Opatrný bych byl na Mounfield a Bosch. Ale to je jen moje zkušenost.

Ale pozor na materiál, který obsahuje i jen malé množství zeminy. Třeba kořeny. Spolehlivě a rychle otupí každý nůž. Mám břity nožů ze slinutého karbidu a i ty se otupí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 224.47 (?), 18.8.2012 21:33, zobrazeno: 37142x

zvažujem kupu záhradného odpadu, cena by mala byt do 220€. výber je velký, spatné odozvy zákazníkov, to už je tažšie nájst. Drvič by bol používaný len občas, zvažujem medzi Gude, Lidl, Mounfield, Hecht a Bosch-všetko cca rovnaká cenová kategoria. Aké su Vaše skusenosti a brat valcovu alebo nožovu? Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.60 (?), 18.8.2012 21:53
Koupili jsme před více jak rokem válcový z Lidlu 2500W. Vybíral jsem podobně, ale přesvědčila mě 3 letá záruka a dřívější bezproblémová reklamace. Válcový si podává sám, je méně hlučný, drtí větší průměry snadněji. Je problematičtější na listí a pod, neboť nůž musí být těsně u stavitelné desky, což je po drcení klacků třeba nastavit, neboť i malá mezera listí nerozdrtí. Ale deska se nesmí nože dotýkat, jinak jí ubývá. Nastavení je jednoduché. My jsme jej chtěli na výrobu štěpky na zahradu a na zátop a k tomu zbytky ze zahrady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 18.8.2012 22:45

Drtič má nožovou hlavu a hodí se spíše na kompostování, protože dělá drobný materiál. Štěpkovač má hlavu válcovou a jeho produkt se hodí lépe na topení, protože je několikanásobně větší. V kompostu se rozkládá několok let.

Nemám ani jeden z vámi jmenovaných. Opatrný bych byl na Mounfield a Bosch. Ale to je jen moje zkušenost.

Ale pozor na materiál, který obsahuje i jen malé množství zeminy. Třeba kořeny. Spolehlivě a rychle otupí každý nůž. Mám břity nožů ze slinutého karbidu a i ty se otupí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.7 (?), 18.8.2012 23:05
Běžně jsou nabízeny drtiče s válcovou hlavou. Obchodníci to nerozlišují a potom štěpkovače v jiné cenové relaci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.59 (?), 21.8.2012 15:54

Dakujem za cenné informácie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.56 (?), 1.9.2012 10:31

nakoniec som kupil z Lidlu s motorom 2800W najma z dovodu lacných a objednatelných náhradných dielov. Zatial som maximálne spokojný až na velmy nešikovne riešený sietový vypínač, ktorý sa pri dotyku malej vetvy vypne. Je i nešikovne umiestnený, síce poruke, no vtahované vetvy on možu zavadit a tak sa pri rezaní zastaví. ešte podotknem, že sa jedná o štiepkovač a nie drvič, ako to uvádza Lidl. inak v cenovej relácii do 200€ asi to najlepšie pomer cena výkon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pegos - (21) - 212.124 (?), 26.10.2012 11:26

Dobrý den, poprosil bych taky o radu a zkušenosti.Pro výrobu mulče na záhony je lepší válcový nebo nožový štěpkovač?Dík, Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.10.2012 11:34

Pro tvorbu mulčovací hnoty z dřevního odpadu je teoreticky lepší nožový drtič. Ale pracuje se s ním mnohem hůř, takže bych raději oželel, že nebudou kousky dřeva tak drobné a pořídil si válcový, který je pohodlnější, tišší a v konečném výkonu i rychlejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 26.10.2012 14:41

V d teste vraj vitazili zn bosh, ktore chvalia aj ti, co ich maju. Su aj trochu drahsie, ako ine. Prekvapil mac allister z hornbachu, aspon sa tym chvali hornbach, ze skoncil druhy. je to valcovy a lacny drvic. Ak ho mate, dajte info. Vraj sa pri teste hned 3 testovane znacky pokazili. Neuveritelne. 

Mna by saujimal drvic na makky a zeleny material skor ako hrube vetvy. Nieco co to zoberie samo a rozdrvi. Nie taky stroj co sa ucpe. Na vetvy 4 cm nepotrebujem. Posekam ich sekerkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pegos - (21) - 212.124 (?), 3.3.2013 16:40

Zdravím všechny drtičesmileyChtěl bych poprosit o radu.Při štěpkování je lepší zpracovávat suché větve?Mám totiž problém v tom, že když štěpkuju čerstvě uřízlou větev, tak mi vylézá jen částečně nasekaný jakoby had.Větev není rozsekána na části

Děkuju Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika