Drvič záhradného odpadu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
3.3.2013 18:02

Při správně seřízené přítlačné desce a neporušeném kotouči by měl štěpkovač sekat kousky. Výjimkou mohou být vrbové proutky, zejména jejich tenké konce ale ne větve ovocných dřevin.
   Nicméně, i kdyby drtič sekal špalíky spojené kůrou, je to lepší než nechávat hromady klestí rok usychat. Na rychlost rozložení v kompostu to nemá vliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 255.238 (?), 3.3.2013 21:21

Nepíšete jaký máte štěpkovač, ale podle popisu závady, předpokládám hodnotu stroje kolem 4.000,-kč.Pokud chcete zpracovávat suché větve, tak je to pro stroj větší námaha.Samozřejmě, že budete muset trochu ubrat na průměru větví, které tam dáváte.Když budete štěpkovat mokré větve a vylézá nasekaná větev, tak to značí, že sekací nůž není kulatý a některé zuby jsou menší, protože nedosednou na přítlačnou desku.Když se snažíte seřídit přítlačnou desku k sekacímu noži, tak docílíte jedině toho, že o trochu větší břit nože pomalu ubírá hliníkovou přítlačnou desku a zvětšuje se mezera.K odstranění je potřeba vydělat sekací nůž a nechat jej prvně srovnat dokulata a potom nabrousit.Pak docílíte toho, že posekáte i drobné vrbové větvičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pegos - (21) - 212.124 (?), 3.3.2013 23:15

Jedná se o válcový Esgatec 2501

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.91 (?), 4.3.2013 7:57

To, že mi vylézá z drtiče nasekaný had, mi taky vadí.Nevadí to ale mojí ženě.Ta je nad věcí.Do kompostu to nedáváme.Na co.Mulčujem s tím cestičky, kolem keřů a je toho stále málo.Ono to není tak jednoduché seřídit to tak, aby to řezalo do konce.To jsem měl venku válec, opěrnou desku, vím co jsou hliníkové piliny atd.A ten náš byl ještě za 11tisíc.Dneska je to v lídlu za 3.9kč.Takže zkušenosti můžete pobírat docela levně.Určitě tam bude jinak seřizování vůle desky(lepší),než máme my.Taky se snažím pochopit lidi, kteří nechápou moje problemy a po krátké odmlce prohlásí -my si na tom jednou za rok upečeme buřty.Každý má své radosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PetrT30 - (11) - 126.70 (?), 4.3.2013 19:49

Koupili jsme Silent Power 2800 z mntfldu a spokojenost. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.238 (?), 4.3.2013 22:13

Opravdu to v ničem jiném není než, že sekcí nůž není kulatý.Taky jsem měl podobný koupený štěpkovač.2 x se rozbil, tak jsem jej vrátil.Udělal jsem štěpkovač celý ze železa, t.j.i přítlačnou desku.Ale v prvé řadě jsem na brusce srovnal sekací nůž.Přítlačná deska je od nože vzdálena 0,3-0,4 mm.Tuto vzdálenost jsem nastavil když jsem štěpkovač dával dohromady a to už je nějáký pátek.Od té doby jsem jej neseřizoval ani nebrousil sekací nůž a seká to i ty jemné větvičky.

Detail štěpkovacího ústrojí.
Detail štěpkovacího ústrojí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.91 (?), 5.3.2013 8:21

To máte pravdu, že to je tím, že sekací nůž není kulatý.To co tady ukazujete a já vás za to chválím, je ale úplně někde jinde.Na kolik by přišel váš štěpkovač.Tady jsem trochu popisoval co jsem s tím kupovaným dělal.Těžko sekací frezu srovnáte, když hází na hřídeli.Takže nejdřív srovnat hřídel, udělat znovu šestihran, nabrousit,udělat po 5ti letech GO převodovky, Koupit,nebo vyvařit hlinik.desku atd.Syrové větve to stejně neuřízne do čista ,ale jak jsem již psal, vadí mi to po technické stránce.Na mulčování to stačí.

omlouvám se zakladateli vlákna, snad to není tak od věci 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.238 (?), 5.3.2013 14:09

Pokud máte možnost si udělat věci na soustruhu a jednu na fréze, tak se dá štěpkovač udělat 4 max.5 dnů.Jsou to dva plechy sílá 8 mm a rozměr 20x16 cm.Uvnitř je sekací nůž s hřídeli, přítlačná deska, za ní seřizovací přípravek s dvěma dorazy.Na deskách jsou potom navařené dva domečky s ložisky a udělané tak, aby při vyndávání sekacího nože se to nemuselo celé rozebírat. Na udělání to není složité, neboť jsem volil, aby to bylo co nejednoduší a pokud možno bezporuchové.Vy nůž máte a přítlačnou desku také o to míň práce.Můžete se podívat na video. Prosím,  neřešte bezpečnost provozu, protože to video bylo natočeno za účelem dizkuse o technických věcech s tím související v té době a né zda se to celé kymácí či nikoliv.Tím mám na mysli štípačku, která byla postavena na kostkách a co nejblíže ke kameře, která byla postavena na stolku.Dnes už to stejně není pravda, protože štípačka je zvlášť a má svůj podvozek a lepší manipulaci.

Celkový pohled.
Celkový pohled.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika