Drtič větví Vares Shark



host - 4.7 (?)
20.2.2014 9:09

Praca Vam sla dobre. Neprekvapuje. Je to na drvenie ten najlepsi material. Vykon stroja je velmi vysoky, co ja vidim pre zahradkara ako nevyhodu, vzhladom na vysoku spotrebu a naroky na zapojenie (ad slaby istic). Skutocny test by bol s makkymi olistenymi zelenymi haluzkami. Tam sa ukaze, co stroj dokaze. Mozno by to zvladol perfektne. 5 cm vetvy su uz hodnotny material na spalenie v celku, neviem ci drvenie takychto klackov niekto robi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 18.2.2014 23:02

Před dvaceti lety byly jiné technologie. Já bych z těch Mnichovic strach neměl. Uvidíme... Škoda, že není vidět na výrobní štítek toho Vašeho bývalého drtiče. Náhodou si nepamatujete, kdo byl výrobcem? Ono tam mohlo být napsáno Sharks, jenže to vidět není. Také nevím, jestli firma drtiče vyráběla a jestli u nás vůbec působila.

To Vám napíšu rád, jak dlouho jsem hromadu šrotoval. Drtič přivezl kurýr téměř za tmy, tak jsem toho odpoledne na zahradě už moc nestihl. Přece mě to nedalo a pár prutů a drobné větve z tůje jsem zkusil na dvoře pod světlem. Nebudu psát unáhlené dojmy a závěry. Je tichý,  chroupal pěkně a drť nasypu kolem stromků. Zítra odpoledne, bude-li pěkné počasí, tak ho vyzkouším na plno. Pošlu sem i nějaké fotky.

Co se týče špatné konstrukce stojanu kvůli běžným nádobám, které pod násypku nestrčíte přímo, tak jsem to vyřešil a nic jsem nemusel řezat, ani upravovat. Pod násypku-co nejblíž jsem strčil starší vytahané, plastové, kulaté zednické vědro, které jsem podložil čtvrtkou useklého a silnějšího 30 cm polene. Na zkoušku také nebudu psát závěry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 19.2.2014 20:44

Dobrý večer, slíbil jsem, že napíšu své poznatky z praxe.  Hromadu jsem u souseda drtil cca 90 min v kuse normálního tempa. Z kopice byly dva plné kolce hmoty.  Jenom-že soused má slabý jistič a 2,8 kW byly moc. Musel jsem elektřinu vést od nás. Vědro se špalkem se mi osvědčilo. Žádný bordel kolem násypky nebyl. Nechalo se naplnit do 3/4 a to bohatě stačí.

Trochu se divím, proč Mnichovičtí namontovali šrouby, které drží nůž s drážkou na plochý šroubovák. Proč tam nedali šrouby na imbus, nebo torx. Přeci by tolik nedocházelo k ožvýkání drážky. Je výkonný,2,8kW není málo. V podstatě se jedná o nejvýkonnější drtič na trhu.  Zkusil jsem ho nakrmit slabým, suchým 4,5 cm smrkovým klackem a za pár sekund klacek nebyl. Musel jsem pahýl zatlačit jiným klackem, aby nelítal dlouho v násypce.

A jde se na to!
A jde se na to!

Kam s tím?
Kam s tím?

"nepořádek" za celou kopici

uklizeno
uklizeno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 19.2.2014 21:04

Jste první, od koho jsem slyšel, že by měl šroubky na plochý šroubovák. Vždy jsem se setkával s imbusem a jednou s torx30. Samotný šroubky stojí u nás ve speciálce 1,20Kč a protože se zaokrouhluje dolů, tak je mívám "pokoruněkus". Asi to neřešili a dali to co měli skladem při kompletaci protože v rozpisu ND k rozkresce je u pozice 39 popis "Šroub M6 x 20 imbus, zápustný 10.9".

Výkon co nyní popisujete plně odpovídá práci s ostrým nožem. Plno lidí však podlehla dojmu, že v návodu se píše  "ostří vydrží jednu sezónu" a nekoukají na to, že tam hodli něco s pískem a za 10 minut bylo tupé. Romane, pokud budete vždy pracovat s ostrou kudlou, budete spokojen jako dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 19.2.2014 22:27

V návodu mám také napsáno, co píšete Vy, ale opravdu tam imbus není. Někde jsem vyčetl, že můj drtič byl vyrobený 14.2. 2014 a návody jsou určitě předtištěné dopředu. Šroubky vyměním až budu sundavat nůž k přiostření.

Stando, to já vím, že ostrý nástroj je základem kvalitní a bezpečné práce. Jak pro obsluhu, tak pro stroj.Více úrazů se stalo s tupým řetězem motorové pily, než s ostrým.

Šroubky jsou  tvrzené? Nebo jinak upravené?


drážky jsem zakapal voskem,ale mělo by to být poznat
drážky jsem zakapal voskem,ale mělo by to být poznat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 20.2.2014 0:04

V návodu máte napsanou tu pevnost jako 10.9 ale může být i větší. Na hlavičce šroubu máte písmenné označení výrobce a pevnostní třídu. Pokud je tam místo pevnosti A, jedná se o nerez.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 20.2.2014 9:09

Praca Vam sla dobre. Neprekvapuje. Je to na drvenie ten najlepsi material. Vykon stroja je velmi vysoky, co ja vidim pre zahradkara ako nevyhodu, vzhladom na vysoku spotrebu a naroky na zapojenie (ad slaby istic). Skutocny test by bol s makkymi olistenymi zelenymi haluzkami. Tam sa ukaze, co stroj dokaze. Mozno by to zvladol perfektne. 5 cm vetvy su uz hodnotny material na spalenie v celku, neviem ci drvenie takychto klackov niekto robi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.127 (?), 9.9.2014 21:20

Výborný drtič Shark.

Souset, který je velkým zahradníkem si ho pořídil a po 5 použití skončil založen v dílně. Po nějaké době se ho chtěl zbavit, tak jsem ho zakoupil za 500kč.Po malé úpravě /gufero pod nůž/ jsem sněj udělal krouhák na jabka do kvasu.Již mám za sebou třetí sezonu,, 700l ročně,,radost sním procovat.Jen poskončení drcení jablek je potřeba řádně vypláchnout kapsu která je v násipce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 20.2.2014 6:32

Jsme tu, abychom si radili.Tady vám posílám fotku z jiného úhlu Vares Mnich.je na štítku.To je jedno.Šlo o to, že na určité věci, jsou vhodné a vhodnější stroje.Teď jak se to vezme.Vy budete brousit často nůž, déle strkat větvičky, seženete jiné šroubky s vnitřním šestihranem a já jednou za rok přitáhnu destičku ale já to zase za pět let vhodím protože důvod jsem výše popsal.No já to nevyhodil, protože jsem udělal GO převodovky.Tak bronz.futra nebyly zadarmo.Takže jedná se jen o větvičky a buďte v klidu.Já měl chuť na el.pilu Narex teď zas že je lepší Dolmar? Jsme na to všichni stejně.Hlavně zdraví.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 20.2.2014 8:15

On Shark je na tom jak klasický řetěz motorové pily. Někomu vydrží ostrý celou směnu a někdo jej stihne otupit na prvním kubíku nebo odvětvované soušce.

Ta Vámi nafocená 2.0 měla tu výhodu, že jí (spolu s 1.6kou) stačí 10A pojistky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 20.2.2014 20:22

Dobrý večer,

Ano, práce šla dobře a rychle.  Spotřebu jsem moc neřešil, protože mám drtič pouze na naší zahradu cca na 3 hod celoroční práce a ostatní, kteří si ode mě nechají rozdrtit větve, tak si elektřinu zaplatí sami. Pokud jim to jistič utáhne.  V neposlední řadě hrála roli cena, protože nejslabší drtič, který Vares vyrábí byl pouze o cca 1000 Kč levnější. Takové nářadí nekupujeme, jako housky na krámě, tak jsem si raději peníze přidal a koupil ten nejvýkonnější, který byl v akci. Jinak bych za něho dal něco kol. 6 tis. Rostliny s ním drtit nebudu, protože máme přes sezonu v obci kontejnery na bio odpad.  S tím klackem jsem to zkusil, co drtič umí. Pálím v kotli ještě slabší větve.  Když jsem drtil jehličnany a pár větví z tůje, tak to tak rychle nešlo. Konce větví jsem musel šťouchat klackem, nebo promíchávat s vlky. Drtinky jsem nasypal pod ovocné stromky a keře, jako hnojivo.

Zkusil jsem po noži přejet kvalitním plochým pilníkem na omezovače a ten se po noži jen sklouzl. Nůž je opravdu kvalitní. Ostřit ho nemusím, protože je dost ostrý a neponičený. Na čerstvých a čistých větvičkách ho hned neztupíte. Pokud ho ztupím, tak nůž otočím a pár let zase řežu. Potom budu přemýšlet, jestli koupím nový, nebo zaplatím brusiče. Vzhledem k tomu, že mám známého nástrojaře, tak pravděpodobně svěřím nůž jemu a mám na pár sezon vystaráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika