Drtič větví Vares Shark



host - 4.7 (?)
17.2.2014 8:01

Kvalita sa pozna pri problematickom materialy. To su napriklad makke olistene dreviny a byliny, napriklad prisavnik, brectan, ale aj makke konariky hustej vrby ci drobne husto olistene konare krikov... ktore drvic zvachtle a zvykne sa to upchavat a dokonca vracat naspat do komory v ktorej to reze. Tu mozu rozhodnut detaily akym sposobom su vtahovane konare, aka je geometria vo vnutry zariadenia, kam sa konare stahuju. Ak mate popinave rastliny co produkuju more materialu, dobre si rozmyslite aky stroj kupite.

Pri drveni silnejsich a drevitejsich vlkov by nemal byt absolutne problem s takmer akoukolvek drvickou. Ono sa ale v zahradke vyskytne, ze chcete naproiklad podrvit po sezone kopu starych rastlin rajcin, a ono to na tom stroji nejde. Musite pockat, kym obschnu alebo zobrat sekerku a posekat ich na kratsie kusy a hodit do kompostu. Usetrite elektrinu aj nervy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 110.126 (?), 1.5.2016 15:15

Mám několik let drtič SHARK 2,2 kw. Spolehlivě drtí čerstvě uřezané větve do 3 cm.Silné větve, nebo proschlé, se musí vsouvat do drtiče s citem, abychom jej nezabolkovali při poklesu otáček. Případné odblokování zaseknutého materiálu provádím dřevěnou tyčí do výfukového otvoru - pootočenín kotouče a současně spustím motor, který si spolehlivě poradí se zpracováním zaseknutých zbytků.! Jediným problémem tohoto drtiče je demontáž desky kotouče, při výměně břitů- řezného ostří- protože vrchní váleček nad kotoučem po delší době užívání nejde snadno uvolnit!!.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.252 (?), 24.7.2016 18:58

Vlastním pět let drtič Shark 2,2 Kw. drtím hodně. Naostřený nůž mě vydrží sezónu.1x ho nechám v nástrojárně nabrousit a po dalším otupení použiji nový nůž.Jelikož je v drtiči jenom jeden nůž, tak při několikanásobném broušení by se nůž příliž odlehčil a přístroj by se chvěl. Kdo je schopen si nůž sám v ruce jen obtáhnout, může si ho takto přibrousit i pětkrát. K demontáži desky kotouče mohu poradit jednoduchý fígl, který používali staří automonteři. Mazali matky na kolech grafitovou vazelínou, aby třeba po roce dobře matku vyšroubovali. deska kotouče se zaaretuje na druhé straně zespoda kotouče. Zde je vavažovací a vymetací uhlové železo, protiváha řezaciho nože. Stačí zastrčit pod upinací desku třeba násadu kladiva. Sama se o hranu opře a umožní se do šroubu opřit a uvolnit. Měl jsem drtičů několik (4) a žádný jiný nevydržel takový záběr (plasty) I nůž je mimořádně dobrý! Doporučuji odpad drtit tak do týdne, dokud je ještě vlhký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 25.7.2016 7:25

To já zas vlastnil 5 let drtíč Shark 2.2kw.Nevím teda proč se tomu říká drtič, když nic nedrtí ale rychle odsekává že.Pokud přestanete tlačit, tak stroj přestane sekat.To mojí ženě absolutně nevyhovovalo.Zato ten druhý, kterému to nabídnete a on to pomaluběžně rozdrtí válcem o stěnu, tak ten se stal jejím miláčkem.Nebrousil jsem ho 7 let.Jednou za sezonu máznu jeho bronzová futra.Berte to jako názor od jinud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.12 (?), 25.7.2016 10:59

V kuchyni ostrim noz, s ktorym cistim zeleninu, tak raz za rok. Na kosacke ostrim noz skoro pred kazdym kosenim. Kosacka je predsa viac zatazena a noz dostane zabrat viac ako ten v kuchyni. Neviem si predstavit, ze na drtici shark staci ostrit noz raz za rok. Iba ak drtic je zavrety niekde v zahradnom domku a nepouziva sa. Pri mnozstve materialu ktory sa poseka za jednu hodinu a hlavne pri tvrdosti materalu, nikto noze uverit, ze noz zostane ostry jeden rok, ak sa drvic pouziva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 16.2.2014 23:16

Na vlky a větvičky s průměrem od 1 do 2 cm není nic lepšího. Když to není rozvětvené, vpluje to tam vlastní vahou a žádné vtahování Vám chybět nebude. To co chcete mít do kamen samozřejmě drtí také, ale je právě ta nepříjemnost, že takovéto průměry musíte "vodit". Pro urychlení naštěpkování je totiž nejlepší, když větví pootáčíte (a tím se dá nadrtit i průměr 6 cm) - štěpky tak nejsou celoprofilové, ale zkosené.

Co tento drtič nesnáší, je znečištění zeminou a pískem. Nejde tak drtit pařízky či kořeny.

Pokud chcete drtit na Vares Shark listí nebo větve s listím z letního řezu, je dobré mít připravenu hromádku větviček jako jsou vlci. Když se to začne pěchovat nebo zůstane viset tak přidáním jedné až tří větývek se stroj vyčistí aniž by se musel vypínat a čistit s rozebráním. U jehličnanů je dobré si vyzkoušet, jestli je pro danou skladbu větviček lepčí vhazovat špičkou napřed, nebo pěchovat patou předchozí větvičku, protože roztažené jehličí brání volnému vpadávání.

Při cenách kvalitních brusičských prací je možná dobrou alternativou nože nebrousit a kupovat novou sadu (jak radí výrobce). Ale pokud máte možnost mokrého broušení, dají se ty nože z nástrojové oceli brousit opakovaně. Úběr materiálu broušením není ani po 10ti cyklech takový, že by to vůči setrvačnosti kotouče na který se upevňují házelo a muselo by se to kompenzovat vyvažováním (např. přidáváním podložek pod matky).

Jo, aby se to lépe rozebíralo, tak do hlaviček s dírou pro imbus vmačkácám obyčejný svíčkový parafin. Zabrání se tak zanesení pryskyřičnatými úsadami, které se pak dolují o hodně obtížněji. Jakmile se Vám při demontáží ty šroubky trochu nezdají, tak je dobré nůž upevnit novými.

Stroj je konstruovaný na profesionální zatížení - může běžet 16 hodin v kuse (7 dní v týdnu), když se u něj střídá obsluha. Doba práce doporučená v návodu je odvozena od přípustné dávky vibrací a hluku pro obsluhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 16.2.2014 23:48

Stando, opravdu Vám moc děkuji za přínosný příspěvek! Znečištěné dřevo bych do stroje nedal. Jsem puntíčkář a na stroje mám cit. Vlky mám rozvětvené, abych neměl dvojáky, ale on by je schroupl také.

To mě zajímalo-podávání a co ze zbytky pahýlků v násypce. Drtič budu používat pouze na jarní stříhání stromků. Máme živý plot ze smrku, tak štěpkovač využiju i na něj. Pokud tomu správně rozumím, bude lepší vlky podávat do násypky špičkou, kvůli samospadávání. To bych vyzkoušel, co bude lepší.

Nůž bych si naostřil sám na pomaloběžné vodní brusce, pokud to stačí a nemusí být nějak speciálně ostřený. Určitě bych si spolu se štěpkovačem objednal sadu do 300Kč. Místo v dílně zabírat nebude.

Jsem zastáncem kvalitního profi nářadí, popř. lepšího nářadí. Doufám, že drtič bude sloužit i synovi. Proto jsem se rozhodl, jak jsem psal pro kovový český výrobek, kde mám díly po ruce a popř. servis. Cena si myslím, že je odpovídající-5 tis. vč. nože a dopravy zdarma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 17.2.2014 8:01

Kvalita sa pozna pri problematickom materialy. To su napriklad makke olistene dreviny a byliny, napriklad prisavnik, brectan, ale aj makke konariky hustej vrby ci drobne husto olistene konare krikov... ktore drvic zvachtle a zvykne sa to upchavat a dokonca vracat naspat do komory v ktorej to reze. Tu mozu rozhodnut detaily akym sposobom su vtahovane konare, aka je geometria vo vnutry zariadenia, kam sa konare stahuju. Ak mate popinave rastliny co produkuju more materialu, dobre si rozmyslite aky stroj kupite.

Pri drveni silnejsich a drevitejsich vlkov by nemal byt absolutne problem s takmer akoukolvek drvickou. Ono sa ale v zahradke vyskytne, ze chcete naproiklad podrvit po sezone kopu starych rastlin rajcin, a ono to na tom stroji nejde. Musite pockat, kym obschnu alebo zobrat sekerku a posekat ich na kratsie kusy a hodit do kompostu. Usetrite elektrinu aj nervy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.2.2014 9:15

Drtiče jsem měl v životě 4. První rychloběžný Al-Ko, špatná volba. Tenklé větvičky se namotávaly, i když drtil najemno, musel se každou chvíli rozdělat a čistit. Pak dva válcové pomalé štěpkovače (Einhel, Hecht) - za tu cenu 2,5-4 t. odvedly slušnou práci, ale vydržely každý jen 2 roky. Jako poslední mám Bosch - turbin cut s kuželovitým nožem. I když stál víc než dvojnásobek předešlých. nelituji. Práce s ním je rychlá,  bezproblémová, kvalitní plasty, obsluha jednoduchá, bez nářadí, dá se složit do menšího. Podrtí každoročně velké množsrví materiálu, zatím bez broušení, jen párkrát přitažený hlinikový doraz. Jestli vydržím naživu déle než ten drtič, půjdu znovu do něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 17.2.2014 9:05

Romane, za 12 let (a 18 let) co mám (má teta) předchozí typy tohoto drtiče nebyl ani jeden v servise. Jediné co bylo potřeba bylo pravidelné broušení nožů a 3 výměny šroubů (2× preventivní + jednou přetržené) co se s nimi přitahuje nůž. Současná generace má pár vylepšení umož'nujících rychlejší čištění a výměnu nožů, ale v podstatě od 3. generace už je geometrie řezu beze změny.

Při čerstvě nabroušených nožích to seká i větvičky průměru pod 2 mm nadrobno (například břízu, přísavník, plamének, levanduli, tůje, jehličí,... což válcový neumí), ale při otupení to není vhodné na pryskyřičnaté věci, proto vždy, když chci dělat borovici nebo jedli, tak si dám čerstvě naostřené nože. Brousím raději častěji s minimálním úběrem materiálu. K broušení možná udělám fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.25 (?), 17.2.2014 18:19

Také přihodím zkušenost s tímto drtičem. Kupoval jsem jej hlavně z důvodu celokovového provedení, které je skoro nezničitelné proti běžně používaným plastům a v případě potřeby lehce opravitelné. Takže v tomto směru žádný problém.

Co mě však po krátké době pořádně vadilo, je provedení noh, na kterých stojí. Pod výstupní otvor mezi nohy nejde postavit žádnou rozumnou nádobu s dostatečným objemem tak, aby nebylo nutné nadrcený materiál pracně uklízet ze země. Další s tím související nedostatek je obtížná transportovatelnost po kolečkách. U konkurenčních strojů je toto vyřešeno daleko lépe. Nohy jsem proto odřízl a svařil nově z trubek konstrukci s kolečky obdobně, jako mají drtiče jiných výrobců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika