Benzínová sekačka nejde nastartovat



host - 65.119 (?)
27.4.2012 8:42

asi tak, špatným benzínem to nebude. provozuju dvě sekačky, jedna briggs 450. přes zimu necháno trochu benzínu v nádrži. teď jsem to zkoušel nastartovat ze zvědavosti a nic. dolil jsem benzín co byl vedle sekačky v kanystru asi od loňskýho jara a chytla na první zatáhnutí a jede bez problému. druhá sekačka motor tecumseh 35, stáří 10 let, maká ja otrok na velké ploše celou sezónu, údržba minimalní a lijeme do toho co se dá i benzín starej několik let, co už ani není benzín, jen přimícháme trochu novýho a jede pořád parádně. tohle by se sekačkama rozhodně dělat nemělo, jen bych chtěl říct, že ty motory snesou fakt hodně a zase nejsou tak citlivý. problém s přetečením oleje do části motoru, kde nemá co dělat jsem měl párkrát taky. a stačilo pořádně napumpovat primerem asi 3x víc než je třeba, a párkrát tahat za startér. pak zase napumpovat a zase tahat. v motoru vznikne směs oleje s benzínem a za čas chytne a z výfuku se vyvalí dým a třeba chcípne. tak zase napumpovat a pak už pojede normálně. pokud by to trvalo nějak dlouho bez známky blafnutí, tak během toho postupu očistit svíčku. nehledal bych v tom žádnou vědu, ty motory jsou dost blbuvzodrný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 101.160 (?), 21.5.2017 13:14
Zanešený vzduchový filtr. Motor černě kouří, nemá výkon, svíčka samý karbon, špatný start. K tomu přeplněný motor olejem. Olej nasákne do filtru a je po filtru, olejem napuštěný papír je neprůchodný pro vzduch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 26.4.2012 23:29

Benzín si dnes uchová svoji kvalitu jen asi 30 dní. Potom se z něj postupně uvolňuje biosložka, která ucpává drobné otvory v karburátoru. Bez přidání stabilizátoru paliva stroj neskladujte s benzínem.

Houpání motoru ve většině případů způsobuje špatný benzín. Znovu vyčistěte karburátor - může pomoci vyfoukání stlačeným vzduchem. Předem se ale podívejte na plovák, zda je v pořádku a nepřeplavuje se karburátor. To by mohla být ta nadměrná spotřeba. Vyčistit svíčku a nalít čerstvý benzín od renomované pumpy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 27.4.2012 6:12

Sekačka Hecht, přes zimu zbyla odhadem 1/3 nádrže. Nyní dolito čerstvým benzínem + trochu aditiva. Na 4 škubnutí se rozeběhla, plné otáčky, stabilně bez kolísání. Používám Normal 91. Drtivá většina takových problémů zde je způsobena chybou obsluhy, špatným benzínem jen minimum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.119 (?), 27.4.2012 8:42

asi tak, špatným benzínem to nebude. provozuju dvě sekačky, jedna briggs 450. přes zimu necháno trochu benzínu v nádrži. teď jsem to zkoušel nastartovat ze zvědavosti a nic. dolil jsem benzín co byl vedle sekačky v kanystru asi od loňskýho jara a chytla na první zatáhnutí a jede bez problému. druhá sekačka motor tecumseh 35, stáří 10 let, maká ja otrok na velké ploše celou sezónu, údržba minimalní a lijeme do toho co se dá i benzín starej několik let, co už ani není benzín, jen přimícháme trochu novýho a jede pořád parádně. tohle by se sekačkama rozhodně dělat nemělo, jen bych chtěl říct, že ty motory snesou fakt hodně a zase nejsou tak citlivý. problém s přetečením oleje do části motoru, kde nemá co dělat jsem měl párkrát taky. a stačilo pořádně napumpovat primerem asi 3x víc než je třeba, a párkrát tahat za startér. pak zase napumpovat a zase tahat. v motoru vznikne směs oleje s benzínem a za čas chytne a z výfuku se vyvalí dým a třeba chcípne. tak zase napumpovat a pak už pojede normálně. pokud by to trvalo nějak dlouho bez známky blafnutí, tak během toho postupu očistit svíčku. nehledal bych v tom žádnou vědu, ty motory jsou dost blbuvzodrný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 27.4.2012 11:49

Jen na okraj k benzínu. Benzín starý 10 let má určitě blíž k benzínu, než dnes čerstvě koupený. Starý bude mít jen nižší oktanové číslo. V současné době se musí do pohonných hmot přidávat biosložka v množství 5% v průměru za rok (platilo vloni). Takže nějakou dobu nemusí být žádná, ale pak je to nutno "dohnat". A jak známo, biosložka je s benzínem dlouhodobě nestabilní a dochází k jejímu vylyčování. Ne nadarmo novodobé manuály k zahradní technice nedoporučují použití paliva staršího 30 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.205 (?), 7.5.2016 21:58

Nemůže to být karburátor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.77 (?), 2.5.2019 19:54

Mel jsem stejny problem. Kdyz se necha benzin v karburatori pres zimu, vysrazi se sajrajt. Pomohlo tohle (a jen to): New plastic carburetor - easy cleaning parts teardown Briggs & Stratton Ethanol clogs

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.234 (?), 8.6.2019 17:45

Mam sekacku RPM 4120 P Riwall pres zimu jsem nechal v sedačce benzin aji olej po zimě jsem benzin dal pryč aji olej očistil svíčku dává malé jiskry a nejde mě nastartovat můžete me prosím vas poradit co mam dělat předem děkuji s pozdravem Daniel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.40 (?), 8.6.2019 17:48

Ísť do servisu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.127 (?), 27.4.2012 10:10

řekl bych že při výměně oleje jste ho tam nalil moc a teď se dusí olejem.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika