Benzínová sekačka nejde nastartovat



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?)
27.4.2012 6:12

Sekačka Hecht, přes zimu zbyla odhadem 1/3 nádrže. Nyní dolito čerstvým benzínem + trochu aditiva. Na 4 škubnutí se rozeběhla, plné otáčky, stabilně bez kolísání. Používám Normal 91. Drtivá většina takových problémů zde je způsobena chybou obsluhy, špatným benzínem jen minimum.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 101.160 (?), 21.5.2017 13:14
Zanešený vzduchový filtr. Motor černě kouří, nemá výkon, svíčka samý karbon, špatný start. K tomu přeplněný motor olejem. Olej nasákne do filtru a je po filtru, olejem napuštěný papír je neprůchodný pro vzduch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 26.4.2012 23:29

Benzín si dnes uchová svoji kvalitu jen asi 30 dní. Potom se z něj postupně uvolňuje biosložka, která ucpává drobné otvory v karburátoru. Bez přidání stabilizátoru paliva stroj neskladujte s benzínem.

Houpání motoru ve většině případů způsobuje špatný benzín. Znovu vyčistěte karburátor - může pomoci vyfoukání stlačeným vzduchem. Předem se ale podívejte na plovák, zda je v pořádku a nepřeplavuje se karburátor. To by mohla být ta nadměrná spotřeba. Vyčistit svíčku a nalít čerstvý benzín od renomované pumpy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 27.4.2012 6:12

Sekačka Hecht, přes zimu zbyla odhadem 1/3 nádrže. Nyní dolito čerstvým benzínem + trochu aditiva. Na 4 škubnutí se rozeběhla, plné otáčky, stabilně bez kolísání. Používám Normal 91. Drtivá většina takových problémů zde je způsobena chybou obsluhy, špatným benzínem jen minimum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.119 (?), 27.4.2012 8:42

asi tak, špatným benzínem to nebude. provozuju dvě sekačky, jedna briggs 450. přes zimu necháno trochu benzínu v nádrži. teď jsem to zkoušel nastartovat ze zvědavosti a nic. dolil jsem benzín co byl vedle sekačky v kanystru asi od loňskýho jara a chytla na první zatáhnutí a jede bez problému. druhá sekačka motor tecumseh 35, stáří 10 let, maká ja otrok na velké ploše celou sezónu, údržba minimalní a lijeme do toho co se dá i benzín starej několik let, co už ani není benzín, jen přimícháme trochu novýho a jede pořád parádně. tohle by se sekačkama rozhodně dělat nemělo, jen bych chtěl říct, že ty motory snesou fakt hodně a zase nejsou tak citlivý. problém s přetečením oleje do části motoru, kde nemá co dělat jsem měl párkrát taky. a stačilo pořádně napumpovat primerem asi 3x víc než je třeba, a párkrát tahat za startér. pak zase napumpovat a zase tahat. v motoru vznikne směs oleje s benzínem a za čas chytne a z výfuku se vyvalí dým a třeba chcípne. tak zase napumpovat a pak už pojede normálně. pokud by to trvalo nějak dlouho bez známky blafnutí, tak během toho postupu očistit svíčku. nehledal bych v tom žádnou vědu, ty motory jsou dost blbuvzodrný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 27.4.2012 11:49

Jen na okraj k benzínu. Benzín starý 10 let má určitě blíž k benzínu, než dnes čerstvě koupený. Starý bude mít jen nižší oktanové číslo. V současné době se musí do pohonných hmot přidávat biosložka v množství 5% v průměru za rok (platilo vloni). Takže nějakou dobu nemusí být žádná, ale pak je to nutno "dohnat". A jak známo, biosložka je s benzínem dlouhodobě nestabilní a dochází k jejímu vylyčování. Ne nadarmo novodobé manuály k zahradní technice nedoporučují použití paliva staršího 30 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.205 (?), 7.5.2016 21:58

Nemůže to být karburátor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.77 (?), 2.5.2019 19:54

Mel jsem stejny problem. Kdyz se necha benzin v karburatori pres zimu, vysrazi se sajrajt. Pomohlo tohle (a jen to): New plastic carburetor - easy cleaning parts teardown Briggs & Stratton Ethanol clogs

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.234 (?), 8.6.2019 17:45

Mam sekacku RPM 4120 P Riwall pres zimu jsem nechal v sedačce benzin aji olej po zimě jsem benzin dal pryč aji olej očistil svíčku dává malé jiskry a nejde mě nastartovat můžete me prosím vas poradit co mam dělat předem děkuji s pozdravem Daniel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.40 (?), 8.6.2019 17:48

Ísť do servisu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.127 (?), 27.4.2012 10:10

řekl bych že při výměně oleje jste ho tam nalil moc a teď se dusí olejem.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika