Benzínová sekačka nejde nastartovat



Stránky: 1,  2,  3,  4   
aldyk - (34) - 209.242 (?) 
25.4.2012 14:42, zobrazeno: 123623x

Na podzim jsem udělal asi pěknou hovadinu – benzínovou sekačku jsem po sezoně uskladnil na půdu nad garáží, aby bylo více místa pro auto. Prostě jsem u toho nepřemýšlel a sekačku jsem vytáhl pomocí kladky tak, jak ostatní těžší věci které tam uskladňuji. Na jaře jsem sekačku stejným způsobem dopravil dolů, vyměnil olej, nalil benzín a chtěl sekat, ale sekačka nechtěla. Nastartování bez problému, otáčky ale strašně kolísají a nemá žádnou sílu – ve vyšší trávě zdechne, vyšší kouřivost a minimálně dvojnásobná spotřeba benzínu oproti normálu. Po několika startech už nechytá. Svíčka byla úplně černá, po vyčištění je situace stejná. Tak jsem koupil novou svíčku a rozebral a vyčistil karburátor – sekačka se umoudřila ale pouze na chvíli, teď už nejde ani nastartovat. Až teď mě došlo, že jak jsem ji stahoval z půdy a sekačka byla na chvíli ve svislé poloze, mohl se dostat olej někam, kam neměl. Do teďka se sekačkou nebyl žádný problém (6 let). Poradí prosím někdo co s tím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 25.4.2012 20:26

Málo informací na radu. Co je to za motor, byl přes zimu v karburátoru benzin? Ve svislé poloze s ventily dole nebo nahoře, karburátor dole? Není po výměně oleje moc?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aldyk - (34) - 209.242 (?), 26.4.2012 11:45

Jedná se o sekačku z Mountfieldu s motorem BS LS45. Zbytek benzínu tam nějaký byl, sekačka byla ve svislé poloze se svíčkou nahoře a karburátorem na boku, oleje je jak má být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 26.4.2012 12:04

Koukal jste na filtr vzduchu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
aldyk - (34) - 209.242 (?), 26.4.2012 12:38

Ten jsem také vyčistil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.236 (?), 26.4.2012 17:12

Zkusit nastartovat bez filtru, pokud dává jiskru, nový benzín, odkalit karburátor a bez sekání pořádně protáhnout.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
filipoinzagi - (6) - 226.21 (?), 20.5.2017 10:26

zdravím, mám motorovu sekačku mounfield ale dnes přestala fungovat. Mám s ní problémy už delší dobu, často musím měnit svíčky, tedy čistit. Taky kolísají otáčky. Teď mi chcípla a už jí nemůžu udržet v běhu. Po chvilce odpočinku jí na chvíli nahodím ale pak se prostě udusí nebo přestane jít. Jde dost černý kouř z výfuku. Jednou jsem jí bohůžel přelil dost olejem, od té doby blbne. Svíčky měním, filtr jsem očistil. Běží chvilku a po pár sekundách otáčky jdou dolů a vypne. dík za pomoc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.230 (?), 20.5.2017 12:51

Zkuste sundat vzduchový filtr a nastartovat motor. Všechno vypadá na zanesený a zaolejovaný filtr. Motor kouří černě, nemá otáčky, svíčka černá a přelil jste ji olejem. Měrka má hranici od do. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
filipoinzagi - (6) - 226.21 (?), 20.5.2017 13:42

jde o to, že to už se stalo dříve, pak fungovala ale najednou přestala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
filipoinzagi - (6) - 226.21 (?), 20.5.2017 14:09

Tak zajímavý, sundal jsem filtr, nastříkal jsem benzín sytičem do karburátoru a spustil, nejdřív nechtěla chytit ale pak se rozjela a chvíli jela, pak shasla ale udělal jsem znovu, nastříkat benzí a to dost a znovu nahodit, pak už neshaslo. Zdá se mi, že jede i ve vyšších otáčkách a pravidelně, tedy lepší než před tím. Nevím čím to je, že to jede ale díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika