Becoky



host - 24.150 (?)
21.3.2017 6:42

Všimli jste si, že prodáváné becoky (i na "farmářských" trzích) mají odlišnou barvu - světle hnědou, než becoky většinou pěstované v domácích podmínkách, které mají barvu od světle přes tmavě fialovou?

Je to jinou odrůdou becoků nebo čím? Nikdy jsem se popravdě nesetkala s "hnědými" becoky, měla jsem za to, že jsou fialové.

Ještě když jsem pěstovala fialové becoky, tak mi omylem zapadl vysušený lusk za skříň a až po několika letech jsem jej objevila.Když jsem vylouskla fazole, tak měly úplně stejnou barvu jako kupované - tedy světle hnědou.

Nemyslím si, že by kupované fazole byly několik let staré (asi bych se nedivila), ale ráda se nechám poučit o případné jiné odrůdě becoků.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 195.110 (?), 7.8.2012 20:35, zobrazeno: 21357x

Jsem z Havířova a taky jsem si loni koupil becoky v Polsku a vysadil je přímo do země mám na zahradě starý foliovník bez folie tak jsem tam natáhl dráty sadil jsem 30cm od sebe stačilo mi asi 20 fazolí a sklidil jsem přes pět kilo.Zaléval jsem je jíchou z kopřiv.Nechal jsem si opět těch pár a letos se to jeví zase dobře.Tak se toho nebojte.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.3 (?), 18.8.2012 8:43

Dobrý den, také jsem z HA a musím s Vámi souhlasit - becokům se daří moc dobře. Mám vlastní výpěstky a semena uchovávám vždy z předchozí sklizně (původně od babičky). Fazole jsou nenáročné a vždy se ujmou (100% úspěšnost). Nijak je nehnojím, maximálně ´výluhem´ z kopřiv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 18.8.2012 23:47

Dobrý večer. Becoky nemusíte mořit, stačí je nechat řádně vyschnout a potom je uchovávejte v mrazničce libovolně dlouho. V žádném případě neztrácení 100% klíčivost. Taky jsem je pěstoval v Havířově. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.3 (?), 20.8.2012 9:20

Dobrý den, becoky jsem nikdy nemořila, myslím, že u fazolí je to zbytečné.Uchovávám je vysušené v obyčejné sklenici s víčkem.

Zdravím z HA :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 19.8.2012 8:40

Mohl by někdo z pěstujících přidat takovou i neumělou fotečku těch becok ze které by byla poznat jak barva tak velikost těchto fazolí? Děkuji.

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.186 (?), 5.1.2016 20:29
Vysusene becoky jsou asi takto velke, po namoceni a pripadne uvareni je velikost asi o polovinu vetsi. Toto je z urody 2014, loni temer nemely lusky senena, bylo to vsude slabe asi dusledkem extremniho vedra. Danik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bodasek - (1) - 138.119 (?), 6.1.2016 16:59

hezké kde se dají sehnat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 6.1.2016 17:31

Dají se koupit ve zdravé výživě jako fazol šarlatový (značka Gold menu nebo Lagris) nebo jako fazole máslová (zn. Druid). Nebo vícebarevné na Gengelu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.150 (?), 21.3.2017 6:42

Všimli jste si, že prodáváné becoky (i na "farmářských" trzích) mají odlišnou barvu - světle hnědou, než becoky většinou pěstované v domácích podmínkách, které mají barvu od světle přes tmavě fialovou?

Je to jinou odrůdou becoků nebo čím? Nikdy jsem se popravdě nesetkala s "hnědými" becoky, měla jsem za to, že jsou fialové.

Ještě když jsem pěstovala fialové becoky, tak mi omylem zapadl vysušený lusk za skříň a až po několika letech jsem jej objevila.Když jsem vylouskla fazole, tak měly úplně stejnou barvu jako kupované - tedy světle hnědou.

Nemyslím si, že by kupované fazole byly několik let staré (asi bych se nedivila), ale ráda se nechám poučit o případné jiné odrůdě becoků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika