Pokus s krmením slimáků



host - 204.6 (?)
2.8.2021 20:37

Tím jsem si jistý, jenže víte co se stane, pokud někdo nebo něco pozře otráveného slimáka? Samotná granule zřejmě lákavá není, uvnitř jeho těla ale zůstává právě díky rychlému účinku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 204.6 (?), 2.8.2021 17:34

Vězte, že před hodinou byla bouřka a kdybyste chtěl nasbírat 1000 slimáků, jste zván. Dva "hrdinové", kteří zvládli tuto masáž, si svobodu zaslouží. Zatímco ostatní slimáci jen ničí, tito dva mi ušetřili majlant - granule již kupovat nebudu, vůbec jim neublíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 2.8.2021 17:47

Teď opravdu bez legrácek-zkoušel jsem více typů granulí, i velikosti měly různé-vždy výrazně, zásadně, v tu dobu 100 procentně zabraly! Snad jste měl smůlu na nějaký padělekblush? Nebo jde o typ, který je vhodné navlhčit, či ještě jinak zaktivovat?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 2.8.2021 20:14
Používám Granulax. Pokud se dodrží dávkování, tak je spotřeba malá! Nesmí se sypat jen kolem rostlin, ale i třeba dva metry do okolí záhonů, do trávníku, například. Aby vůbec k zelenině nedolezli! Se slimáky nemám problém. A je jich opravdu hodně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.6 (?), 2.8.2021 20:37

Tím jsem si jistý, jenže víte co se stane, pokud někdo nebo něco pozře otráveného slimáka? Samotná granule zřejmě lákavá není, uvnitř jeho těla ale zůstává právě díky rychlému účinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.51 (?), 2.8.2021 21:59

Pokud např. Vanish pozře pes nebo kočka, tak po půl hodině už nepomůže ani veterinář... Bohužel vlastní zkušenost, ač ho sama nepoužívám.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 2.8.2021 22:28

Tak že by někdo pozřel slimáka španělského i třeba neotráveného stoprocentně nehrozí. Něco už ho pozřít může, ale zajímalo by mně co. Protože na základě ekologických zákonů by to, co požírá slimáky už bylo taky přemnožené. Zatím nevím o ničem. Metaldehyd samozřejmě není žádná dobrota, ale aspoň účinkuje. Mimochodem podle informací granule slimáci nežerou, jen se o to pokusí a metaldehyd je silně dráždí a způsobí, že se vyslintají. Kdo má všetečnýho psa, musí to nějak řešit. Po zahradě k nám přichází už roky sousedův kocour na něco dobrého a žeby žral slimáky nebo granule jsem si nevšiml. Letošní výskyt je ale opravdu kalamitní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.185 (?), 3.8.2021 8:40

Já bych 1000 slimáků nesbíral, vyrobil bych si na ně tyč na konci s ostrým plechem. Slimáci se požírají navzájem, takže by jste jim dal i potravu.Za pár dnů po zabitých slimácích na zemi nic nezbude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 135.61 (?), 3.8.2021 10:57

Granulax obsahuje repelentní hořkou látku a dávidlo, takže riziko otravy lidí a zvířat je minimální. Také obsah účinné látky je nižší, než byl dříve. To platí i u jiných přípravků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.31 (?), 3.8.2021 12:17

Mám ještě Slimax (původní název). Spotřeba malá, žádné zvíře se nikdy u nás na zahradě neotrávilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 3.8.2021 13:50

U nas feramol zabera, i ked spotreba je dost velka, a po dazdoch sa granulat znehodnocuje. Zabera, tym myslim skutocnost, ze v mieste aplikacie nedochadza k atakom rastlin. 

Mame jednu dobru skusenost. Nasadili sme plosnu aplikaciu feramolu nakupeneho do zasoby na miestach kde bolo treba. Taketo nasadenie vyprovokoval utok slimakov na mlade sadinice nejakych manzelkinych kvetov.  + zacal pravidelny nocny strih na dve polovicky. Zacinalo sa pri cislach okolo 100/noc, dnes je to max okolo 20/noc, niekedy 5/noc, aj to na miestach, ako kompost, blizko krikov, ktore nikdy slimaky neohrozovali a tam sme ani nedavali granule. Do uzitkovej zahrady ani nechodim. Tam nie je nic. Rastliny neposkodene. Asi len kalamitny stav ich vyznamne ohrozuje, alebo su tak vyzrete, ze im uz nechutia. 

Kupil som dalsie vrecka roznych typov granul. Povedal som zene, ze ich nasadime, ked najde stopy, ze slimaky niekde skodia. Nic doteraz nenasla a asi budeme v pohode do konca sezony.

Mame zavlahu nielen travnika, dva komposty, jeden velmi velky (uz ani tam nechodia), mulc pri krikoch, cize podmienky pre slimaky velmi dobre. A zvladli sme ich prvykrat v tejto sezone. Myslim, ze velke nasadenie granul hned na zaciatku ako sa objavili + nocny strih sa na tom podiali tak fifty fifty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika