Prosim poznate nekdo co je na fotce?



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?)
11.5.2010 15:09

Na prvý pohľad by som povedal že na fotke je wisteria, ale to je popínavá rastlina, nie strom. Zo stromov kvitne na modro napr. jacaranda, modro-ružovo paulovnia, ale tie majú celkom iný habitus.

Peter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
lilik - (3) - 124.251 (?), 11.5.2010 14:52, zobrazeno: 15518x

Krasny jarni den.Prosim poznate nekdo tento nadherny strom? Jednou jsem okolo neho jela a naprosto mne okouzlil. Tak jsem ho hledala na internetu, ale nenasla jsem jeho nazev.Prosim o pomoc a predem moc dekuji a vsem preji prijemne jarni dny plne pohody s nasi krasnou prirodou upevnujici nase zdravi.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 11.5.2010 15:09

Na prvý pohľad by som povedal že na fotke je wisteria, ale to je popínavá rastlina, nie strom. Zo stromov kvitne na modro napr. jacaranda, modro-ružovo paulovnia, ale tie majú celkom iný habitus.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.92 (?), 11.5.2010 17:01

Dotaz je sice na strom, ale tam v pozadí je zeď, tak já bych taky řekla, že to ta wistarie bude. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 11.5.2010 20:30

řekla bych že to je vistárie a skutečně vypadá, že se popíná. Vistárie se ale dá pěstovat i jako strom na kmínku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 11.5.2010 20:48

vistarie--je proste nadherna... ale ja mam male dite a nechci ji mit doma..je dost jedovata--

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.206 (?), 11.5.2010 21:39

Dobrý den, samozřejmě chápu vaše obavy o malé dítě, ale je třeba si uvědomit, že více než polovina rostlin (myšleno některé z částí rostliny nebo celá), které si v zahradním centru nebo jinde v zahradnictví koupíte je jedovatá. To by jste pomalu ani nevybrala...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 11.5.2010 22:18

vim ze chodne krasnych veci je jedovatych, a doma mam take par... ale ja to beru, podle toho, ze moje dcerka ji bude ted uz 3roky a ona vi ze kvetinky se čuchaji jako preklad ze k nim se smi jen privonet a zelenina se papa a ty listy ne. ---  a nerada vysvetluji ze k jablonim muze a k ostatnim nesmi... to vite cim hezci strom kytka muze zlakat......Ja nikdy si nemyslela ze obycejna rostlina rajcete je jedovata... to by me nikdy nenapadlo... hodne veci zjistuji.,.. nad nekterym se teda dost zamyslim, protoze si oddechnu ze jako mala jsem to delala a to bych byla uz otravena... A cim vic barevnejsi listy na rostline tim jedovatejsi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 11.5.2010 20:50

Já bych řekl, že to vistárie nebude, na ni má moc hladký kmínek.V sadovnictví jsme se učili, že existuje nějaký Laburnum (štědřenec),který má několik desítek cm dlouhé květy a toto je podle mne on.P.S.-malý technický dotak-jak se Vám sem podařilo vložit takovýto velký obrázek???Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 11.5.2010 20:52

ja mela vzdy zato ze stedrenec je zluty... ze by to uz byla jina barva jako novinka... tak jsem asi s vedomosti pozadu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 11.5.2010 21:12

Štědřenců je... Dokonce v Japonsku se šlechtitelům podařilo vyšlechtit modrou růži, nějakým způsobem vložili gen z macešky do růže a ono se to chytlo.Ale než to dojde do čech, tak to bude chvíli trvat a moc levné to asi nebude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika