Magnolie - pěstování a střihání



host - 182.202 (?)
17.8.2010 23:22

Rád bych věděl, za kolik se magnolie prodávají a jak velké. Tehdy cca před 15 lety jsme je dostali darem od lesního školkaře.   Roman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 182.202 (?), 17.8.2010 23:22

Rád bych věděl, za kolik se magnolie prodávají a jak velké. Tehdy cca před 15 lety jsme je dostali darem od lesního školkaře.   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.8.2010 23:44

Záleží na tom, jestli Vám stačí obyčejná se supermarketu a nebo Vám jde o to, aby to bylo nějaké šlechtění a záruka, že je to ona  Já kupovala žlutou, která byla jen cca 170cm dlouhý prut za 2 tisíce a druhá,,Rustica Rubra"(ta co ji zlikvidovala psiska) 3 pruty, nejdelší 120cm - za cca 1200Kč. Jednu 2metrovou, pěkně rostlou liliofloru za cca 3000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 17.8.2010 23:49
Dvouleté, které mají do čtyřiceti centimetrů se prodávají okolo 250Kč a pětileté které už kvetou a mají tak metr třicet stojí zhruba 650Kč a větší už jsou samozřejmě dražší. Někde jsou ceny možná trochu jiné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 19.8.2010 14:55

konvalinko, asi pokvete normálně, má nasazeno na květ na příští rok. Já šmikla jen pár konců větviček, které opravdu překážely. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.120 (?), 3.9.2010 8:05

ahoj, jsem ráda, že jsem našla tohle forum o mangolkách. na jiném serveru jsem našla, ale s problémama, že nechtějí kvést. tak mně to trochu vystrašilo. mám již dva roky magnolii stellatu, kvetla mi poprvé letos na jaře a bylo to překvapení, neb na vizitce byla soulangeana a květ naprosto odlišný. ovšem relativně hezká rostlina dostala v zimě zabrat a polámala se a na jaře pak ještě víc - asi psi? takže mám nyní tak 40cm keřík, velmi bohatý na listy a má i nachystané snad květní pupeny na příští rok. dívala jsem se a z těch pevnějších větví naštěstí vyrazili nové výhony a jsou asi tak max. 10cm velké... což je nic moc, ale tak lepší než jen to nic!  

no každopádně jsem si před týdnem v úžasném zahradnictví v Malackách koupila další dvě. jednu stellatu, která vypadá už moc dobře. je to tak již metrový stromo-keř, kráásně rostlý a cena jen 11,3 E prostě na to jak vypadá tak zadarmo! a druhá by měla být žlutá a je to přibližně 2,5 m vysoký strom, jako jeden "kmen" a z něj do boků po celé délce další už silnější větvičky, no prostě nááádhera a cena naprosto neuvěřitelná 18,- E což je neuvěřitelných 450kč ! strašně moc se těším na jaro, jestli se holkám povede a jestli ukáží první květy doma! teď je ale musím ještě zasadit, neb co jsme přijeli, tak jen prší a prší a taky musím zajet koupit zahradnický substrát, abych jim hezky "vystlala" vykopanou jámu než je tam uložím. nemáme na zahradě dobrou půdu, dost jílu a šutrů, tak snad by pomohlo namíchat zahrad. substrát s rašelinou a do toho je dát?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 6.9.2010 17:38

Magnolie jsem sázela do kompostu a trochy rašeliny. Půdu na zahradě mám spíš hlinitopísčitou a moc se jim daří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.78 (?), 6.9.2010 23:03

Dejte jim prostor, magnolie nemají rády boj o kořenový systém/t.j.kořeny jiných rostlin ve "svém území"/, rašelina jim prospívá, řez pouze vyjímečně/špatně snáší/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.75 (?), 4.10.2010 16:45

Magnolie nám letos kvetla 2 x. Poprvé standardně a bohatě na jaře, koncem dubna a podruhé slaběji začátkem září. Přikládáme to značnému přísunu srážek v průběhu léta a spíše vyrovnaným (až jarním) teplotám v celém jeho průběhu. Jedná se o strom starý asi 10 let, výška 3 m, odrůda neznámá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.66 (?), 12.10.2010 15:13

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako zazimovať magnóliu?Vďaka, Mirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 12.10.2010 15:15

Magnolie běžně přezimuje bez zakrývání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika