Magnolie - pěstování a střihání



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 22.137 (?) 
12.10.2010 20:37

Dostal jsem červená semena magnolie, jak si z nich vypěstuji stromek?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 118.24 (?), 1.11.2010 17:13

To by mne taky moc zajímalo. Letos mám na stromku hadně semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.145 (?), 10.11.2010 20:15

Ahojte. Poviem vám ako som sa ja potrápil s množením magnólie (je to na 90% veľkolistá)... materský strom rastie pri nemocnici v Považskej Bystrici (priemer. ročná teplota 8 - 8,5°C nadmorská výška 298m n.m., priemer. ročné zrážky cca 700 mm) Odhadujem, že má asi 30 rokov, 10m vysoká, 8m široká, kuželovitá koruna, obrovské listy (až 50cm dlhé), kvitne v máji bielymi kvetmi až po olistení (tento rok kvitla skoro celý máj)... je chránená budovou nemocnice a vyzerá, že sa jej darí...

Minulý rok som na jeseň pozbieral napohľad nie živo vyzerajúce súplodia. Boli sfarbené do fialovo-rúžova a všimol som si, že už z nich miestami vybiehajú plody vyzerajúce ako "fazuľky" rúžovej farby. Súplodia som rozlúskal a získal som z nich približne 30 "fazuliek". Podľa pokynov z webu som ich dal do pohára s jarovou vodou a nechal som ich v tomto roztoku pár dní. Po pár dňoch dužinatá šupka "fazuliek" zmäkla a po stlačení medzi prstami mi do dlane vypadlo semienko, ktoré vyzerá ako kávové zrnko. Do klasického obdĺžnikového kvetináča som prichystal substrát rašeliny s hlinou (60:40). Do malých dierok asi 1-2 cm hlbokých som poukladal semienka a potom som ich prikryl. Kvetináč som potom nechal celú zimu v pivnici v chlade (cca 10 °C), substrát som kontroloval, aby nevyschol. Na prelome apríl a mája som ho dal vonku - ale keďže bol studený a daždivý máj tak sa im moc nechcelo... už som neveril, že mi niečo vyklíči. Lenže v júni prišli horúčavy a stal sa malý zázrak. Postupne mi v priebehu mesiaca vyklíčilo 11 semenáčikov magnólie veľkolistej... teda asi 1/3 úspešnosť. Teraz sú približne 2-4 cm vysoké, opadnuté a zimujú v studenej izbe pri teplote 10-15°C.

Nabúduci rok sa teším, lebo mám prichystaných asi 60 semien magnólie soulangovej... som zvedavý koľko sa mi ich prijme.

Pozdravujem všetkých milovníkov a pestovateľov magnólie.

Michal, mike.h@azet.sk

magnólia veľkolistá
magnólia veľkolistá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kytule - (22) - 51.27 (?), 11.11.2010 9:15

Dobrý den, máme v zahradě magnólii velkolistou asi tři roky a zatím můžu říct, že roste opravdu hodně pomalu i oproti ostatním magnóliím, které mám. Tak Vám to asi bude trvat hodně dlouho, než trochu vyrostou. Nevěděl by někdo, jestli se dá tato magnólie množit řízky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.145 (?), 11.11.2010 22:13

Dobrý deň. Myslím si, že áno, hoci som to ešte neskúšal. Keby som mal magnoliu v záhrade skôr by som vyskúšal metódu - "zakorenenie v machu"... ako je to na foto v prílohe.

množenie magnolie - zakorenenie v machu - postup
množenie magnolie - zakorenenie v machu - postup
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vašková Marie - (1) - 58.36 (?), 29.8.2013 21:39

Magnolii jsem zasadila letos na jaře a hned vykvetly 3 květy a dnes 29/8 jsem objevila rozvíjející se květ. Nemám zkušenosti s tímto krásným stromem, tak si neumím vysvětlit druhé kvetení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 37.87 (?), 30.8.2013 7:50

To je normální stav. Starší rostliny mají druhé kvetení celkem pravidelné. Tedy myslím magnolie s jarním kvetením. Letos pro to byly obzvláště dobré podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.62 (?), 1.3.2011 11:21

Ahoj. O ktere zahradnictvi v Malackach jde? Na jaro bych se tam rad podival. Diky! stefanos689@hotmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.160 (?), 12.3.2011 16:00

Dobrý den,

koupila jsem dnes magnolii susan v nádobě, má nasazeno na listy - kdy jí mám přesadit na zahradu? Když ji nechám v bytě, vyraší rychle listy a po po přesazení později pravděpodobně bude mít problémy s případnými mrazíky? Minulý rok jsem to takto udělala a magnolie s listy chytila plíseň zašla (sázela jsem ji cca 3 týdny po koupi).  Tento rok nechci opakovat chybu.

Děkuji za odpověď.     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 12.3.2011 19:38

magnolii bych zasadila ihned po zakoupení, doma určitě nenechávat, proč taky..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika