Magnolie - pěstování a střihání



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 204.38 (?) 
17.4.2011 19:09

Dobrý den,

mám prosbu... před 2 lety, možná rokem a půl jsme přesadili vzrostlou magnolii, keř asi 2m vysoký... vím, neměli jsme, ovšem původní stanoviště se nám nelíbilo... od té doby moc neroste, což je asi normální... chudinka.. :-)..ale na jaře má poupata, malá... která buď vůbec nevykvetou... nebo jsou malé a nehezké květy... před tím kvetla krááásně. Vykládám si to tak, že se s tí drsným přesazením musí vyrovnat... jak dlouho myslíte, že jí to bude trvat... a čím ji pomoci, nějak přihnojit? a čím? Děkuji Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 173.179 (?), 9.5.2011 13:36

Dobrý den,

před rokem jsme zasadili magnolii, koupenou v zahradnictví a v létě ji začali světlat listy do žlutozelené barvy. Letos už světlé do žluta zbarvené narostly a mají světlounce zelené skvrny.. Ale nesesychají a není na nich vidět žádná jiná choroba. Nekvetla. Je potřeba ji nějak ošetřit?Děkuji Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 13.5.2011 16:29
Žluté listy u magnolie většinou ukazují na vápník v půdě a to magnolie moc rády nemají.Pokuste se půdu okyselit.Třeba přidáním rašeliny aspoň na povrch.Přihnojit můžete superfosfátem.Hnojiva používejte jen taková, která neobsahují vápník.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.1 (?), 8.6.2013 23:05

Dobrý den, dnes jsem na naší nové asi 130 cm vysoké magnolii našla pavučiny na listech a na jednom z nich zeleného pavouka. To samé je i na jabloních a těm už hnědnou listy i plody. Mám o ni strach. Jsou všechny pavučiny svilušky? Mám hlavně napadané levandule, kde mi odchází spodky rostrlin do hněda - žádné postřiky neměli efekt. Mám magnolku postříkat taký proti sviluškám?

Děkuji L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.37 (?), 13.6.2013 14:22

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaká zimovzdorná, neopadavá Magnolie, pokud možno malého vzrůstu. Případně doporučte mi prosím také opadavou Magnolii, ale také co nejnižšího vzrůstu. Děkuji moc za pomoc a radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.6 (?), 28.8.2017 20:02
Dobry den, pred cca 10ti dny jsem zasadila magnolii na obrazku. Dnes ma zlute listy. Muzete prosim poradit cim by to mohlo byt? Moc dekuji!
zloutnuti magnolie
zloutnuti magnolie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 28.8.2017 21:30

Když mám stres, tak taky měním barvycheeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 43.22 (?), 29.8.2017 18:20

Kromě již výše zmíněných důvodů a sucha (nevidím v té výsadbě moc stop po rašelině a vysoké vrstvě kůrového mulče), může být důvodem to, že listy nejsou zvyklé na slunce (záleží na tom, kde ji měli v zahradnictví umístěnou). Navíc magnolie se sází obvykle jen do konce června, aby stihla dobře zakořenit. Později vysazené rostliny obvykle nepřežijí zimu.

K předchozímu dotazu. Nejmenší zimovzdorná stálozelená magnolie je Kay Paris (cca do 4 metrů).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika