kroucená vrba



host - 93.242 (?)
5.6.2008 18:29

Já si myslím, že by neškodilo vedle vrby zapíchnout delší kůl, kmínek obtočit kolem kolíku nahoře přivázat (neutahovat) a nechat tak růst do příštího roku. A kmínek obtáčet, až do výšky jak chceme, aby byla vrba vysoká. Samozřejmě větvičky vyrašené pod korunkou odstřihávat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 93.242 (?), 5.6.2008 18:29

Já si myslím, že by neškodilo vedle vrby zapíchnout delší kůl, kmínek obtočit kolem kolíku nahoře přivázat (neutahovat) a nechat tak růst do příštího roku. A kmínek obtáčet, až do výšky jak chceme, aby byla vrba vysoká. Samozřejmě větvičky vyrašené pod korunkou odstřihávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 16.2.2014 19:36

Kroucený kmínek - v podstatě nejde přirozeně nikdy vypěstovat ale uměle vytvořit ano. Dělá se to tak jak to popisujete. Od spodu rostoucí letorosty se ve tvaru šroubovice omotávají vzhůru po kmínku s přichycením provázkem po cca 10-20 cm, tyto větvičky přirozeně časem zesílí a opticky vytvoří šroubovicový dojem krouceného kmínku. - KKmínek vrb všeobecně je v podstatě ukončený vývoj rostliny, proto kroucený efekt se projevuje pouze u větví. A nejedná se jen o vrby ale všechny okrasné "kroucené rostliny!!!

PS - Pokud chcete kroucený efekt kmínku vytvořit i u jiných stromkových rostlin použijte k tomu břečťan, ten spolehlivě během pár let roucený efekt kolem kmínku vytvoří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.155 (?), 17.3.2008 8:51

Přinesla sem si domů větvičku kroucené vrby, dala jí do vody a ona zakořenila, můžu jí takto dát do země? Poroste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.37 (?), 18.3.2008 23:14

Ano poroste. Já jsem si ji také tak namnožila. Napřed jsem ji dala do květináče s hlínou a chvilku jsem ji měla doma. Potom do skleníku a když bylo hezky tak na zahradu. Musíte ji trochu otužit. No a pak už roste jako divá, vydrží skoro všechno a vy lítáte okolo vrby a stříháte a rozdáváte větvičky a děj se opakuje. Hodně radosti přeje Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.155 (?), 19.3.2008 9:51

Děkuji, už je v květináči a jak bude hezky dám jí na zahradu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.145 (?), 23.3.2008 9:37

I já mám jako velikonoční dekoraci ve váze kroucenou vrbu a pokud mi pustí kořeny, chtěla bych ji si ji zasadit do zahrady, ale nevím jaké ji vybrat nejvhodnější stanoviště.Mám poměrně rozlehlou zahradu s písčitou půdou a nevím je-li vhodná pro výsadbu vrby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.176 (?), 3.4.2008 10:26

Dobrý den. Chci se zeptat jestli mohu vrbu pěstovat pouze v květináči doma. Děkuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 3.4.2008 11:53

doma ne, vrba musí ven

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 3.4.2008 12:16
Vrba může být maximálně květináči na balkoně. Ale i tak potřebuje hodně velký květináč a hlavně hooooooodně vody. Rozhodně je jí líp venku v zemi. Já mám na zahradě z jedné původní větvičky už 3 kroucené vrby. Musí se stříhat, stříhat a stříhat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 3.4.2008 13:31

Můžete ji pěstovat doma v květináči, má to ale ale. Nejspíš bude vrba potřebovat období vegetačního klidu, tzn. když jí ho přes zimu nezajistíte (tj nedáte ji i s květináčem na zimu ven), tak nejspíš uschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika